RANKING LOKAT

Najlepsze lokaty październik 2017 ranking lokat

Ranking LokatRanking najlepszych, promocyjnych lokat bankowych i kont oszczędnościowych październik 2017

Ranking lokat bankowych na podstawie którego zbudowaliśmy nasze zestawienie, został uzupełniony wcześniej, przyszła pora na wybranie najlepszych lokat z zestawienia, tych które posiadamy albo bez wahania możemy Wam zarekomendować.

 

Tradycyjnie przypominamy, że lokaty dla banków z rankingu można znaleźć również w menu, wybrane w:

 • Lokaty -> Lokaty banki (cz.1) oraz
 • Lokaty -> Lokaty banki (cz.2).

Udostępniliśmy kalkulator odsetek od lokat – nie musisz już zastanawiać ile zarobisz na depozycie, a dodatkowo w łatwy sposób porównasz oferty różnych banków – wystarczy, że każdą z nich wstawisz do kalkulatora i porównasz wyniki.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak wyliczyć zysk z lokaty, to zapraszamy do naszego poradnika jak obliczyć zysk z lokaty.

Uwaga!! Niżej wymienione lokaty to lokaty z linkami partnerskimi. Nie mają one jednak wpływu na nasze zestawienie.

 

Co przynosi bieżące zestawienie i czego możemy się spodziewać w przyszłości

Październik to kolejny miesiąc, w którym obserwujemy lekki wzrost oprocentowania. Jeszcze na początku wakacji mówiło się, że banku mają nadpłynność finansową, o czym pisaliśmy na blogu we wpisie Dlaczego banki tną lokaty. Od tamtego czasu część środków odpłynęła z banków. Bardzo dużą popularnością cieszyły się obligacje Skarbu Państwa.

Czy to jest powodem wzrostu oprocentowania i pojawiania się coraz większej liczby dobrych lokat? Tego nie wiemy, ale obserwujemy coraz więcej propozycji z podwyższonym oprocentowaniem. Nie oznacza to oczywiście nagłego wzrostu oprocentowania i prawdopodobnie na znaczącą poprawę możemy liczyć dopiero pod koniec roku, to jednak jest okazja do większego zarobku niż zwykle.

Na wzrost stóp procentowych może również mieć wpływ poprawiający się stan gospodarki nie tylko polskiej, ale również europejskiej i światowej, wzrost indeksów PMI, a co za tymi idzie i lepsze nastroje wśród przedsiębiorców mogą skłonić do odważniejszych inwestycji, czego konsekwencją może być większe zapotrzebowanie na kredyty bankowe i wysokość oprocentowania depozytów.

Gospodarki zachodnioeuropejskie i Chiny rozwijają się, co oczywiście wpływa również na koniunkturę w Polsce, czego efektem jest i zapewne będzie stopniowe podwyższanie oprocentowania. Choć oczywiście nie sposób nie wspomnieć o zawirowaniach, choćby vat w Indiach.

 

Zmiana w formule zestawienia

O zmianie w formule zestawienia pisaliśmy już wielokrotnie. Zmieniliśmy ją z opisowej na tabelaryczną, ale za to zamieszczając w nim więcej lokat, które znajdziesz pod opisem. Oczywiście pełny opis każdej prezentowanej pozycji znajdziesz w zestawieniu, tutaj ranking lokat bankowych, na podstawie którego budowane są poniższe zestawienia.

Wszystkie prezentowane lokaty objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG) i są pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), a oprocentowane podane jest w skali rocznej – jeżeli jest inaczej wyraźnie o tym informujemy.

Jeśli wg Ciebie jeszcze jakaś lokata powinna znaleźć się w zestawieniu albo w międzyczasie oferta się zmieniła, to prosimy o wpisanie tego w komentarzu.

Przypominamy też, że lokaty dla wybranych banków znajdziesz też w menu:

 • Lokaty -> Lokaty banki (cz.1) oraz
 • Lokaty -> Lokaty banki (cz.2).

 

Najlepsze lokaty

Getin Bank eLokata na nowe środkiKrótki wstęp przed właściwym zestawieniem. Zaczniemy od Getin Bank i lokaty na nowe środki:

z oprocentowaniem 2,3% do 200.000 zł na 4 miesiące oraz możliwością uruchomienia konta oszczędnościowego 2,7% i ulokowania kolejnych 200.000 zł na 92 dni. Oferta e-Lokaty na NOWE ŚRODKI w Getin Bank dedykowana jest zarówno dla nowych jak i obecnych klientów banku.

Łącznie więc w Getin Bank możesz ulokować nawet do 400.000 zł korzystając z całkiem przyzwoitego oprocentowania.

Jeżeli jesteś nowym klientem banku sprawa jest prosta – wszystkie środki będą nowymi:

albo

Jeżeli posiadasz już rachunek w Getin Bank i nie znasz salda, sprawdzisz je dzwoniąc na infolinię banku 197 97, +48 32 604 30 01 z zagranicy, Infolinia dostępna 7 dni w tygodniu, w godzinach 7:00 – 22:00. Odsyłamy też do podlinkowanego wpisu, w którym przedstawiamy szczegółowo lokatę.

BGŻOptima lokata BEZKARNA

 

W naszym zestawieniu znajdziesz też lokaty BGŻOptima bezkarna i bezkompromisowa:

obydwie lokaty typu „bezkarna”, czyli możesz je zerwać bez utraty odsetek, do żadnej z nich nie potrzebujesz tradycyjnego konta bankowego.

Jeżeli jesteś nowym klientem, albo udało Ci się skutecznie zamknąć konto co najmniej rok wcześniej, to oczywiście możesz skorzystać z oferty.

BGŻOptima lokata BEZKOMPROMISOWAA co jeśli już korzystałeś/-aś z promocji BGŻOptima, a od momentu zamknięcia konta nie minęło jeszcze 12 miesięcy i promocja Cię nie obejmuje? Złóż wniosek na żonę/męża, ojca/matkę, babcię/dziadka, ciocię/wujka lub innej osoby, do której masz zaufanie (odsyłamy też do komentarzy na ten temat) – należy jedynie pamiętać aby:

 • pieniądze wysłać z konta osobistego osoby, na którą zakładasz lokatę – jeśli złożysz wniosek na babcię, pieniądze muszą zostać wysłane z konta babci
 • we wniosku o lokatę należy podać dane osoby, na którą będzie uruchamiana lokata – jeżeli zamierzasz założyć lokatę na matkę, podaj jej dane we wniosku
 • pamiętaj też aby przesłać bankowi skan dowodu osobistego/paszportu osoby, na którą zakładasz lokatę

Bezpośrednie odnośniki do wniosków znajdziesz powyżej oraz pod bannerami.

