Najlepsze lokaty styczeń 2017 ranking lokat

Ranking LokatRanking najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych styczeń 2017 – lokat, które posiadamy albo nie wahamy się polecić innym.

Święta i po świętach. Za nami już prawie pierwszy dzień Nowego Roku 2017. Nowe oferty bankowe zapewne pojawią się wkrótce, ale już dziś publikujemy zestawienie najlepszych lokat.

Lokaty te możesz oczywiście znaleźć również w naszym rankingu lokat bankowych – skorzystaj z wyszukiwarki, wyszukaj depozyt bazując na oprocentowaniu, okresie trwania lokaty lub innych parametrach.

Tak, jak w poprzednich zestawianiach, tak i w tym skupiamy się głównie na depozytach  do uruchomienia których nie musisz zakładać konta, albo korzystać z innych produktów bankowych. Jeżeli jest inaczej – wyraźnie o tym informujemy.

Nie wiem, czy zauważyłeś/-aś, że zmieniliśmy menu :) Teraz najlepsze lokaty bankowe, również dla wybranych banków, znajdziesz w:

 • Lokaty -> Lokaty banki (cz.1) oraz
 • Lokaty -> Lokaty banki (cz.2).

Tradycyjnie i do znudzenia przestrzegamy przed korzystaniem z ofert lokat strukturyzowanych – jeśli masz inne doświadczenia w tej mierze podziel się z nami w komentarzu. W menu znajdziesz również kalkulatora odsetek od lokat – nie musisz już zastanawiać ile zarobisz na depozycie. A dodatkowo w łatwy sposób porównasz oferty różnych banków – wystarczy, że każdą z nich wstawisz do kalkulatora i porównasz wyniki.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak wyliczyć zysk z lokaty, to zapraszamy do naszego poradnika jak obliczyć zysk z lokaty.

Uwaga!! Niektóre z niżej wymienionych lokat możesz znaleźć również w formie bannerów w wybranych artykułach albo sekcji komentarzy – są to najlepsze lokaty z najlepszych, dlatego promujemy je na blogu, nie tylko w tym wpisie.

Dziś przygotowaliśmy dla Was kilka lokat i kont oszczędnościowych wartych uwagi i po tym trochę długim wstępie zapraszamy Cię do lektury TOP lokat bankowych.

 

1 – Lokata Bezkarna BGŻOptima i Lokata Happy Idea Bank

Na pierwszym miejscu umieściliśmy dwie lokaty dwóch różnych banków lokatę Bezkarną z BGŻOptima i lokatę Happy Idea Bank – obydwie lokaty dedykowane są dla nowych klientów i dla obydwu możesz rozpocząć oszczędzanie od relatywnie niezbyt dużych kwot, nawet już od 500 zł dla lokaty Happy, i dla obydwu nie musisz zakładać konta czy korzystać z innych produktów bankowych.

1A Lokata Bezkarna BGŻOptima

bgzoptima-lokata-bezkarna-sqZ oferty lokaty bezkarnej mogą skorzystać klienci, którzy w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania Umowy Ramowej dotyczącej Konta Indywidualnego BGŻ Optima nie byli posiadaczem tego konta (zajrzyj do tego artykułu, jeżeli nie wiesz jak zamknąć konto w Optimie).

Z oferty BGŻOptima możesz skorzystać z oferty nawet, jeśli potencjalnie możesz potrzebować ulokowanych oszczędności przed zakończeniem lokaty – lokata bezkarna posiada gwarancję wypłaty odsetek naliczonych do czasu zerwania lokaty. Zrywając depozyt przed terminem nie stracisz wypracowanych odsetek.

Parametry lokaty bezkarnej w BGŻOptima:

 • oprocentowanie 3,0% w skali rocznej
 • kwota minimalna 1 000 zł
 • kwota maksymalna 20 000 zł
 • lokatę możesz zerwać bez utraty odsetek
 • lokatę możesz założyć bez konta bankowego.

Tutaj złożysz wniosek o lokatę bezkarną 3,0% do 20 tys. zł – zakładając lokatę przez naszego bloga wspierasz jego rozwój, dziękujemy :)

Ale może razem z lokatą warto również złożyć wniosek również o rachunek oszczędnościowy, który teraz nazywa się konto dobrze doładowane? Rachunek ten, o czym pisaliśmy już nie raz na blogu, ma co prawda w nazwie oszczędnościowy, ale w pewnym przybliżeniu rachunek ten działa jak ROR, zobacz dlaczego:

 • oprocentowanie 2,3% w skali rocznej
 • kwota minimalna – dowolna
 • kwota maksymalna 150 000 zł
 • brak limitu wypłat w miesiącu – w przeciwieństwie do innych banków, gdzie zwykle tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa.

