Lokaty

Najlepsze lokaty listopad 2016 ranking lokat


ranking lokatZestawienie najlepszych lokat bankowych listopad 2016
.

W zestawieniu lokat znajdziesz lokaty najlepsze z najlepszych, czyli takie których nie wahamy się polecić albo które sami posiadamy.

Jeśli regularnie zaglądasz do naszego bloga, to już pewnie wiesz – w październiku działo się dużo w temacie lokat. Opisywaliśmy kilka super promocji, ofert od Idea Bank lokatę tylko TERAZ 2,75%lokatę Halloween 3,0% , JESIENNY SEJF 3,0% oraz niezwykłą ÓSEMKĘ 3,08%, przedstawiliśmy nowe nowe/nienowe produkty BGŻOptima lokatę bezkarną 3,2% i lokatę bezkompromisową 3,0% oraz konto oszczędnościowe dobrze doładowane. Wszystkie z super oprocentowaniem i wszystkie bez większych haczyków. Czyżby coś ruszyło się i będziemy mogli pisać o podwyżkach oprocentowania? Zobaczymy :)

Te i inne oferty możesz oczywiście znaleźć w naszym rankingu lokat bankowych – skorzystaj z wyszukiwarki, wyszukaj depozyt bazując na oprocentowaniu, okresie trwania lokaty lub innych parametrach.

Nie inaczej jest również w naszym miesięcznym zestawieniu, w którym skupiamy się głównie na depozytach  do uruchomienia których nie musisz zakładać konta, albo korzystać z innych produktów bankowych. Jeżeli jest inaczej – wyraźnie o tym informujemy.

Jak już wspomnieliśmy powyżej, okresowo pojawiają się lokaty ekstra, które zazwyczaj trwają maksymalnie kilka dni. Zaglądaj do bloga albo zapisz się do naszego newslettera – będziemy o tym informować, gdy tylko pojawią się takie oferty.

Zapraszamy Cię też do skorzystania z naszego kalkulatora odsetek od lokat – nie musisz się zastanawiać ile zarobisz na depozycie, łatwo w ten sposób możesz również porównać różne oferty. A jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób samodzielnie zajrzyj do naszego poradnika jak obliczyć zysk z lokaty.

Dziś przygotowaliśmy dla Was 6 lokat wartych uwagi. A ponieważ, jak już wspomnieliśmy na wstępie, zaczęło się dosyć dużo dziać w temacie depozytów, więc wpis na pewno będzie ewoluował. A teraz, po tym trochę długim wstępie zapraszamy Cię do lektury TOP lokat bankowych.

 

 

Lokaty TOP listopad 2016:

 

1 – Lokata Bezkarna BGŻOptima

Lokata BezkarnaPierwsze miejsce – lokata bezkarna, która już wielokrotnie opisywana była na łamach naszego bloga. Choć od ostatnich wpisów związanych z lokatą bezkarną trochę się pozmieniało. Obecna lokata bezkarna to produkt po liftingu, bank podwyższył oprocentowanie, ale jednocześnie zmniejszył maksymalną dostępną kwotę, jaką możesz ulokować na lokacie.

A sama oferta, tak jak to już było poprzednio, przeznaczona jest dla nowych klientów banku – osób które w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania Umowy Ramowej dotyczącej Konta Indywidualnego BGŻ Optima nie byli posiadaczem tego konta (zajrzyj do tego artykułu, jeżeli nie wiesz jak zamknąć konto w Optimie).

Co najciekawsze w ofercie – lokata bezkarna posiada gwarancję wypłaty odsetek naliczonych do czasu zerwania lokaty.

Parametry „nowej” lokaty bezkarnej w BGŻOptima:

 • oprocentowanie 3,2% w skali rocznej
 • kwota minimalna 1 000 zł
 • kwota maksymalna 20 000 zł
 • lokatę możesz zerwać bez utraty odsetek
 • lokatę możesz założyć bez konta bankowego.

Tutaj złożysz wniosek o lokatę bezkarną 3,2% do 20 tys. zł – zakładając lokatę przez naszego bloga wspierasz jego rozwój, dziękujemy :)

Ale może razem z lokatą warto również złożyć wniosek również o rachunek oszczędnościowy, który teraz nazywa się konto dobrze doładowane? Rachunek ten, o czym pisaliśmy już nie raz na blogu, ma co prawda w nazwie oszczędnościowy, ale de’facto jest to bardzo dobrze oprocentowany ROR – zobacz dlaczego:

 • oprocentowanie 2,3% w skali rocznej
 • kwota minimalna – dowolna
 • kwota maksymalna 150 000 zł
 • brak limitu wypłat w miesiącu – w przeciwieństwie do innych banków, gdzie zwykle tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa.

Razem na lokacie bezkarnej i koncie oszczędnościowym możesz więc ulokować nawet 170 tys. zł korzystając z bardzo dobrego oprocentowania.