 

Toyota Bank lokata 160 dni 2,00% do 100 tys. złPlan depozytowy Toyota Bank przedstawialiśmy już kilkukrotnie na blogu.

Toyota Plan Depozytowy 160 dni to możliwość ulokowania nawet do 100 000 zł na 2,00%. Minimalna kwota depozytu to 5000 zł. Umowę można podpisać online nawet w 5 minut, możesz uruchomić nawet 10 lokat.

Wygodne oszczędzanie bez wychodzenia z domu. Zakładaj w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu, dzięki systemowi bankowości elektronicznej (wniosek pod bannerem).

 

 

Idea Bank Lokata HAPPY 3m, lokata bez kontaW naszym zestawieniu tradycyjnie nie mogło zabraknąć lokat HAPPY z Idea Bank. Bank wykazuje się dużą kreatywnością, gdyż z oferty mogą skorzystać osoby, które dopiero rozpoczynają „przygodę” z oszczędzaniem, jak i „wyjadacze”.

Tym ostatnim przypominamy, o lokatach NR 1 i NR 1 PLUS oraz lokacie rentierskiej IB – znajdziesz je w zestawieniu lokaty Idea Bank.

Jeżeli jesteś nowym klientem banku, to warto skorzystać z wybranej lokaty promocyjnej i zarobić jeszcze więcej. Dla takich właśnie osób Idea Bank przygotował wspomniane lokaty HAPPY, w zależności od zasobności portfela możesz skorzystać z:

 • lokaty HAPPY – 4% do 10.000 zł na 1, 2 lub 3 miesiące

Wymienione lokaty Idea Bank, to oferta dla nowych klientów, z której można skorzystać tylko jeden raz.

 

Nest Bank Lokata Witaj 4%Na uwagę zasługuje również Nest Bank z ofertą lokaty Witaj 4% do 10.000 zł nawet na 6 miesięcy – oferta dla nowych klientów do 30 dni od uruchomienia konta PLN. Teraz depozyt złożysz również na 6 miesięcy, jeżeli zapewnisz wpływ wynagrodzenia, albo na 3 miesiące (bez tego warunku).

Razem z lokatą otwierasz bezwarunkowo darmowe konto Nest Bank, również z promocyjnym kontem oszczędnościowym z premią, w ramach którego wysokość premii zależy od okresu oszczędzania i liczby dzieci

Przypominamy też o:

 

 

mBank - 3,5% Lokata na powitaniePodobne warunki oferuje mBank w ramach lokaty na powitanie. Lokata 3,5% na wejście od mBank to propozycja dla nowych klientów mBank, przy czym jeżeli byłeś już klientem mBank, to niestety nie możesz już skorzystać z oferty.

Na lokacie ulokujesz do 10.000 zł na 3 miesiące, minimalna kwota lokaty już od 500 zł, możesz oczywiście uruchomić tylko jedną taką lokatę, razem z którą otwierane jest eKonto w mBank.

Przypominamy również o możliwości e-Konta ze zwrotem do 650 zł w ramach promocji Lepiej z e-Kontem II (tutaj wniosek o e-Konto ze zwrotem)

 

 

Lion's Bank Lokata WELCOME, lokata bez kontaW naszym zestawieniu nie zapominamy również o lokatach Lion’s Bank, czyli wirtualnym oddziale Idea Bank, w ramach którego ulokujesz wyższe środki:

Lion's Bank Lokata WELCOME Online, lokata bez kontaW ramach pierwszej z ofert (WELCOME) umawiasz się na spotkanie z przedstawicielem Lion’s Bank, na którym dopełnisz wszystkich formalności, koniecznie próbuj też negocjować warunki umowy.

W ramach drugiej (WELCOME online) założysz lokatę w 100% online. Dodatkowe informacje w ramach wpisu lokaty Lion’s Bank.

 

 

Konto lokacyjne Alior BankCiekawą ofertą jest konto lokacyjne Alior Bank.

Jest to oferta zarówno dla nowych, jak i dla obecnych klientów Alior Bank. Konto lokacyjne uruchomisz bez konta osobistego, okres promocji to 4 miesiące od daty uruchomienia konta. Warto więc złożyć wniosek o konto dopiero wtedy, gdy będzie można je zasilić nowymi środkami.

Na potrzeby promocji Alior Bank uruchomi dodatkowe konto techniczne, które jest jednak bezwarunkowo bezpłatne.

Warto też wiedzieć o tym, że modyfikacja parametrów Konta Lokacyjnego Alior Bank powoduje odpięcie rachunku technicznego i usunięcie promocji na rachunku.

 

 

Uwaga, oferta banków zmienia się, a co za tym idzie zmienia się również i nasze zestawienie najlepszych lokat, które okresowo aktualizujemy.

ranking lokat bankowych – pełne zestawienie lokat, o którym wielokrotnie wspominaliśmy na blogu i do którego zapraszamy w wolnej chwili

Jeżeli parametry wybranej lokaty zmienią się, albo oferta przestanie być dostępna, poinformuj nas o tym w komentarzu, aby z informacji mogli skorzystać również inni Czytelnicy bloga.

Zestawienie w formie tabelarycznej poniżej.


Zanim przejdziesz dalej, prosimy: zatrzymaj się na chwilę i polub nasz profil na fb, dziękujemy :)

 

 

 

Wybrane najlepsze:

mBank same korzyści - voucher do Biedronki

 

Getin Bank eLokata na nowe środki

 

BGŻOptima lokata BEZKARNA

 

Najlepsze, promocyjne lokaty bankowe i konta oszczędnościowe:

(najedź myszką na "i" aby uzyskać dodatkowe informacje lub odwiedź ranking lokat z wyszukiwarką)
Lokaty bankowe

 • Idea Bank Lokata HAPPY

  Lokata HAPPY Idea Bank to lokata z niskim progiem wejścia (już od 500 zł), bardzo dobra oferta dla klientów Idea Bank, którzy chcą rozpocząć oszczędzanie i nie chcą deponować środków na długi okres – lokata 2-miesięczna:
  wysokie oprocentowanie 4,0% w skali rocznej
  jest to lokata bez konta, czyli do jej uruchomienia nie jest wymagane zakładanie konta ani korzystania z innych produktów bankowych
  dla nowych klientów, limit lokat: 1
  Lokata HAPPY4,00%50010.000 zł
  / 2 mies.
  Bez konta
  ZAŁÓŻ
 • Nest Bank Lokata WITAJ

