Oszczędzanie pieniędzy

2,7% na koncie oszczędnościowym w BGŻOptima

Aż do 07.04.2016 możesz cieszyć się promocyjnym oprocentowaniem 2,7% na koncie oszczędnościowym w banku BGŻ Optima.
 

Tym razem bank nas nie zaskoczył, jeśli udało CI się wycofać środki najpóźniej ostatniego dnia poprzedniej promocji, to możesz znów cieszyć się podwyższonym oprocentowaniem. Co jednak zrobić, gdy nie udało się załapać na promocyjne oprocentowanie?

BGŻOptima 2,7%

 

Promocja 2,7% BGŻOptima dla nowych środków:

Promocje mają to do siebie, że się rozpoczynają, a po pewnym czasie kończą, czasami zmieniają się też warunki uczestnictwa, z reguły też obowiązują dla nowych środków. W poprzednich dwóch edycjach bank był nieprzewidywalny, nie wystarczyło wycofać środki z rachunku oszczędnościowego w ostatnim dniu promocji, żeby w kolejnej skorzystać z podwyższonego oprocentowania. Tym razem stało się inaczej, BGŻOptima zachował się jak za starych, dobrych czasów. Jeżeli wycofałeś środki w ostatnim dniu poprzedniej promocji tj. 08.02.2016 lub wcześniej, to spełniasz warunek na nowe środki.

Jeszcze fragment ze strony promocji mówiący o tym, co napisałem powyżej:


Zanim przejdziesz dalej, prosimy: zatrzymaj się na chwilę i polub nasz profil na fb, dziękujemy :)

 

Przez Nowe Środki rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym Rachunku Głównego, w kwocie nie większej niż Zwiększenie Salda Początkowego, wg stanu na koniec każdego dnia w okresie promocji (od 9 lutego 2016 r. do 7 kwietnia 2016 r.), gdzie:
– przez Saldo Początkowe Rachunku Głównego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, wg stanu na koniec dnia  8 lutego 2016 r., a w przypadku Umowy Ramowej zawartej po dniu 8 lutego 2016 r. – Saldo początkowe przyjmuje wartość 0,00 zł;
– przez Zwiększenie Salda Początkowego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym (tj. wartością środków pieniężnych zgromadzonych na tych rachunkach wg stanu na koniec dnia 8 lutego 2016 r., a w przypadku Umowy Ramowej zawartej po dniu 8 lutego 2016 r. – wartością 0,00 zł) wg stanu na koniec każdego dnia w „Okresie Promocji”.

Tutaj tabela oprocentowania oraz strona promocji.

 

Wg kalkulatora ze strony BGŻOptima dla 100 000 zł na koncie oszczędnościowym zyskasz:

 

 

Co można zrobić aby skorzystać z promocji dla nowych środków w BGŻOptima?

Co jednak jeżeli zapomniałeś wycofać środków z BGŻ Optima w dniu 08.02.2016 lub wcześniej albo liczyłeś, że w dalszym ciągu bank będzie nieprzewidywalny, a chcesz skorzystać z promocyjnego oprocentowania?

Mamy co najmniej dwa, ale może któryś z czytelników podsunie kolejne rozwiązanie:

 • wypowiadamy umowę (można zrobić poprzez wysłanie wiadomości w serwisie www) i po 30 dniach otwieramy konto jako nowy klient, z promocyjnym oprocentowaniem. Wadą tego rozwiązania jest to, że trzeba zmieniać nr rachunków i oczywiście musisz czekać miesiąc na zamknięcie konta,
 • posiadamy więcej niż jeden rachunek (np. mąż i żona), środki trzymamy na jednym z nich, a drugi z saldem zero zł czeka na promocję. Jeżeli BGŻ Optima zmieni warunki promocji lub zapomnisz wycofać środki w odpowiednim czasie – korzystasz z drugiego rachunku i cieszysz się promocyjnym oprocentowaniem środków.

 

 

Czy warto korzystać z promocji w BGŻOptima?

Pewnie ktoś zapyta czy warto bawić się w coś takiego, skoro na rynku jest wiele podobnych ofert, a nawet lepszych? Ciekawą ofertą jest choćby 2,75% + 100 zł premii od Toyota BankLokata 3 razy lepsza od EurobankKonto Godne Polecenia 4% i 100 zł nagrody czy choćby iKontoatywator z premią 150 zł.