Tutaj złożysz wniosek o lokatę bezkarną (ew. + konto oszczędnościowe) – zakładając lokatę przez naszego bloga wspierasz jego rozwój, dziękujemy :)

 

 

2 – Lokata bezkompromiowa BGŻOptima

Lokata bezkarna 3,0%Lokata bezkompromisowa to nowość w ofercie BGŻOptima, choć jeśli zapoznasz się z ofertą, to dojdziesz do wniosku – tak, lokata bezkompromisowa, to stara wersja lokaty bezkarnej, lokata bezkompromisowa odziedziczyła większość cech lokaty bezkarnej, niestety nie wszystkie

A sama oferta, tak jak to już było poprzednio, przeznaczona jest dla nowych klientów banku – osób które w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania Umowy Ramowej dotyczącej Konta Indywidualnego BGŻ Optima nie byli posiadaczem tego konta i ponownie odsyłamy do artykułu, jeżeli nie wiesz jak zamknąć konto w Optimie).

Lokata bezkompromisowa (podobnie jak bezkarna) posiada gwarancję wypłaty odsetek naliczonych do czasu zerwania lokaty.

Parametry lokaty bezkompromisowej w BGŻOptima:

 • oprocentowanie 3,0% w skali rocznej
 • kwota minimalna 1 000 zł
 • kwota maksymalna 100 000 zł
 • lokatę możesz zerwać bez utraty odsetek
 • lokatę możesz założyć bez konta bankowego.

Tutaj złożysz wniosek o lokatę bezkarną 3,0% do 100 tys. zł – zakładając lokatę przez naszego bloga wspierasz jego rozwój, dziękujemy :)

I podobnie, jak dla lokaty bezkarnej, może razem z lokatą warto również złożyć wniosek również o rachunek oszczędnościowy, który teraz nazywa się konto dobrze doładowane? Zobacz dlaczego warto:

 • oprocentowanie 2,3% w skali rocznej
 • kwota minimalna – dowolna
 • kwota maksymalna 150 000 zł
 • brak limitu wypłat w miesiącu – w przeciwieństwie do innych banków, gdzie zwykle tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa.

Razem na lokacie bezkompromisowej i koncie oszczędnościowym możesz więc ulokować nawet 250 tys. zł korzystając z bardzo dobrego oprocentowania.

Tutaj złożysz wniosek o lokatę bezkompromisową (ew. + konto oszczędnościowe) – zakładając lokatę przez naszego bloga wspierasz jego rozwój, dziękujemy :)

 

Alternatywnie skorzystaj z oferty Lion’s Bank – 3% na 40 dni od 350 – 600 tys. zł. (kliknij w banner):

Lion's Bank lokata Welcome

 

 

3 – Lokata Happy Plus Idea Bank

Idea Bank Lokata Happy Plus 3%Trzecie miejsce w naszym rankingu przyznaliśmy Idea Bank i lokacie Happy Plus, o której również pisaliśmy na blogu.  Podobnie jak dla oferty z BGŻOptima, lokata przeznaczona jest tylko dla nowych klientów banku, choć w przypadku Idea Bank restrykcje są ostrzejsze – wcześniejsze złożenie wniosku o jakikolwiek produkt w banku uniemożliwia skorzystanie z promocji.

Parametry Lokaty Happy Plus Idea Bank:

 • oprocentowanie 3% w skali rocznej
 • oferta tylko dla nowych klientów
 • kwota minimalna 10 000,01 zł
 • kwota maksymalna 100 000 zł
 • bez konta i innych produktów bankowych

Uwaga! Oferta obecnie jest dostępna, ale liczba lokat jest ograniczona, warto się pospieszyć, a tutaj złożysz wniosek o lokatę Happy Plus w Idea Bank – składając wnioski przez naszego bloga wspierasz jego rozwój, dziękujemy :)

 

 

4 – Lokata Happy Idea Bank

Idea Bank lokata happyKolejne miejsce uzyskała Idea Bank z Lokatą Happy – część warunków analogicznych jak dla lokaty Happy Plus, tj. oferta przeznaczona jest dla nowych klientów banku, nie musisz także korzystać z konta i innych produktów bankowych.

Ciekawostką jest to, że Idea Bank podzieliła Lokatę Happy na trzy pod-lokaty, których oprocentowanie zależne jest od tego, na jaki okres chcesz ulokować środki w Idea Bank.