  Nest Lokata Witaj Nest Bank, to wysokie oprocentowanie na dobry początek, możliwość ulokowania do 10.000 zł na 3 a także na 6 miesięcy
  Lokata dostępna zarówno dla nowych, jak i dla obecnych klientó banku, przy czym dla obecnych klientów dostępna jest przez 30 dni od dnia otwarcia Nest Konta
  Lokatę uruchomisz w ramach bankowości elektronicznej Nest Bank oraz w oddziałach banku
  dla nowych klientów
  Lokata WITAJ4,00%1.00010.000 zł
  / 3 mies.
  Konto TAK
  ZAŁÓŻ
 • Idea Bank Lokata HAPPY

  Lokata HAPPY Idea Bank to krótkotermiowa lokata (3 miesieczna), bardzo dobra oferta dla klientów Idea Bank, którzy chcą rozpocząć oszczędzanie z niskim progiem wejścia już od 500 zł:
  jest to lokata promocyjna, z której możesz skorzystać z promocji tylko jeden raz
  lokata promocyjna, więc możesz założyć tylko jedną taką lokatę
  dla nowych klientów, limit lokat: 1
  Lokata HAPPY3,50%1.00010.000 zł
  / 3 mies.
  Bez konta
  ZAŁÓŻ
 • mBank eKonto z lokatą 3,5% na powitanie

  eKonto z lokatą mBank, to inaczej Lokata 3,5% NA Wejście – propozycja dla nowych klientów mBank, którzy nigdy nie byli klientami mBank (nie widnieją w systemie mBank)
  Jeśli jesteś nowym klientem mBanku (np. nie brałeś/-aś udziału w żadnej promocji, nie korzystasz z karty kredytowej czy nie masz kredytu w mBank) to bank powita Cię lokatą na wysoki procent
  Razem z lokatą na wejście otwierane jest wspomniane eKonto w mBank:
  dla nowych klientów, limit lokat: 1
  eKonto z lokatą 3,5% na powitanie3,50%50010.000 zł
  / 3 mies.
  Konto TAK
  ZAŁÓŻ
 • Getin Bank e-Lokata na NOWE ŚRODKI

  Lokata na NOWE ŚRODKI Getin Bank, to 4-miesięczna e-lokata z oprocentowaniem wynoszącym aż 2,30% z kapitalizacją odsetek na koniec okresu oszczędzania i niską kwotą na wejście – możesz założyć lokatę już od kwoty 500 zł. To właśnie dzięki tej lokacie osiągniesz wysoki zysk: bez wychodzenia z domu i bez zakładania konta bankowego.
  Oferta e-Lokaty na NOWE ŚRODKI Getin Bank dedykowana jest zarówno dla nowych jak i obecnych klientów banku (warunek na nowe środki dla obecnych klientów), lokatę możesz założyć przez internet, również bez zakładania konta w banku.
  Składając wniosek koniecznie sprawdź poprawność danych.
  limit lokat: 1
  e-Lokata na NOWE ŚRODKI2,30%500200.000 zł
  / 4 mies.
  Bez konta
  ZAŁÓŻ
 • Idea Bank Lokata HAPPY PRO

  Lokata HAPPY PRO w Idea Bank to ciekawa oferta skierowana do klientów Idea Bank dysponujących średnimi oszczędnościami, którą możemy uplasować pomiędzy lokatą HAPPY a HAPPY PLUS. Podobnie jak dla innych lokaty typu HAPPY w Idea Bank, tak i HAPPY PRO dedykowana jest dla nowych klientów banku. Możesz założyć tylko jedną taką lokatę, do jej uruchomienia nie musisz zakładać konta ani korzystania z innych produktów bankowych.
  Konto nie jest wymagane, ale może być przydatne do korzystania z innych lokat Idea Bank. A samo Konto Idealne jest bezwarunkowo darmowe, z darmową kartą i darmową wypłatą ze wszystkich bankomatów w Polsce.
  Lokata HAPPY PRO, to lokata promocyjna, z której możesz skorzystać z promocji tylko jeden raz, dlatego przy składaniu wniosku zwróć uwagę na poprawność danych wymaganych do uruchomienia lokaty, sprawdź kwotę lokaty i numer rachunku bankowego. Pamiętaj też, aby nie przekroczyć terminu ważności wniosku.
  dla nowych klientów, limit lokat: 1
  Lokata HAPPY PRO3,00%50025.000 zł
  / 3 mies.
  Bez konta
  ZAŁÓŻ
 • Idea Bank Lokata HAPPY

  Lokata HAPPY Idea Bank to lokata z niskim progiem wejścia (już od 500 zł), bardzo dobra oferta dla klientów Idea Bank, którzy chcą rozpocząć oszczędzanie i nie chcą deponować środków na długi okres – opisana poniżej lokata z terminem zapadalności tylko na 1 miesiąc:
  wysokie oprocentowanie 3,0% w skali rocznej
  jest to lokata bez konta, czyli do jej uruchomienia nie jest wymagane zakładanie konta ani korzystania z innych produktów bankowych Idea Bank
  dla nowych klientów, limit lokat: 1
  Lokata HAPPY3,00%50010.000 zł
  / 1 mies.
  Bez konta
  ZAŁÓŻ
 • BGŻOptima Lokata BEZKARNA

  Lokata BEZKARNA, to flagowy produkt BGŻOptima. Lokata dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów banku, jeżeli zamkniesz konto w banku, musisz poczekać min. 12 miesięcy aby skorzystać z promocyjnych warunków.
  Lokatę bezkarną na tle konkurencji charakteryzuje to, że w przypadku zerwania lokaty nie tracisz wypracowanych odsetek, zrywając lokatę w dowolnym momencie jej trwania (ale przed wygaśnięciem) BGŻOptima wypłaci Ci odsetki za wszystkie dni, w których lokata była aktywna. Dodatkowo lokatę bezkarną możesz połączyć z kontem oszczędnościowym i ulokować jeszcze więcej środków korzystając z dobrego oprocentowania. Ale pamiętaj, żeby podczas składania wniosku o otwarcie konta w BGŻOptima wybrać Lokatę Bezkarną – jeżeli o tym zapomnisz to aż na 12 miesięcy stracisz możliwość skorzystania z promocyjnego oprocentowania.
  Na konto oszczędnościowe, o którym wspomnieliśmy powyżej, trafią również środki po wygaśnięciu lokaty (albo wcześniejszym zerwaniu) – wysokooprocentowane konto, jak na konto oszczędnościowe, prowadzone za darmo, bez limitu wypłat w miesiącu i bez konieczności posiadania ROR.
  dla nowych klientów, limit lokat: 1, bez utraty odetek
  Lokata BEZKARNA3,00%1.00020.000 zł
  / 3 mies.
  Bez konta
  ZAŁÓŻ
 • Lion’s Bank Lokata WELCOME

