Banki

Bank Smart: zmiana tabeli opłat i prowizji

Bank Smart zmienia opłaty i nie będzie tylko bankiem wirtualnym
Bank SmartZmiana obowiązuje dla dla umów zawieranych po pierwszym lipca. Obecni klienci mają czas do końca sierpnia na decyzję czy chcą pozostać w banku, a tym samym czy akceptują zmienioną TOiP, czy też nie zgadzają się na wprowadzane zmiany i tym samym mogą wypowiedzieć umowę.

Mimo wprowadzonych zmian Smart Konto w dalszym ciągu będzie prowadzone za darmo, obsługa karty debetowej również pozostaje bezpłatna.

Zobacz co zmieni się w Bank Smart i czy warto wypowiedzieć umowę.

 

 

Zmiany w Banku Smart

Obecnie wypłata z bankomatu za granicą była bezpłatna (nie licząc kosztów przewalutowania), teraz za każdą wypłatę zapłacisz 5 zł, plus koszty przewalutowania na poziomie 3% transakcji.

Przelewy zlecone przez bankowość telefoniczną podobnie jak przelew natychmiastowy kosztować będą 5zł, również do ZUS i US, te wykonane przez bankowość internetową lub mobilną pozostają bezpłatne.

Zmiana nie dotknęła przelewów SWIFT, który zostanie zlecony przez Internet lub przez aplikację mobilną, ale gdy zlecisz taki przelew telefonicznie lub w oddziale, to prowizja za realizację przelewu wynosi 0,20% kwoty przelewu, nie mniej niż 20 zł i nie więcej niż 200 zł.

Przelew europejski SEPA pozostaje darmowy jeśli zostanie zlecony przez bankowość internetową lub mobilną, koszt przelewu SEPA w oddziale lub za pośrednictwem infolinii wynosi 5 zł.

Podobnie dla zlecenia stałego, ustanowienie, odwołanie lub zmiana za pośrednictwem infolinii kosztuje 5 zł.

Polecenie zapłaty: po zmianach za zdefiniowanie i realizację bank nie pobierze prowizji, ale już modyfikacja lub odwołanie zlecenia stałego kosztuje 5 zł za każdą zmianę.

  • tutaj złożysz wniosek o Konto NEST – bezpłatna karta, bezpłatne prowadzenie konta oraz bezpłatny dostęp do bankomatów w Polsce
  • tutaj złożysz wniosek o SMART Konto EU – darmowe przelewy europejskie, korzystny kurs Euro, możliwość otrzymywania na konto pensji od zagranicznego pracodawcy oraz darmowe wypłaty z bankomatów w Europie

 

 

prowizja przed zmianą po zmianie
Wypłata z bankomatu za granicą 0 zł 5 zł
Prowizja za przewalutowanie transakcji 3% 3%
Przelew krajowy przez bankowość telefoniczną 0 zł 5 zł
Przelew Swift zlecony przez telefon 15 zł 0,20% min. 20zł max 200zł
Przelew SEPA zlecony przez telefon 0 zł 5 zł
Zlecenie stałe (ustanowienie, modyfikacja, odwołanie) zlecone telefonicznie 0 zł 5 zł
Polecenie zapłaty 5 zł miesięcznie niezależnie od liczny posiadanych poleceń zapłaty 0 zł za zdefiniowanie i realizację;
5 zł za modyfikację i odwołanie

 

 

Od 1 lipca Bank Smart nie jest bankiem tylko wirtualnym

Od 1 lipca Bank Smart przestał być bankiem tylko wirtualnym i klienci Banku Smart mogą wpłacać i wypłacać gotówkę w ponad 50 oddziałach BIZ Banku (Bank Smart i BIZ Bank należą do FM Banku PBP SA).

Do kwoty 10 000 zł gotówkę można wypłacić w każdej chwili, powyżej tej kwoty należy zgłosić chęć wypłaty minimum 2 dni robocze przed dniem wypłaty.

Te i inne opłaty związane z bankowością oddziałową kształtują się następująco:

prowizja przed zmianą po zmianie
Wpłata gotówki na rachunek w Banku Smart Brak możliwości 0 zł
Wpłata gotówki na rachunek w innym banku Brak możliwości 0,50 % min. 5 zł
Wypłata gotówki w placówce Brak możliwości 0 zł
Przelew natychmiastowy zlecony przez telefon lub w oddziale Brak możliwości 5 zł
Przelew natychmiastowy zlecony przez bankowość internetową lub mobilną Brak możliwości 1 zł

 

A tutaj zapoznasz się z pełną listą zmian:

Jeśli nie dotyczą Cię powyższe zmiany, to zobacz też:

 

 

Bank Smart – zmiana opłat, podsumowanie

Mimo wprowadzony zmian konto SMART to i tak jedno z lepszych kont na rynku, które w głównej funkcjonalności, której oczekuje większość użytkowników, jest bezwarunkowo darmowe:

  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł za kartę
  • 0 zł za przelewy krajowe
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce

Jeśli wprowadzane zmiany w Banku SMART są dla Ciebie akceptowalne, przypominamy, że masz możliwość korzystania z oddziałów banku, to poniżej:

  • tutaj złożysz wniosek o Konto NEST (nowy bank SMART) – bezpłatna karta, bezpłatne prowadzenie konta oraz bezpłatny dostęp do bankomatów w Polsce
  • tutaj złożysz wniosek o SMART Konto EU – darmowe przelewy europejskie, korzystny kurs Euro, możliwość otrzymywania na konto pensji od zagranicznego pracodawcy oraz darmowe wypłaty z bankomatów w Europie

Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*