Parametry Lokaty Happy Idea Bank:

 • oprocentowanie 4% – jeżeli założysz lokatę na 2 miesiące
 • oprocentowanie 3,5% – jeżeli założysz lokatę na 1 lub 3 miesiące
 • minimalna kwota lokaty 500 zł
 • maksymalna kwota lokaty 10 000 zł
 • oferta tylko dla nowych klientów
 • bez konta i innych produktów bankowych

Uwaga! Oferta obecnie jest dostępna, ale liczba lokat jest ograniczona, warto się pospieszyć, a tutaj złożysz wniosek o lokatę Happy w Idea Bank – składając wnioski przez naszego bloga wspierasz jego rozwój, dziękujemy :)

 

Alternatywnie i na bardzo podobnych warunkach, można skorzystać z najnowszej oferty Nest Bank, lokata Witaj 4% do 10 tys. zł na 3 miesiące (kliknij w banner):

Nest Bank Lokata Witaj 4%

 

 

5 – db Plan 500+

Ciekawą propozycja może być oferta Deutsche Bank. O lokacie również pisaliśmy na blogu. Lokata db Plan 500+Premia to lokata dla nowych i obecnych Klientów Banku, którzy potwierdzą fakt posiadania dziecka poniżej 18 roku życia. Produkt daje możliwość systematycznego oszczędzania środków na każde dziecko.

Po każdym roku, poza oprocentowaniem, bank może wypłacić premię w wysokości nawet 500 zł na każde dziecko (ale maks. 5)

500+Premia

Parametry Lokaty 500+Premia DB:

 • wymagane jest konto, które bez karty jest darmowe
 • nie musisz zamawiać karty, aby skorzystać z promocji
 • oprocentowanie = stopa referencyjna WIBID O/N + premia (dalej)
 • oferta dla nowych i obecnych klientów
 • kwota minimalna 100 zł x 12 = 1200 zł
 • kwota maksymalna 500 zł x 12 = 6000 zł
 • możesz założyć nawet 5 lokat, pod warunkiem, że posiadasz pięcioro dzieci
 • po roku bank wypłaci dodatkową premię równą 1/12 wpłaconych środków, nawet 500 zł

Tutaj otwórz DB Plan 500+Premia w Deutsche Bank – składając wniosek przez naszego bloga wspierasz jego rozwój, dziękujemy

 

Alternatywnie można skorzystać z najnowszej oferty Nest Bankkonta oszczędnościowego z premią nawet do 30% za regularne oszczędzanie:

 

 

6 – Konto Zośka PRO w Idea Bank

IdeaBank-konto-ZoskaKonto Zośka PRO nie jest lokatą, znalazło się jednak w naszym zestawieniu, gdyż może być ciekawą ofertą dla osób oszczędzających pieniądze, które jednocześnie nie chcą blokować środków na określony czas albo nie wiedzą ile mogą zdeponować.

Z kontem powiązane jest Konto Idealne, którym zasilasz konto oszczędnościowe oraz na które przelewane są środki z konta Zośka PRO, konto idealne jest bezwarunkowo darmowe – jeśli nie zamówisz karty debetowej do konta (nie jest wymagana).

Parametry konta Zośka PRO:

 • oprocentowanie 2,5% w skali rocznej
 • aby otrzymać takie oprocentowanie musisz utrzymywać 10% salda na Koncie Idealnym – nadwyżka 1%
 • kwota minimalna 1 000 zł, a potem 2 000 zł i wielokrotności tej kwoty
 • kwota maksymalna 131 072 000 zł
 • odsetki naliczane są każdego dnia
 • darmowe 2 pierwsze przelewy w miesiącu

Tutaj złożysz wniosek o Konto Zośka PRO w Idea Bank – zakładając lokatę przez naszego bloga wspierasz jego rozwój, dziękujemy :)

 

 


Zanim przejdziesz dalej, prosimy: zatrzymaj się na chwilę i polub nasz profil na fb, dziękujemy :)

 

 

Wszystkie prezentowane lokaty objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG) i są pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) , Są to lokaty o stałym oprocentowaniu (chyba, że napisano inaczej) – zobacz też dlaczego nie polecamy lokat strukturyzowanych.

Jeśli wg Ciebie jeszcze jakaś lokata powinna znaleźć się w zestawieniu albo w międzyczasie oferta się zmieniła, to prosimy o wpisanie tego w komentarzu i ponownie zapraszamy również do skorzystania z wyszukiwarki lokat bankowych – znajdziesz tam prezentowane poniżej depozyty oraz wiele innych. Zastrzegamy też, że jest to nasza subiektywna ocena i prosimy o zapoznanie się z aktualną ofertą ww banków.

Zapraszamy też do naszego newslettera – żadnego spamu, będziesz otrzymywać tylko informacje o najnowszych wpisach z bloga.

 

 

Poleć lub udostępnij znajomym Najlepsze lokaty listopad 2016 ranking lokat
i polub bankomaniacy.pl na fb

 

Wybrane najlepsze:

BGŻOptima lokata BEZKARNA

 

Getin Bank eLokata na nowe środki

 

Idea Bank Lokata HAPPY PRO

 


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*