  Lokata WELCOME Lion's Bank dedykowana jest dla nowych klientów banku, tj. może skorzystać tylko klient, który do momentu poprzedzającego złożenie wniosku o założenie Lokaty WELCOME nie zawarł z bankiem umowy produktowej lub nie złożył wniosku.
  Oprocentowanie lokaty można zaliczyć do jednego z najwyższych na rynku, co więcej, nie lokata nie jest też typowym wabikiem na klientów, gdyż w przeciwieństwie do większości lokat promocyjnych, na lokacie WELCOME w Lion's Bank: 
  można zdeponować duże pieniądze i
  dla nowych klientów, limit lokat: 1
  Lokata WELCOME3,00%350.000,01650.000 zł
  / 40 dni
  Bez konta
  ZAŁÓŻ
 • Deutsche Bank Polska Lokata POWITALNA

  Lokata POWITALNA Deutsche Bank Polska to wysokooprocentowana lokata promocyjna w walucie PLN na okres 12 miesięcy dedykowana dla nowych klientów banku, którzy nie posiadają podpisanej umowy ramowej z bankiem, albo podpiszą umowę o konto dbNET PREMIUM z kolejną osobą/osobami
  Możesz otworzyć maksymalnie 5 Lokat powitalnych nie później niż w terminie 30 dni kalendarzowych od dnia założenia Konta dbNET PREMIUM – lokatę uruchomisz wyłącznie z kontem dbNET PREMIUM
  Bez względu na to ile otworzysz lokat powitalnych w Deutsche Bank, łączne saldo wszystkich lokat powitalnych nie może przekraczać 100 000 zł.
  dla nowych klientów, limit lokat: 5
  Lokata POWITALNA3,00%20000100.000 zł
  / 12 mies.
  Konto TAK
  ZAŁÓŻ
 • Getin Bank Konto NA NOWE ŚRODKI

  Konto oszczędnościowe NA NOWE ŚRODKI Getin Bank, to oferta zarówno dla nowych, jak i dla obecnych klientów Getin Bank.
  Konto oszczędnościowe Getin Bank, to dobry sposób na rozpoczęcie oszczędzania:
  nie ponosisz opłat za otwarcie i prowadzenie konta, za dostęp do bankowości internetowej i mobilnej
  bez utraty odetek
  Konto NA NOWE ŚRODKI2,70%1,00200.000 zł
  / 122 dni
  Konto TAK
  ZAŁÓŻ
 • Lion’s Bank Lokata FORTUNE

  Lokatę FORTUNE Lion's Bank otworzysz pod warunkiem posiadania w Lion's Bank ROR prowadzonego w złotych polskich, środki ulokujesz na okres od 3 dni do nawet 12 miesięcy
  Warunkiem uzyskania oprocentowania jest:
  utrzymanie salda 10% kwoty lokaty na rachunku ror, z którego została uruchomiona lokata – rzeczywiste oprocentowanie będzie więc nieco niższe.
  Na czas trwania lokaty na 10% środków zostanie nałożona blokada, która zostanie zwolniona po zakończeniu lokaty. W przypadku zdjęcia blokady (jest to możliwe np. za pośrednictwem infolinii Lion's Bank) oprocentowanie lokaty zostanie obniżone do 0,5%. Nie ma możliwości ponownego założenia blokady na środki.
  Lokata FORTUNE2,65%100.0001.000.000 zł
  / 6 mies.
  Konto TAK
  ZAŁÓŻ
 • BGŻOptima Lokata BEZKOMPROMISOWA

  Lokata BEZKOMPROMISOWA, to bliźniacza oferta do lokaty BEZKARNEJ i drugi flagowy produkt BGŻOptima. Lokata dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów banku, jeżeli zamkniesz konto, musisz poczekać min. 12 miesięcy aby skorzystać z promocyjnych warunków.
  Lokatę bezkompromisową na tle konkurencji charakteryzuje to, że w przypadku zerwania lokaty nie tracisz wypracowanych odsetek, zrywając lokatę w dowolnym momencie jej trwania (ale przed wygaśnięciem) BGŻOptima wypłaci Ci odsetki za wszystkie dni, w których lokata była aktywna. Dodatkowo lokatę bezkompromisową możesz połączyć z kontem oszczędnościowym i ulokować jeszcze więcej środków korzystając z dobrego oprocentowania.
  Pamiętaj, żeby podczas składania wniosku o otwarcie konta w BGŻOptima wybrać Lokatę Bezkompromisową – jeżeli o tym zapomnisz to aż na 12 miesięcy stracisz możliwość skorzystania z promocyjnego oprocentowania. Na konto oszczędnościowe, o którym wspomnieliśmy powyżej, trafią również środki po wygaśnięciu lokaty (albo wcześniejszym zerwaniu) – wysokooprocentowane konto, jak na konto oszczędnościowe, prowadzone za darmo, bez limitu wypłat w miesiącu i bez konieczności posiadania ROR.
  dla nowych klientów, limit lokat: 1, bez utraty odetek
  Lokata BEZKOMPROMISOWA2,50%1.000100.000 zł
  / 3 mies.
  Bez konta
  ZAŁÓŻ
 • Bank Millennium Konto Millennium Profit

  Konto Oszczędnościowe Millennium Profi Banku Millennium to wygodne i nowoczesne konto dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości, bez wymaganej regularnej wpłaty
  wysokie oprocentowanie w okresie promocji: 2,5% do 100.000 zł i 1,7% powyżej tej kwoty (w promocji)
  możliwość wypłaty środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek
  limit lokat: 1, bez utraty odetek
  Konto Millennium Profit2,50%0,01100.000 zł
  / 92 dni
  Konto TAK
  ZAŁÓŻ
 • Alior Bank Konto LOKACYJNE