BGŻOptima lokata BEZKARNA
Razem na lokacie bezkarnej i koncie oszczędnościowym możesz więc ulokować nawet 170 tys. zł korzystając z bardzo dobrego oprocentowania.

 

1B Lokata HAPPY Idea Bank

Idea Bank lokata happyIdea Bank z Lokatą Happy – to nawet 4%, a oszczędzanie możesz rozpocząć już od kwoty 500 zł.

Oferta Idea Bank dedykowana jest dla nowych klientów banku i od pewnego czasu bank podzielił Lokatę Happy na trzy pod-lokaty, których oprocentowanie zależne jest od tego, na jaki okres chcesz ulokować środki, a do uruchomienia lokaty nie musisz zakładać konta w banku, czy korzystać z innych produktów bankowych.

Parametry Lokaty Happy Idea Bank:

 • oprocentowanie 4% – jeżeli założysz lokatę na 2 miesiące
 • oprocentowanie 3,5% – jeżeli założysz lokatę na 1 lub 3 miesiące
 • minimalna kwota lokaty 500 zł
 • maksymalna kwota lokaty 10 000 zł
 • oferta tylko dla nowych klientów
 • bez konta i innych produktów bankowych

Idea Bank Lokata HAPPY, lokata bez konta
Uwaga! Oferta obecnie jest dostępna, ale liczba lokat jest ograniczona, warto się pospieszyć

 

2 – Lokata Welcome Lion’s Bank

Lion's Bank Lokata WELCOME, lokata bez kontaLokata Welcome Lion’s Banku, to bardzo atrakcyjne oprocentowanie i możliwość ulokowania większych kwot, nie jest to więc typowy „wabik” na klientów – jeśli już, na na tych bardziej zamożnych.

Podobnie jak dla opisywanych powyżej lokat nie musisz również zakładać konta i korzystać z innych produktów bankowych,

Oprocentowanie depozytu zależne jest od kwoty, poniżej krótka charakterystyka produktu Lion’s Bank.

Lokata Welcome Lion’s Bank wersja I

Lion's Bank lokata Welcome

Lokata Welcome Lion’s Bank wersja II

 

3 – Lokata Happy Plus Idea Bank / e-Lokata na nowe środki Getin Bank

Idea Bank Lokata Happy Plus 3%Trzecie miejsce w naszym rankingu przyznaliśmy Idea Bank i lokacie Happy Plus, o której również pisaliśmy na blogu oraz e-Lokacie z Getin Bank.

Podobnie jak dla oferty z BGŻOptima i Lion’s Bank, lokata przeznaczona jest tylko dla nowych klientów banku, choć w przypadku Idea Bank restrykcje są ostrzejsze – wcześniejsze złożenie wniosku o jakikolwiek produkt w banku uniemożliwia skorzystanie z promocji.

I podobnie, jak dla prezentowanych wcześniej lokat, również w przypadku tej nie musisz wiązać się z bankiem: możesz ale nie musisz zakładać konta, tudzież korzystać z innych produktów bankowych.

Parametry Lokaty Happy Plus Idea Bank:

 • oprocentowanie 3% w skali rocznej
 • oferta tylko dla nowych klientów
 • kwota minimalna 10 000,01 zł
 • kwota maksymalna 100 000 zł
 • bez konta i innych produktów bankowych

Idea Bank Lokata HAPPY PLUS, lokata bez konta
Uwaga! Podobnie jak dla lokaty Happy, lokata Happy Plus może również okresowo nie być dostępna – warto się więc pospieszyć.

 

Alternatywnie, o czym wspomnieliśmy na początku tego paragrafu, albo gdy lokata HAPPY PLUS wygaśnie, bądź będzie tymczasowo niedostępna, możesz pomyśleć o Lokacie na Nowe Środki w Getin Bank, na której ulokujesz nawet do 200 tys. zł:
Getin Bank eLokata na nowe środki

 • eLokata na nowe środki, lokata którą założysz bez wychodzenia z domu, przez internet
 • 4-miesięczna lokata z oprocentowaniem 2,10% i kapitalizacją na koniec umowy
 • minimalna kwota lokaty już od 1 000 zł
 • maksymalnie ulokujesz nawet 200 000 zł

 

4 – Nest Bank Lokata Witaj

Nest Bank Lokata Witaj 4%Nest Bank, to nie tylko lokata Witaj, którą przedstawimy w dalszej części wpisu, ale głównie, a może przede wszystkim bezwarunkowo darmowe konto, z bezwarunkowo darmową kartą i wypłatą środków ze wszystkich bankomatów w Polsce. Warto o tym pamiętać, jeśli Twój bank zmieni tabelę opłat i prowizji jak mBank.