Czy w takim wypadku warto interesować się Optimą? W moim przekonaniu tak:

 • masz rachunek, z niezłym oprocentowaniem (jak na dzisiejsze czasy), rachunek który co prawda nazwany został kontem oszczędnościowym, a w rzeczywistości jest dobrze oprocentowanym ROR (jak na ROR),
 • (ale przede wszystkim) nie masz limitu wypłat w miesiącu. O ile dla innych ofert nie możesz wypłacić środków przed zapadnięciem lokaty, tak aby nie stracić naliczonych odsetek albo na koncie oszczędnościowym tylko jeden przelew w miesiącu/cyklu masz darmowy, o tyle w BGŻOptima wypłacasz do woli, tak jak wspomniałem poprzednio, traktujesz rachunek jako nieźle oprocentowany ROR
 • BGŻOptima lokata BEZKARNA

 

 

Odsetki w BGŻOptima system planet

[aktualizacja 2016-01-03] Też czekałem na odsetki i w końcu pojawiło się wyjaśnienie w systemie transakcyjnym banku:

BGŻOptima kiedy odsetki

Szanowni Klienci

Uprzejmie informujemy, że odsetki od srodków na Rachunkach Głównych i Rachunkach Celowych są kapitalizowane (dopisywane do Salda) na tych Rachunkach pierwszego Dnia Roboczego następującego po zakończeniu każdego miesiąca i są widoczne w systemie transakcyjnym BGŻOptima następnego dnia roboczego po kapitalizacji.

 

 

Poleć lub udostępnij znajomym 2,7% na koncie oszczędnościowym w BGŻOptima
i polub bankomaniacy.pl na fb

 

Wybrane najlepsze:

Idea Bank Lokata HAPPY

 

Getin Bank eLokata na nowe środki

 

Lokata dla nowych klientów

 


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*  

9 komentarze

 1. Andrzej pisze:

  u mnie są i wygląda nawet na to że dobrze obliczne

 2. admin pisze:

  W systemie transakcyjnym banku pojawiło się wyjaśnienie, dodałem je na końcu artykułu. Zobaczymy w takim razie co przyniesie dzień jutrzejszy.

 3. Judgment Day pisze:

  U mnie brak jakichkolwiek odsetek!

 4. Judgment Day pisze:

  Normalnie jakieś jaja w tej nowej Optimie, ciągle brak informacji o oprocentowaniu w nowym serwisie. Ale już jutro Judgment Day, pal licho jeżeli nie prezentują informacji w systemie, ale odsetki liczą poprawnie. Bo jeśli nie, to będzie się działo, oj będzie się działo …

 5. Krystek pisze:

  miało działać w piątek, w poprzedni piątek.

 6. ooo pisze:

  U mnie ciągle źle się prezentuje.
  Wiadomość z 12.02.2016 z Optimy:

  Uprzejmie informujemy, iż w związku z problemami technicznymi, stawki oprocentowania dla Rachunku Głównego widoczne w systemie bankowości internetowej, mogą przybierać nieprawidłowe wartości. Błędna informacja dotyczy Klientów, którzy od dnia 9 lutego 2016r. do momentu przywrócenia publikacji prawidłowych wartości w systemie, nie będą posiadali na Rachunku Głównym Nowych Środków. Pragniemy jednocześnie zapewnić, iż odsetki są naliczane właściwie, zgodnie z Tabelą Oprocentowania z dn. 9 lutego 2016r.

  Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem publikacji prawidłowych wartości i przepraszamy za ewentualnie utrudnienia. Poinformujemy Państwa w osobnym komunikacie o przywróceniu publikacji prawidłowych wartości oprocentowania.

  Aby zrekompensować zaistniałe niedogodności w przypadku publikacji wyższej stawki, niż stawka należna Klientowi zgodnie z aktualną Tabelą Oprocentowania zostanie naliczone oprocentowanie wg stawki korzystniejszej dla Klienta tj. wg stawki widocznej w systemie: 1,9% w skali roku (za okres, w którym stawka była wyświetlana w systemie).

