Karty kredytowe i promocje kart kredytowych

Karta kredytowa jak bezpiecznie używać?

Santander - TurboKARTA 3% zwrotu na stacjach paliwPrawdopodobnie wiesz, co to jest karta kredytowa, ale czy wiesz jak bezpiecznie używać tej kary, żeby nie tracić, a najlepiej wynieść z tego jak najwięcej korzyści?

Poniżej przedstawiam krótki poradnik na ten temat.

Uwaga: część materiałów przeniesiono również do wpisu do jak działa karta kredytowa – zapraszamy właśnie tam.

Tutaj znajdziesz też promocyjne karty kredytowe, z którymi zgarniesz voucher, telefon czy też zwrot części poniesionych wydatków albo ciekawą promocję u partnera banku.

Warto też śledzić zmieniające się oferty – zapisz się do naszego newslettera


Zanim przejdziesz dalej, prosimy: zatrzymaj się na chwilę i polub nasz profil na fb, dziękujemy :)

 

 

Karta Kredytowa

  1. Karta kredytowa nie jest produktem dla każdego. Jeżeli zamierzasz wydać pieniądze, których nie masz na rachunku, ew. na lokacie, a których za niedługi czas w przyszłości możesz użyć do spłaty karty, to lepiej z niej zrezygnuj, zanim wpadniesz w niepotrzebne długi. Korzystaj tylko z takiej karty, na którą Cię stać,
  2. Pamiętaj, że za wydanie i utrzymanie karty banki pobierają opłaty. Zwykle jest też tak, że po wykonaniu odpowiedniej liczby transakcji albo transakcji na określoną sumę opłata nie jest pobierana – pilnuj tego,
  3. Generalna zasada, zawsze spłacaj zadłużenie w pełnej wysokości i w terminie, tylko wówczas możesz skorzystać z okresu bezodsetkowego (tzw. grace period), za który nie zapłacisz ani grosza. Ale uwaga, jeśli nie spłacisz w terminie 100% zadłużenia, nawet jeśli zabraknie Ci jednego grosza, wówczas za okres rozliczeniowy zostaną Ci naliczone odsetki, zgodnie z wysokością i okresem wykorzystania środków,
  4. Wykorzystuj kartę kredytową tylko do operacji bezgotówkowych. Wypłacając pieniądze z bankomatu niestety nie skorzystasz z darmowego okresu bezodsetkowego, zapłacisz odsetki za każdy dzień. Jeśli masz tego świadomość i wypłacasz gotówkę tylko w sytuacjach awaryjnych – super, jeżeli nie, to lepiej zrezygnuj z karty,
  5. Zachowaj środki ostrożności przy korzystaniu z karty kredytowej, chroń PIN, ustaw też odpowiednie limity. Bank (zwykle) nie ponosi odpowiedzialności za transakcje potwierdzone PIN-em. Więc jeśli ktoś wykona operacje Twoją kartą kredytową, wykorzystując PIN, który powinien być znany tylko Tobie, to marne szanse, że bank uzna taką reklamację.
    Powiedzmy, że masz 6000 zł dostępnego limitu na karcie, ale zwykle, jednorazowo wydajesz nie więcej niż 300 zł – ustaw nieznacznie wyższy limit dzienny i zmień go na maksymalną wartość tylko w uzasadnionych przypadkach, np. zakup sprzętu AGD. Nawet jeśli ktoś ukradnie Twoją kartę, to wykona operacje na maks. 300 zł, a nie na 6000 zł. Mając ustawiony maksymalny, dostępny limit zachowujesz się tak, jakbyś na co dzień chodził/chodziła z 6000 zł w kieszeni. Raczej tak nie robimy, a przynajmniej jak tak nie robię :).

Voucher 400 zł do perfumerii Douglas od CitibankNo dobrze, powiedzmy, że przestrzegasz warunków, o których pisałem powyżej. Pewnie chcesz wiedzieć, czy posiadając kartę kredytową da się na niej zarobić? Oczywiście, że się da, zajrzyj do:

Tutaj znajdziesz promocyjne karty kredytowe, z którymi zgarniesz voucher, telefon, zwrot części poniesionych wydatków albo ciekawy zwrot u partnera banku.

 

 

Poleć lub udostępnij znajomym Karta kredytowa jak bezpiecznie używać?
i polub bankomaniacy.pl na fb

 

Wybrane najlepsze:

BGŻOptima lokata BEZKARNA

 

Getin Bank eLokata na nowe środki

 

BGŻOptima lokata BEZKOMPROMISOWA

 


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*