Lokata Witaj 4% to oferta, jaką zapewne już znacie z innych wpisów na blogu, a najlepszym przykładem podobnego produktu mogą być opisane powyżej lokata Happy z Idea Bank lub lokata bezkarna BGŻOptima, choć oczywiście można znaleźć różnice.

Wracamy do Nest Bank i lokaty Witaj:

 • oprocentowanie 4% w skali rocznej
 • minimalna kwota lokaty 1000 zł
 • maksymalna kwota lokaty 10 000 zł
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • uwaga: lokatę możesz uruchomić maksymalnie w ciągu 30 dni od daty otwarcia pierwszego konta prowadzonego w złotych

Nest Bank Lokata Witaj 4%

Nie jesteś jeszcze klientem Nest Bank: otwórz bezwarunkowo darmowe konto z bezwarunkowo darmową kartą i darmową wypłatą ze wszystkich bankomatów w Polsce:
Nest Bank konto osobiste ZA DARMO

Nest Bank, to także interesujące konto oszczędnościowe, wspominamy o tym w dalszej części wpisu.

 

5 – db Plan 500+, Nest konto z premią

Piąte miejsce, to dwa programy oszczędnościowe z myślą o oszczędzaniu na przyszłość dzieci.

5A db Plan 500+

Deutsche Bank - db Plan 500+ PremiaJeżeli oszczędzasz pieniądze, również z myślą o przyszłości dzieci, to ciekawą propozycja może być oferta Deutsche Bank.

O planie Deutsche Bank pisaliśmy już na blogu. Program przeznaczony jest zarówn dla nowych i obecnych klientów Banku, którzy potwierdzą fakt posiadania dziecka poniżej 18 roku życia.

Produkt daje możliwość systematycznego oszczędzania środków na każde dziecko, po każdym roku, poza oprocentowaniem, bank może wypłacić premię w wysokości nawet 500 zł na każde dziecko (ale nie więcej niż 5 dzieci)

Parametry Lokaty 500+Premia DB:

 • wymagane jest konto, które bez karty jest darmowe
 • nie musisz zamawiać karty, aby skorzystać z promocji
 • oprocentowanie = stopa referencyjna WIBID O/N + premia (dalej)
 • oferta dla nowych i obecnych klientów
 • kwota minimalna 100 zł x 12 = 1200 zł
 • kwota maksymalna 500 zł x 12 = 6000 zł
 • możesz założyć nawet 5 lokat, pod warunkiem, że posiadasz pięcioro dzieci
 • po roku bank wypłaci dodatkową premię równą 1/12 wpłaconych środków, nawet 500 zł

Deutsche Bank - db Plan 500+ Premia

5B Nest Bank konto oszczędnościowe z premią do 30%

Konto Oszczędnościowe Nest Bank z premią do 30%Nest Bank przygotował dodatkową premię za systematyczne oszczędzanie, która zależy od czasu, kwoty oraz od liczby dzieci, a maksymalna wysokość premii może wynieść nawet 30% Twoich wpłat, choć niestety dopiero w 15 roku oszczędzania.

A co, jeśli nie chcesz na aż tak długo wiązać się z Nest Bank? Nic nie stoi na przeszkodzie – konto oszczędnościowe jest zwykłym rachunkiem, z którego raz w miesiącu możesz wypłacić środki bez żadnych opłaty. Nie wiąże się to również z utratą już wypracowanych odsetek.

Zakładają konto oszczędnościowe w promocji Nest Rodzinne Oszczędności z Premią deklarujesz okres, przez jaki chcesz oszczędzać i kwotę, jaką możesz ulokować na rachunku. Do wyboru masz:

 • 5 lat z maksymalną kwotą 600 zł miesięcznie
 • 10 lat z maksymalną kwotą 300 zł miesięcznie
 • 15 lat z maksymalną kwotą 200 zł miesięcznie

Minimalna kwota, od której możesz rozpocząć oszczędzanie, a co za tym idzie również skorzystać z dodatkowej premii, wynosi 50 zł:
Konto Oszczędnościowe Nest Bank z premią do 30%

Odsyłamy do artykułu, w którym przedstawiliśmy program.

 

6 – Konto Zośka PRO w Idea Bank

Idea Bank - Konto oszczędnościowe Zośka PROKonto Zośka PRO nie jest lokatą, znalazło się jednak w naszym zestawieniu, gdyż może być ciekawą ofertą dla osób oszczędzających pieniądze, które jednocześnie nie chcą blokować środków na określony czas albo nie wiedzą ile mogą zdeponować.

