Lokaty

Lokata OD ZAJĄCA i lokata WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI jak skorzystać z obydwu

Co zrobić, gdy lokata OD ZAJĄCA się jeszcze nie skończyła, a chcesz skorzystać z lokaty WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI?
Oto widzisz kończącą się wkrótce lokatę OD ZAJĄCA i rozpoczynającą lokatę WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI.

OD ZAJĄCA i WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI

Lokata OD ZAJĄCA (po lewej) i WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI (po prawej)

Obydwie lokaty wysoko oprocentowane na całe 3% (tutaj opisywaliśmy lokatę OD ZAJĄCA i lokatę WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI). Zastanawiasz się być może w jaki sposób skorzystać z obydwu propozycji, czyli środki z kończącej się lokaty OD ZAJĄCA wykorzystać na założenie lokaty WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI. Innymi słowy, w jaki sposób wysłać zająca na wakacje? :)


Zanim przejdziesz dalej, prosimy: zatrzymaj się na chwilę i polub nasz profil na fb, dziękujemy :)

 

Idea Bank Lokata HAPPY, lokata bez konta

 

Lokaty OD ZAJĄCA i WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI

Lokata OD ZAJĄCA dostępna była stosunkowo krótko, pojawiła się w ofercie Idea Bank 29 marca i wycofana została z oferty po dwóch dniach, tj. 31 marca.

Co innego lokata WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI, która pojawiła się w ofercie banku 22 kwietnia i chwili pisania tego artykułu ciągle jest dostępna, a mamy 27 kwietnia, jak długo będzie dostępna – nie wiadomo. Niektórzy z Was już być może wysłali zająca na wakacje, inni myślą czy warto i jak to zrobić.

 

 

Jak wysłać zająca na wakacje

Sam zmagałem się z tym dylematem zastanawiając i jednocześnie ryzykując to, czy lokata WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI będzie dostępna w poniedziałek (i później), ale udało się :)

Jeśli też masz lokatę OD ZAJĄCA i chcesz rollować środki na WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI, to:

  • warunkiem koniecznym do założenia WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI jest złożenie wniosku – przypominam, że wniosek ważny jest przez 5 dni, więc masz stosunkowo dużo czasu, żeby poczekać na zakończenie lokaty OD ZAJĄCA albo choćby lokaty w innym banku,
  • możesz złożyć więcej niż jeden wniosek – do niczego Cię to nie zobowiązuje, a w ten sposób „nabywasz prawo” do założenia lokaty,
  • wniosek możesz złożyć nawet teraz – lokata jest ciągle dostępna.

Idea Bank Lokata HAPPY PLUS, lokata bez konta

 

Lokata OD ZAJĄCA zapada w dzień wolny

Może się tak złożyć, że Twoja lokata OD ZAJĄCA zapada (kończy się) w sobotę lub niedzielę, czyli w dzień wolny. Co należy zrobić w takim przypadku?

Przede wszystkim pozwól aby lokata się zakończyła! Zerwanie lokaty przed zakończeniem umowy skutkuje tym, że nie otrzymasz odsetek! W regulaminie lokaty OD ZAJĄCA, podobnie jak i innych lokat, jest taki lub podobny zapis:

Po upływie Okresu Umownego Lokata zostanie automatycznie odnowiona na kolejny umówiony okres (X miesiące), na warunkach przewidzianych dla Lokaty STANDARDOWEJ

czyli po wygaśnięciu „Twój Zając” odnowi się jako lokata standardowa (na około 0,5%) – dopiero wtedy należy ją zerwać (nie wcześniej), a środki ulokować na lokacie WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI lub innej – jeśli znajdziesz lepszą ofertę.

 

 

Jeśli nie wysyłasz zająca na wakacje, bo jesteś nowym klientem

To zanim złożysz wniosek o lokatę wakacyjną zacznij od złożenia wniosku o Lokatę Happy 4%, a dopiero resztę środków zainwestuj w WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI. Nie ma absolutnie żadnego znaczenia czy na lokacie Happy ulokujesz do 10 000 zł, a na wakacyjnej 1000 zł czy też 1 000 000 zł – nawet jeśli w ten sposób zarobisz złotówkę czy 10 zł więcej, to zawsze pieniądze są pieniędzmi, Twoimi pieniędzmi.

Idea Bank Lokata HAPPY, lokata bez konta

 

 

Podsumowanie lokata WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI i OD ZAJĄCA

Lokata WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI dosyć długo jest dostępna. Podejrzewam, że Idea Bank chce przejąć kończące się na dniach lokaty OD ZAJĄCA i dlatego tak długo nie zdejmuje tej lokaty ze swojej oferty. Oczywiście jest to tylko „gdybanie”, prawdziwe powody znane są tylko bankowi.

Pamiętaj, że składając wniosek niczym nie ryzykujesz i do niczego się nie zobowiązujesz, a jedynie nabywasz prawo do założenia lokaty. Ale uwaga, jeśli jesteś nowym klientem, to nie składaj wniosku, jeżeli nie zamierzasz uruchomić lokaty, gdyż w ten sposób bezpowrotnie tracisz status nowego klienta, a co za tym idzie, nie będziesz mieć możliwości skorzystania z promocyjnych lokat dla nowych klientów:

Powodzenia i jeżeli masz pytania związane z tym tematem, wpisz je w komentarzu.

 

 

 

Poleć lub udostępnij znajomym Lokata OD ZAJĄCA i lokata WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI jak skorzystać z obydwu
i polub bankomaniacy.pl na fb

 

Wybrane najlepsze:

Idea Bank Lokata HAPPY

 

Getin Bank eLokata na nowe środki

 

BGŻOptima lokata BEZKARNA

 


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*