  Alior Bank KONTO LOKACYJNE, to konto oszczędnościowe dla obecnych i nowych klientów banku, którzy zdeponują w banku nowe oszczędności.
  Nowe środki – środki ponad łączne saldo z 1.08.2017 r. środków zgromadzonych na należących do nich rachunkach oszczędnościowych, oszczędnościowo-rozliczeniowych i lokat terminowych Alior Bank,
  Jeśli nie wpłacasz nowych środków także zarabiasz – środki niezakwalifikowane jako nowe środki po okresie promocyjnym oprocentowanie rachunku oszczędnościowego w PLN ustalane jest co miesiąc w oparciu o stawkę WIBID1M z 10. dnia kalendarzowego danego miesiąca pomniejszoną o 0,5  p.p.., na dzień publikacji wpisu podstawowe oprocentowanie wynosi 0,96%
  limit lokat: 1, bez utraty odetek
  Konto LOKACYJNE2,50%0,01100.000 zł
  / 4 mies.
  Bez konta
  ZAŁÓŻ
 • Getin Bank Lokata na NOWE ŚRODKI

  Lokata na NOWE ŚRODKI Getin Bank, to 4-miesięczna lokata z atrakcyjnym oprocentowaniem wynoszącym aż 2,30% i maksymalną kwotą lokaty do 200 tys. zł
  Na lokacie masz możliwość ulokowania wyłącznie nowych środków tj. nadwyżki powyżej salda środków złotowych w Getin Noble Banku SA (wg stanu na 31.07.2017 r.).
  Oferta Lokaty na NOWE ŚRODKI Getin Bank dedykowana jest zarówno dla nowych jak i obecnych klientów banku (warunek na nowe środki dla obecnych klientów), kapitalizacja na koniec okresu umowy lokata, lokatę możesz założyć przez internet, również bez zakładania konta w banku.
  limit lokat: 1
  Lokata na NOWE ŚRODKI2,30%500200.000 zł
  / 4 mies.
  Bez konta
  ZAŁÓŻ
 • Lion’s Bank Lokata WELCOME Online

  Lokata WELCOME ONLINE Lion's Bank, to lokata dostępna dla nowych klientów bankowości elektronicznej Lion's Bank. Podobnie, jak dla lokaty WELCOME, tak również dla tej lokaty oprocentowanie można zaliczyć do jednego z wyższych na rynku.
  Nie jest to również typowy wabik, gdyż w przeciwieństwie do większości lokat promocyjnych, na lokacie WELCOME Online w Lion's Bank:
  można zdeponować duże pieniądze na niekrótki przecież okres 3-miesięcy.
  dla nowych klientów, limit lokat: 1
  Lokata WELCOME Online2,25%100.000350.000 zł
  / 3 mies.
  Bez konta
  ZAŁÓŻ
 • Lion’s Bank Konto LION’S EXCELLENCE

  Konto LION'S EXCELLENCE Lion's Bank, to wysokooprocentowany rachunek oszczędnościowy, bez ograniczeń na kwotę deponowanych środków!
  Oszczędzanie możesz rozpocząć już od niedużych kwot, gdyż bank nie wyznaczył minimalnej kwoty, jaką musisz utrzymywać na rachunku. Co ciekawe nie ograniczył też kwoty maksymalnej, jaką możesz zdeponować na rachunku, dlatego może to być interesująca oferta dla bardziej zamożnych klientów (patrz poniżej).
  Oprocentowanie LION'S EXCELLENCE podzielone jest na dwa progi oprocentowania konta, pierwszy z nich obejmuje wszystkich klientów banku bez wyjątku, drugi wymaga pewnych aktywności:
  bez utraty odetek
  Konto LION’S EXCELLENCE2,15%12.000bez limitu zł
  / 100 dni
  Konto TAK
  ZAŁÓŻ
 • Toyota Bank Plan Depozytowy 160 dni

  Plan Depozytowy Toyota Bank, to oferta z którą możesz zarabiać przez 160 dni – wygodne oszczędzanie bez wychodzenia z domu, zakładaj lokaty w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu, dzięki systemowi bankowości elektronicznej z oprocentowaniem aż 2,25% w skali roku!
  możesz założyć nawet 10 planów depozytowych
  dla nowych i obecnych klientów banku
  limit lokat: 10
  Plan Depozytowy 160 dni2,00%3.000130.000 zł
  / 160 dni
  Konto TAK
  ZAŁÓŻ
 • Toyota Bank Plan DEPOZYTOWY

  Plan Depozytowy Toyota Bank, to oferta z którą możesz zarabiać w różnych okresach – wygodne oszczędzanie bez wychodzenia z domu, zakładaj lokaty w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu, dzięki systemowi bankowości elektronicznej
  W tym zestawieniu prezentujemy depozyt 130 dni z oprocentowaniem aż 1,75%, odsyłamy również do wpisu Plan Depozytowy 160 dni, z planem depozytowym masz możliwość oszczędzania na:
  160 dni z oprocentowaniem 2,00% – możliwość uruchomienia do 10 lokat, kwota jednej lokaty od 3 000 zł do 13 000 zł – Plan Depozytowy 160 dni oferta specjalna
  limit lokat: 10
  Plan DEPOZYTOWY2,00%3.000130.000 zł
  / 160 dni
  Konto TAK
  ZAŁÓŻ
 • Santander Lokata na 12 miesięcy

  Lokata stabilna od Santander, to atrakcyjna lokata na dłuższy okres czasu z jedynym poważnym ograniczeniem – dotyczy nowych środków. Jeśli jesteś nowym klientem banku, wszystkie środki będą nowymi, jeśli nie – bank bada saldo na dzień 01.08.2017
  Kwota wejścia rozpoczyna się już od 5000 zł, brak limitu na maksymalną wysokość depozytu, a standardowe oprocentowanie rozpoczyna już od 1,90% na 12 miesięcy ale uwaga
  wypełniając formularz umawiasz się na kontakt telefoniczny z konsultantem Santander Banku, pamiętaj – zawsze negocjuj oprocentowanie depozytu, zwłaszcza jeżeli dysponujesz większą kwotą pieniędzy
  Wspomnieliśmy, że masz możliwość negocjowania depozytu. Musisz mieć też świadomość tego, że podczas rozmowy telefonicznej konsultant banku będzie namawiać Cię do skorzystania z innych produktów bankowych (np. lokat strukturalnych niekoniecznie bardziej korzystnych). Oczywiście zrobisz co uznasz za stosowne, my radzimy trwać w postanowieniu, że chcesz uruchoić właśnie lokatę stabilną na 12 miesięcy
  Lokata na 12 miesięcy1,90%5.000bez limitu zł
  / 12 mies.
  Bez konta
  ZAŁÓŻ
 • Getin Bank e-Lokata PROGRESYWNA