  Zespół BGŻOptima

  Aczkolwiek jest też wiadomość z 9 lutego:

  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie informujemy, iż w okresie od dnia 9 lutego 2016 r. do dnia 7 kwietnia 2016 r. („Okres promocji”) dla „Nowych Środków” zgromadzonych na Rachunku Głównym stosowane jest stałe promocyjne oprocentowanie wynoszące 2,7 % w skali roku do kwoty 100 000 PLN oraz 1,9 % w skali roku dla kwoty powyżej 100 000 PLN. Dodatkowo informujemy, iż w okresie od dnia 9 lutego 2016 r. do dnia 10 marca 2016 r. („Okres promocji”) dla „Pozostałych Środków” zgromadzonych na Rachunku Głównym oraz dla środków zgromadzonych na Rachunkach Celowych (innych niż Optima Saver), stosowana jest stała promocyjna stopa procentowa wynosząca 1,8 % w skali roku, jeżeli ich wysokość wynosi co najmniej 150 000 zł.

  Przez „Nowe Środki” rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym Rachunku Głównego (wartością środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym w ramach Konta BGŻOptima Klienta wyliczonych wg stanu na koniec dnia 8 lutego 2016 r., a w przypadku Umowy Ramowej zawartej po dniu 8 lutego 2016 r. za saldo początkowe na Rachunku Głównym przyjmuje się 0 zł) w kwocie nie większej niż Zwiększenie Salda Początkowego wg stanu na koniec każdego dnia w „Okresie Promocji”.
  Przez Pozostałe Środki rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym, niebędących Nowymi Środkami, wg stanu na koniec każdego dnia.

  Przez Zwiększenie Salda Początkowego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym (tj. wartością środków pieniężnych zgromadzonych na tych rachunkach wg stanu na koniec dnia 8 lutego 2016 r., a w przypadku Umowy Ramowej zawartej po dniu 8 lutego 2016 r. – wartością 0,00 zł), wg stanu na koniec każdego dnia w „Okresie Promocji”.

  Szczegóły dotyczące oprocentowania promocyjnego rachunków oszczędnościowych znajdują się w Tabeli oprocentowania dla Rachunków w ramach Kont BGŻOptima, do której link umieszczony został pod treścią niniejszej wiadomości.

  Po upływie Okresu promocji środki pieniężne zgromadzone na Rachunku Głównym oraz Rachunkach Celowych podlegają oprocentowaniu wg standardowej stopy procentowej, w aktualnej wysokości, zgodnie z Tabelą oprocentowania dla Rachunków w ramach Kont BGŻOptima.
  W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym Centrum Obsługi Klienta dostępnym pod numerami 801 280 280 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych) oraz +48 22 574 37 00 (dla połączeń z telefonów komórkowych oraz z zagranicy) (opłata za połączenie zgodnie z cennikiem operatora). Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji, w Dni Robocze od godziny 8:00 do 22:00.

  Link do Oprocentowanie rachunków w ramach Kont BGŻOptima: https://www.bgzoptima.pl/dokumenty/oprocentowanie-rachunkow

  (proszę skopiować link i wkleić w pole adresu przeglądarki internetowej)

  Pozdrawiamy,
  Zespół BGŻOptima

 7. skrzat pisze:

  Jest tak jak napisałeś, sprawdzone z BNP. Dodatkowo jest problem z wyświetlaniem oprocentowania, u mnie obecnie nie wyświetla się nic. Bezpośrednio w dniu uruchomienia nowego systemu pokazywało się bodajże 1,7%, następnego dnia, w którym zostały przelane środki pokazywało się 2,7%, a teraz nie pokazuje się nic, jest tylko link do tabeli oprocentowania.
  Infolinia twierdzi, że problem ma być rozwiązany do końca tego tygodnia. Dzisiaj nie działa, więc może Jutro?

 8. Bolek pisze:

  Chcę czytać więcej tego typu artykułów!

 9. bm pisze:

  Uwaga!!
  Po weekendowej zmianie systemu BGŻOptima przelewy pomiędzy BGŻOptima i BGŻ (i na odwrót) nie są już traktowane jako przelewy wewnętrzne, idą zwykłymi sesjami elixir, więc może się zdażyć tak, że środki wysłane z BGŻ trafią do BGŻOptima dopiero następnego dnia.
  Natomiast przelewy pomiędzy BNP i BGŻOptima (i na odwrót) są teraz przelewami wewnętrznymi.
  Informacja uzyskana z infolinii BGŻOptima