Oszczędzanie pieniędzy

2,6 procent w BGŻOptima do 14 czerwca 2016

2,6% na koncie oszczędnościowym w BGŻOptima
Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 14 czerwca dla kwoty do 150 tys. zł, a saldo liczone jest na koniec dnia 05 kwietnia 2016.

bgzoptima-2,6procent-dla-nowych-srodkow-do-14-czerwca-2016

W piątek pojawiła się nowa tabela oprocentowania. Promocyjne oprocentowanie w wysokości 2,6% obowiązuje od 8 kwietnia do 14 czerwca.

Jak bywa to w BGŻOptima, promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla nowych środków, a tym razem bank bierze pod uwagę saldo na koniec dnia 5 kwietnia 2016. Jeżeli nie posiadałeś oszczędności albo w tym dniu lub wcześniej udało Ci się wycofać środki, to możesz cieszyć się podwyższonym, promocyjnym oprocentowaniem.


Zanim przejdziesz dalej, prosimy: zatrzymaj się na chwilę i polub nasz profil na fb, dziękujemy :)

 

 

 

Co jeśli nie udało Ci się wycofać środków na czas?

Niestety, wówczas obowiązuje Cię oprocentowanie standardowe 1,5%. A co BGŻOptima rozumie pod pojęciem Nowe Środki, wg strony promocji są to:

Nowe Środki – wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym Rachunku Głównego, w kwocie nie
większej niż Zwiększenie Salda Początkowego wg stanu na koniec każdego dnia w„Okresie Promocji”,

Saldo Początkowe – wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, wg stanu na koniec dnia 5 kwietnia 2016 r., przy czym w przypadku Umowy Ramowej zawartej po dniu 5 kwietnia 2016 r. Saldo Początkowe przyjmuje wartość 0,00 zł.

Dobra informacja jest taka, że BGŻOptima podwyższyła maksymalną kwotę, jaką możesz ulokować w ramach promocji do 150 tys. (w poprzedniej do 100 tys. zł) i w możesz ewentualnie ulokować nadwyżkę (50 tys.) korzystając z promocyjnego oprocentowania, choć ocenę czy w takim przypadku warto lokować środki pozostawiam już Czytelnikom:

 

 

Co można zrobić aby skorzystać z promocji dla nowych środków w BGŻOptima?

Co jednak jeżeli nie udało CI się wycofać środków z BGŻ Optima w dniu 05.04.2016 lub wcześniej, a chcesz skorzystać z promocyjnego oprocentowania?

Są najmniej dwa rozwiązania, w tym jedno czasochłonne:

  • wypowiadamy umowę (można zrobić poprzez wysłanie wiadomości w serwisie www) i po 30 dniach otwieramy konto jako nowy klient, z promocyjnym oprocentowaniem. Wadą tego rozwiązania jest to, że trzeba zmieniać nr rachunków i oczywiście musisz czekać miesiąc na zamknięcie konta,
  • posiadamy więcej niż jeden rachunek (np. mąż i żona), środki trzymamy na jednym z nich, a drugi z saldem zero zł czeka na promocję. Jeżeli BGŻ Optima zmieni warunki promocji lub zapomnisz wycofać środki w odpowiednim czasie – korzystasz z drugiego rachunku i cieszysz się promocyjnym oprocentowaniem środków.

 

 

Odsetki w BGŻOptima system planet

Pamiętaj, że w nowy systemie BGŻOptimaPlanet zmienił się dzień kapitalizacji odsetek:

Odsetki od środków na Rachunkach Głównych i Rachunkach Celowych są kapitalizowane (dopisywane do Salda) na tych Rachunkach pierwszego Dnia Roboczego następującego po zakończeniu każdego miesiąca i są widoczne w systemie transakcyjnym BGŻOptima następnego dnia roboczego po kapitalizacji.

 

 

A jeśli nie miałeś/-aś konta w BGŻOptima to otwórz Lokatę bezkarną

  • gwarancja wypłaty odsetek naliczonych do czasu zerwania lokaty;
  • pewne i solidne oprocentowanie 3,2% (oprocentowanie stałe w skali roku);
  • 3-miesięczny okres lokaty;
  • min. kwota lokaty – 1000 zł, maks. – 100 000 zł.

Przy czym korzystając z oferty weź pod uwagę, że:

  • lokatę bezkarną możesz otworzyć, jeżeli w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania umowy ramowej dotyczącej Konta Indywidualnego BGŻOptima nie byłaś/-eś posiadaczem tego konta. Innymi słowy, możesz skorzystać z oferty tylko wtedy, gdy jesteś nowy klientem banku od co najmniej roku,
  • lokatę można otworzyć wyłącznie na etapie składnia Wniosku o otwarcie Indywidualnego Konta BGŻOptima. Nie zapomnij o tym, bo na rok stracisz możliwość założenia lokaty bezkarnej. Pamiętaj też, że jeśli złożyłeś już wniosek o konto, a zapomniałeś o lokacie, to nie możesz już skorzystać z oferty
  • konto oszczędnościowe i lokata bezkarna w BGŻOptima

 

 

 

Poleć lub udostępnij znajomym 2,6 procent w BGŻOptima do 14 czerwca 2016
i polub bankomaniacy.pl na fb

 

Wybrane najlepsze:

Idea Bank Lokata HAPPY PRO

 

Lokata standardowa Toyota Bank

 

Idea Bank lokata NA NOWE ŚRODKI

 


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*