  e-Lokata PROGRESYWNA Getin Bank, to oferta zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku, to efektywny i wygodny sposób oszczędzania – otrzymujesz pewne i z góry określone oprocentowanie przez okres 12 miesięcy.
  e-Lokata dostępna już od 500 zł
  Oprocentowanie e-Lokaty progresywnej Getin w pierwszym okresie umownym trwania lokaty wynosi od 0,70% za pierwszy miesiąc do 3,30% w ostatnim miesiącu, co daje średnie oprocentowanie depozytu w skali roku w wysokości około 1,70%:
  1 miesiąc: 0,70%
  e-Lokata PROGRESYWNA1,70%500bez limitu zł
  / 12 mies.
  Konto TAK
  ZAŁÓŻ
 • Getin Bank e-Lokata TRADYCYJNA

  e-Lokata Tradycyjna Getin Bank, to wysokie oprocentowanie – nawet 1,65% z kapitalizacją odsetek na koniec okresu oszczędzania
  lokata na 3 lub 6 miesięcy z oprocentowaniem stałym i kapitalizacją na koniec okresu umowy, już od 500 zł
  lokata odnawialna lub nieodnawialna, z możliwością zmiany lokaty na odnawialną/nieodnawialną w terminie do dnia poprzedzającego ostatni dzień okresu umownego – jeśli posiadasz rachunek w banku, to e-lokata Tradycyjna w Getin Bank domyślnie zakładana jako nieodnawialna, w przeciwnym wypadku jako odnawialna z oprocentowaniem:
  1,55% na 3 miesiące
  e-Lokata TRADYCYJNA1,65%500bez limitu zł
  / 6 mies.
  Konto TAK
  ZAŁÓŻ

Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*  

65 komentarze

 1. Maja pisze:

  Czy jako klientka BGŻ Paribas mogę skorzystać z promocji lokaty bezkarnej BGŻOptima?

  • admin pisze:

   Można skorzystać z promocji.
   Dla BGŻ BNP Paribas i BGŻOptima obowiązują odrębne umowy ramowe, mimo że BGŻOptima i BGŻ BNP Paribas to Grupa BNP Paribas.

 2. Mirek pisze:

  Czy likwidując lokatę bezkarną pieniądze trafiają na konto, z którego zostały wysłane?

 3. iwonka pisze:

  Myślicie że we wrześniu będą jakieś ciekawe promocje lokat?

 4. Wiktor pisze:

  Dzień dobry. Czy jest możliwość opłacenia lokaty BGŻ Optima na inną kwotę niż się zadeklarowało we wniosku? Po prostu wpisałem za małą kwotę.

 5. sdc pisze:

  Fajna rada z tym ‚załóż lokatę na babcię, ojca, dziadka, wujka….” Przedtem jednak trzeba zrobić darowiznę i rozliczyć sie w określonych wypadkach z fiskusem co czyni taką operację często bezsensowną. jeśłiktoś ma żonę to problem z głowy, ale wszyscy poza żoną musza mieć zrobiony akt darowizny a tu czyhają liczne pułapki.
  A propos… ktoś wie czy klient Deutsche Bank który ma obecnie konto dbnet może otworzyć sobie konto dbnet premium (to z lokatą na 3%). Nie wiem czy tego obecnego konta nie trzeba wcześniej zamknąć.

  • admin pisze:

   Jeśli ktoś ma żonę, to problem z głowy … :)
   Oczywiście z babcią, ojcem, wujkiem to prawda, ale jest jakiś sposób, żeby obejść 12-miesięczny okres karencji.

   Jeśli chodzi o dbPREMIUM Deutsche Bank to:
   – uczestnikiem promocji może być osoba, która nie posiada zawartej umowy z bankiem albo posiada umowę ale otworzy konto dbNET PREMIUM z inną osobą.
   Odsyłam też do wpisu http://bankomaniacy.pl/dbpremium/#comment-1267 który przed chwilą zaktualizowałem i do komentarzy (kluczowy jest podlinkowany)

  • mash pisze:

   Wiadomo że z urzędami trzeba uważać ale bankowi jest wszystko jedno kto zakłada lokatę

 6. bzdylek pisze:

  Czy Hapyy z voucherem do fly wciąż obowiązuje?

 7. kr pisze:

  Złożyłem wniosek o Happy Plus. Po jakim czasie otrzymam voucher do FLY?

 8. Krystek pisze:

  Ktoś był na spotkaniu w Lions? Prośba o info, chodzi o welcome.

 9. mx pisze:

  Przydałby się informacja, czy z oferty mogą skorzystać starzy czy tylko nowi klienci banku. Albo dodatkowy podział.

 10. admin pisze:

  Lokaty bezkarna i bezkompromisowa BGŻOptima ponownie w zestawieniu najlepszych lokat.

 11. Kane pisze:

  Świetny artykuł! Ciężko znaleźć aż tak szczegółowe i dobrze napisane podsumowanie ofert proponowanych przez różne banki, a trochę się tego naszukałem. Dziękuje bardzo.

 12. pirx pisze:

  zdaję sobie sprawę że gdzieś oszczędności trzeba trzymać. bądźmy jednak szczerzy, nie ma wielkiej różnicy pomiędzy skarpetką a lokatami.
  kiedyś wyszukiwałem dobrych lokat, jednak jak spadły poniżej 3% po prostu mi to zwisa.
  chętnie bym się przyłączył do jakiejś akcji zmuszającej banki do podwyższania %. mam nadzieję że znajdzie się osoba z pomysłem i charyzmą.
  pirx

  • Neo pisze:

   Nie ma szans, patrz osoby trzymające kasę na nieoprocentowanych rorach, których jest pewnie kilka milionów. Po co banki mają się starać i podwyższać % jak mają kasę za darmo? Nawet jeśli znajdzie się kilka tysięcy osób świadomych tego faktu, to co mogą zrobić? Według mnie niewiele. Nawet jeśli przelejesz kasę do innego banku, to na to miejsce jest 10000 innych klientów trzymających wypłatę na ror 0%.

