FRANKOWICZE, kredyty we frankach

Kredyty frankowe BPH oraz kolejne pozwy zbiorowe Frankowiczów

frankiW ubiegłym tygodniu wspominaliśmy o trzech projektach ustawy o pomocy dla Frankowiczów i posiadaczy innych kredytów walutowych:

  • projekt ustawy przedstawiony przez Prezydenta RP o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki
  • projekt poselski ustawy o restrukturyzacji kredytów denominowanych lub indeksowanych do waluty innej niż waluta polska oraz o wprowadzeniu zakazu udzielania takich kredytów oraz
  • również poselski projekt ustawy o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych w związku ze zmianą kursu walut obcych do waluty polskiej.

Nieco wcześniej pisaliśmy również o kantorach internetowych z prośbą o komentarze. Na pewno nie jeden posiadacz kredytów walutowych CHF, EUR lub innych z nich korzysta.

Co przyniósł mijający tydzień w sprawie Frankowiczów i kredytów CHF? W zasadzie niewiele, a przynajmniej wiadomości nie dotyczą szerszego grona posiadaczy kredytów walutowych.

 

Bank BPH brak dostępu do placówek

Jeżeli posiadasz kredyt walutowy z Banku BPH, to z początkiem listopada możesz stracić dostęp do placówek banku.  Od początku listopada Alior Bank rozpocznie przejmowanie majątku BPH. Alior Bank przejął aktywa Banku BPH, jednak poza kredytami hipotecznymi, które w dużej mierze są kredytami walutowymi. W ten sposób klienci Banku BPH stracą dostęp do placówek i na przykład spłata raty kredytu w placówce, uzyskanie zaświadczenia czy złożenie reklamacji może być utrudnione, więcej tutaj.


Zanim przejdziesz dalej, prosimy: zatrzymaj się na chwilę i polub nasz profil na fb, dziękujemy :)

 

Kolejne pozwy zbiorowe

Na łamach bloga pisaliśmy o jednoczeniu się posiadaczy kredytów walutowych z PLN w walce przeciwko bankowi Millennium. Nie bez kozery również w poprzednim akapicie wspomnieliśmy o BPH.

Otóż w mijającym tygodniu do sądu w Gdańsku wpłynął wniosek kredytobiorców frankowych przeciwko bankowi BPH (źródło). Punktem spornym są klauzule indeksacyjne, korzystając z których bank ustalał kwotę kredytu oraz wysokość rat.

przeczytaj też: Cuda i franki, których nie było ze spreadem

Na pewno roszczenia banku (jako instytucji prowadzącej działalność gospodarczą) przedawniły się po okresie 3 lat od daty uruchomienia kredytu. Kredytobiorcy indywidualni mają nie 3 ale 10 lat na dochodzenie swoich praw od daty uruchomienia kredytu (wypłaty środków). Czas pokaże kto ma rację.

Jeśli wiesz o ciekawych materiałach dotyczących kredytów walutowych CHF, EUR itp – podziel się z nami w komentarzu – streścimy go, dzieląc się w ten sposób z innymi Czytelnikami bloga.

 

A franki

Jeśli będzie to stanowić jakieś pocieszenie dla posiadaczy kredytów CHF, to bywało już gorzej. Niestety frank ciągle stoi wysoko, w chwili pisania tego artykułu kształtuje się na poziomie 3,96 PLN za 1 CHF i mimo domniemanego przewartościowania frank nie zamierza spadać:

Kurs CHF 2016-10-31

 

 

Promocje bankowe

Pisząc o kredytach walutowych przypominamy również o ciekawszych promocjach bankowych, umieszczamy bezpośrednie linki do wniosków, za skorzystanie z których dziękujemy :).

W ramach prezentowanych przez nas promocji możesz zdobyć fajny gadżet, uzyskać zwrot za wykonywane transakcje albo korzystnie ulokować środki:

Karty kredytowe:

Lokaty:

Konta bankowe:

 

 

Poleć lub udostępnij znajomym Kredyty frankowe BPH oraz kolejne pozwy zbiorowe Frankowiczów
i polub bankomaniacy.pl na fb

 

Wybrane najlepsze:

Lokata dla nowych klientów

 

Getin Bank eLokata na nowe środki

 

BGŻOptima lokata BEZKOMPROMISOWA

 


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*