Z kontem powiązane jest Konto Idealne, którym zasilasz konto oszczędnościowe oraz na które przelewane są środki z konta Zośka PRO, konto idealne jest bezwarunkowo darmowe – jeśli nie zamówisz karty debetowej do konta (nie jest wymagana).

Parametry konta Zośka PRO:

 • oprocentowanie 2,5% w skali rocznej (uwaga na banner z 3%)
 • aby otrzymać takie oprocentowanie musisz utrzymywać 10% salda na Koncie Idealnym – nadwyżka 1%
 • kwota minimalna 1 000 zł, a potem 2 000 zł i wielokrotności tej kwoty
 • kwota maksymalna 131 072 000 zł
 • odsetki naliczane są każdego dnia
 • darmowe 2 pierwsze przelewy w miesiącu

Idea Bank - Konto oszczędnościowe Zośka PRO

 

7 – 3,00% rozszerzona rzeczywistość w Banku Millennium

Bank Millennium Konto 360°Na 7 miejscu TOP lokat znalazła się oferta Banku Millennium, lokata z rozszerzoną rzeczywistością. W przypadku tej oferty wymagane jest założenie konta bankowego. Dlaczego więc umieściliśmy je w zestawieniu?

 • po pierwsze bank Millennium ma interesującą ofertę lokat mobilnych dla stosunkowo niezbyt wysokich kwot – niski próg wejścia
 • po drugie w prosty sposób możesz uniknąć opłaty za prowadzenie konta otrzymując (wg nas) jedno z lepszych kont na rynku.
 • po trzecie – lokata dostępna jest na tych samych zasadach zarówno dla nowych, jak i dla obecnych klientów banku
 • po czwartek – z kartami kredytowymi Banku Millennium możesz zyskać zniżki w wybranych sklepach.

Lokata mobilna w Banku Millennium z opcją rozszerzonej rzeczywistości:

 • kwota minimalna 500 zł
 • kwota maksymalna 10 000 zł
 • oprocentowanie 2,75% jeśli otworzysz lokatę z konta 360° i aż 3,00% jeśli skorzystasz z tzw. rozszerzonej rzeczywistości
 • dla innych kont oprocentowanie jest niższe, dlatego sugerujemy założenie konta 360°
 • okres lokaty 3 miesiące
 • po wygaśnięciu jednej lokaty możesz założyć kolejną

Bank Millennium Konto 360°

 

8 – Lokata Welcome online Lion’s Bank

Lion's Bank Lokata WELCOME online, lokata bez kontaLokata Welcome online Lion’s Banku, to atrakcyjne oprocentowanie i możliwość ulokowania większych kwot i podobnie jak dla opisywanych powyżej lokat nie musisz również zakładać konta i korzystać z innych produktów bankowych,

Oprocentowanie depozytu zależne jest od okresu, na jaki zdeponujesz środki, poniżej krótka charakterystyka lokaty Welcome online, produktu Lion’s Bank.

Lokata Welcome Lion’s Bank wersja I

Lokata Welcome Lion’s Bank wersja II

Lion's Bank Lokata WELCOME Online, lokata bez konta

Zanim przejdziesz dalej, prosimy: zatrzymaj się na chwilę i polub nasz profil na fb, dziękujemy :)

 

Wszystkie prezentowane lokaty objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG) i są pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Jeśli wg Ciebie jeszcze jakaś lokata powinna znaleźć się w zestawieniu albo w międzyczasie oferta się zmieniła, to prosimy o wpisanie tego w komentarzu i ponownie zapraszamy również do skorzystania z wyszukiwarki lokat bankowych – znajdziesz tam prezentowane poniżej depozyty oraz wiele innych. Zastrzegamy też, że jest to nasza subiektywna ocena i prosimy o zapoznanie się z aktualną ofertą ww banków.

Uwaga:

tak, jak wspomnieliśmy na początku wpisu, mamy początek roku. Nie jest więc wykluczone, że „na dniach” pojawią się nowe, ciekawe propozycje. Dlatego też zapraszamy Cię do naszego newslettera – żadnego spamu, będziesz otrzymywać tylko informacje o najnowszych wpisach z bloga, w tym lokatach.

I jeszcze raz zapraszamy do naszego rankingu lokat bankowych. I jeszcze raz przypominamy, że lokaty dla wybranych banków znajdziesz też w menu:

 • Lokaty -> Lokaty banki (cz.1) oraz
 • Lokaty -> Lokaty banki (cz.2).

 

 

Poleć lub udostępnij znajomym Najlepsze lokaty styczeń 2017 ranking lokat
i polub bankomaniacy.pl na fb

 

Wybrane najlepsze:

Citibank Smartfon LG K4 Dual SIM i karta kredytowa

 

Lokata dla nowych klientów

 

Idea Bank Lokata HAPPY PRO

 


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*