   • eqw pisze:

    Jednak do końca tak nie jest, dużo osób inwestuje w nieruchomości i inne rzeczy, banki wcale nie mają nadmiaru gotówki, wręcz przeciwnie mają jej mało, chyba że dużo wirtualnej.

    • Ewa pisze:

     „Inwestuje w nieruchomości”, czyli bierze kredyt na kark i wiąże się z bankiem na 20 czy więcej lat? Tak, znam wiele takich osób, sami z mężem niestety do nich należymy.

    • max pisze:

     Inwestuje? Nie żartuj z tymi inwestycjami! W trakcie boomu, ale jeszcze przed kryzysem, zamierzaliśmy wziąć kredyt na niewielkie mieszkanko. W banku przekonywali nas, że przecież mieszkania cały czas drożeją i już nie będzie taniej, żeby wziąć i kupić większe, a co za tym idzie wziąć też większy kredyt. Na szczęście mieliśmy swój własny rozum. Ale znam „inwestorów”, którzy dali sobie wmówić, że mieszkania mogą rzeczywiście tylko drożeć i że stać ich na więcej, niż na to co mogą sobie pozwolić.

    • bankowiec pisze:

     eqw, banki mają gigantyczną nadpłynność. Uwierz mi, że z punktu widzenia banku lepiej mieć za mało kasy, wtedy można pożyczyć, niż za dużo! Bank to przedsiębiorstwo, wiem, że nie jest tak postrzegany ale tak jest. Zwykle przedsiębiorstwo kojarzy się z fabryką, która coś produkuje czy firmą, która też coś wytwarza czy dostarcza jakieś usługi. Bank to też przedsiębiorstwo, które co prawda niczego nie produkuje, a tylko obraca pieniędzmi (zbiera depozyty i udziela kredytów). I jak bank ma za dużo pieniędzy, to tak jakby na przykład producent samochodów miał zawalony plac, bo wyprodukował dużo aut, których nie udało mu się sprzedać. Wiem, uproszczenie, ale tak samo jest z bankami.

 13. admin pisze:

  Drobna zamiana organizacyjna, do wpisu http://bankomaniacy.pl/lokaty-bankowe/ zostały przypięte dostępne lokaty z http://ranking-lokat.bankomaniacy.pl/ natomiast do bieżącego promocyjne (najlepsze) lokaty bankowe. Przepięte zostały również stosowne komentarze.

 14. Andrzej pisze:

  Nawet i na Ideabank już nie można liczyć, karnawałowa ciągle dostępna, ale bez szału. Co tu robić jak już korzystałem z większości promocyjnych. Namawiali mnie na strukturę ale grzecznie podziękowałem. Choć patrząc obecnie na oferty lokat, to nie wiem czy nie trzeba było zaryzykować.

 15. Patryk pisze:

  Dzień dobry.
  Wysłałem wniosek o lokatę bezkarną, ale suwakiem wybrałem za małą kwotę. Niesetty doszedłem do tego już po wysłaniu wniosku. Czy po wysłaniu jednego wniosku można wysłać drugi na te same dane ale z inną kwotą? Czyli czy jest szansa na odkręcenie tego, żeby można było przelać więcej?

  • admin pisze:

   Żeby skorzystać z promocji trzeba być nowym klientem banku albo nie można być klientem przez ostatnich 12 miesięcy. Jeżeli wysłałeś wniosek, ale nie opłaciłeś lokaty, to wg nas nie stałeś się klientem. Najlepiej oczywiście zadzwonić na infolinię i upewnić się.

 16. Lech pisze:

  Proszę mi wytłumaczyć jak to jest z lokatą i kontem BGŻ Optima. Lokatę można założyć bez konta, ale jednocześnie trzeba mieć konto oszczędnościowe? To trzeba mieć konto, czy nie trzeba?

  • Kasper pisze:

   Z lokatą do Optimy zakładasz konto oszczędnościowe (2,3% w tej chwili), które jest bezpłatne. Natomiast nie posiadasz ROR jako takiego, do którego masz kartę, z którego robisz przelewy, płatności itp. I to według mnie o to chodzi z tym niemaniem konta.

 17. Fazi pisze:

  A jeśli już ktoś korzystał z większości z tych lokat? Planowane jest jakieś rozszerzenie na kolejne lokaty?

 18. Misiek pisze:

  Czy lokata bezkompromisowa wróci jakoś na dniach do oferty lokat?

  • admin pisze:

   Niestety nie wiemy, ale gdy tylko wróci to na pewno ją dodamy. Ale polecamy również lokatę bezkarną w połączeniu z kontem oszczędnościowym.

 19. admin pisze:

  Komentarze poświęcone zagadnieniu Strażnik Przyszłości NN przepięte do lokalizacji http://bankomaniacy.pl/500-zl-na-dziecko-straznik-przyszlosci-nationale-nederlanden/

 20. T pisze:

  Czy ,mogę otworzyć jednocześnie bezkarną i bezkompromisową (nowy klinet)?

  • qba pisze:

   Nie albo jedną albo drugą. Z lokatą można, a nawet chyba trzeba, otworzyć i połączyć konto oszczędnościowe, na które zostaną zwrócone pieniądze po zakończeniu lokaty.

 21. Michał pisze:

  Poszła Optima, pozdrawiam :)

 22. Laluś pisze:

  Ktoś pamięta do kiedy obowiązuje obecna promocja na koncie oszczędnościowym w BGŻOptima? I kiedy najlepiej wycofać środki, żeby załapać się na kolejną?

  • xXx pisze:

   Promo do 24.10.

  • ratrak pisze:

   Jeśli zamierzasz skorzystać z obydwu promocji, to lepiej po 24-tym.

   • Marian pisze:

    Jak ma już konto, to chyba tylko z jednej? A może ja o czymś nie wiem?

   • NieMaciej pisze:

    Coś się chyba panu ratrakowi pozajączkowało, albo chciał odpowiedzieć na innych wpis, niż odpowiedział.
    Żeby skorzystać z kolejnej promocji Optimy i mieć oprocentowanie promocyjne na całość, to trzeba mieć na wybrany dzień (lub wcześniej) saldo zero. Jaki to dzień, to pewnie wie tylko Optima i wróżbita Maciej.
    Obstawiam, że wycofując dzisiaj środki powinno dać radę się załapać na nową promocję, wycofując na koniec tygodnia – tutaj już może być różnie. Wróżbita Maciej prawdę Ci powie 😉

 23. mxx pisze:

  Optima od dawna ma dobre opinie! Może służyć do przechowywania pieniędzy zamiast na ror, to na oprocentowanym koncie oszczędnościowym. A lokata bezkarna – chyba obecnie nie ma lepszej oferty dla przeciętnych oszczędzających, którzy mają trochę wolnych środków i nie chcieliby, żeby pieniądze te leżały odłogiem na ror, w dodatku można ją zerwać bez utraty odsetek – środki trafiają na konto, z którego założono lokatę.
  I wszystko da się załatwić przez internet od otwarcia konta, zakładania lokat, a jeśli się nie chce mieć konta, to po prostu można go zamknąć bez żadnych konsekwencji i też da się to zrobić przez internet.
  Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe, to fakt – kiedyś byli bardziej przewidywalni, można było wycofać środki ostatniego dnia promocji, a następnie przelać kolejnego dnia, żeby załapać się na nowe środki. Teraz już tak łatwo nie jest, czasem wystarczy tydzień, czasem trzeba 10 dni przed zakończeniem promocji. Mogą wtedy pomóc dwa konta żona – mąż, albo z kimś zaufanym, albo wycofywanie pieniędzy odpowiednio wcześnie.
  A jedyna wada – ponownie z lokaty bezkarnej można skorzystać dopiero po roku.

 24. Karol pisze:

  Na stronie BGŻ Optima jest napisane, że
  Otwarcie Lokaty Bezkarnej wraz z Kontem Indywidualnym BGŻOptima zajmie Ci 5 minut. Nie podpisujesz żadnych papierowych dokumentów wszystko robisz on-line!
  Może mi ktoś powiedzieć jak to jest realizowane? Bo ze względu na rodzaj pracy (handlowiec) dużo jeżdżę i umówienie się na podpisanie umowy z kurierem może być dla mnie awykonalne.

  • admin pisze:

   Panie Karolu,
   Wszystko wykonuje się przez internet. Na etapie składania wniosku proszę pamiętać o dołączeniu skanu dowodu osobistego (dwie strony – może być foto wykonane telefonem).
   A przelewając środki do Optimy najlepiej od razu przelać kwotę docelową. W Optimie zweryfikują zgodność danych z DO z danymi z przelewu i uruchomią lokatę. Nawet jeśli zajmie to 2 czy 3 dni – w okresie promocji może tak być, bo mają większą liczbę wniosków, to i tak oprocentowanie obowiązuje od momentu wpłynięcia środków do Optimy.
   Otrzyma Pan też dostęp internetowy.

 25. Maria pisze:

  Dzień dobry
  Przeglądając Państwa zestawienie dochodzę do wniosku, że oferty są dużo lepsze, niż oferuje mój bank. Czy z banku spółdzielczego, bo w takim posiadamy z mężem konto, też można założyć lokatę internetową?

  • admin pisze:

   Oczywiście, a o której lokacie Państwo myślicie?
   A samą lokatę zakładamy przez internet, a przelew można zlecić w oddziale banku albo przez stronę internetową, choć na pewno łatwiej i szybciej będzie przez www. Czy mają Państwo dostęp do rachunku przez internet? I czy konto, które Państwo posiadają jest kontem indywidualnym czy wspólnym?

   • Maria pisze:

    Konto jest na męża, ja jestem osobą upoważnioną, mamy dostęp do konta przez Internet.

    • admin pisze:

     W takim wypadku to oczywiście Pani mąż powinien złożyć wniosek o lokatę, zachęcamy do skorzystania tych z naszego bloga :)

     Wypełniając wniosek proszę uważnie wypełnić dane. Dane z wniosku oraz numer rachunku bankowego muszą zgadzać się z danymi z przelewu uruchamiającego lokatę, tj. przelewu z Państwa banku spółdzielczego.

     Wszystkie informacje z procesu zakładania lokaty otrzymają Państwo na maila podanego we wniosku, niektóre potwierdzenia również na nr telefonu komórkowego (sms).

 26. Asia pisze:

  Dzień dobry,
  Chciałabym założyć lokatę w BGŻOptimie. Ponieważ nie wiem dokładnie czy i kiedy tych pieniążków będę potrzebowała to właśnie lokata bezkarna będzie w sam raz dla mnie. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co się dokładnie stanie gdy zerwę lokatę wcześniej i kiedy pieniążki wrócą na moje konto? Konto mam w mBanku jeśli ma to znaczenie.

  • Tomek pisze:

   1 Wysyłasz pieniądze z Twojego konta w mBanku
   2 Jeśli zrywasz lokatę, to w tym samym dniu lub w dniu następnym (kapitał + odsetki naliczone do dnia zerwania lokaty) trafiają na konto w mBanku
   3 Jeśli nie zerwiesz lokaty, to pieniądze wrócą po 3 miesiącach plus/minus dzień czy dwa jeżeli akurat wypadnie weekend
   4 Nie ma znaczenia w jakim banku masz konto.

 27. Luluś pisze:

  Lokata Miracle – z jednej strony dobre warunki i można ulokować niemałe środki, ale z drugiej czy nie boicie się inwestować aż na 2 lata?

  • admin pisze:

   Właśnie ze względu na okres lokata zajęła dopiero 8 miejsce w naszym zestawieniu.
   A Twoje obawy są słuszne, przez dwa lata wiele może się zmienić: stopy procentowe, sytuacja polityczna w Polsce i na świecie, rating Polski, mogą zostać rozwiązane problemy posiadaczy kredytów CHF itd. I clou, czy w ciągu tego czasu nie będziesz potrzebować ulokowanych środków?
   Oferta warta jest uwagi i zastanowienia, ale (generalnie) zamiast jednej lokaty na X zł lepiej założyć kilka lokat na mniejsze kwoty – jeżeli będziesz potrzebować środków zrywasz lokatę i tracisz tylko część odsetek.

  • Cypisek pisze:

   Umówmy się – lokata, to raczej ochrona kapitału, a nie inwestycja. Doliczając inflację pewnie wychodzi się na zero lub gdzieś w okolicach zera.
   I czy nie po to jest właśnie BFG, żebyś mógł spokojnie ulokować środki i nie musiał się zastanawiać co będzie za 2 lata?

   • admin pisze:

    Proforma przypominamy, że w BFG „Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.”, czyli na dziś około 430 tys. zł.