Promocje

Nest Bank: lokata Witaj 4%, konto oszczędnościowe z premią 30% i darmowe konto osobiste

Nest BankSkorzystaj promocyjnych produktów Nest Bank: lokaty Witaj 4% do 10 tys. zł, konta oszczędnościowe z premią nawet do 30% i bezwzględnie darmowego konta osobistego.

Nest Bank powstał z połączenia Smart Bank i BIZ Bank, które oficjalnie przestały istnieć 28 października br.

Patrząc na ofertę nowo powstałego Nest Bank można zauważyć, że oferuje produkty zbliżone do Smart Bank, to jest bezwarunkowo bezpłatny rachunek osobisty z również bezwarunkowo bezpłatną kartą do konta, z darmowymi wypłatami z bankomatów w Polsce i bezpłatnymi przelewami wykonywanymi w systemie Elixir.

A ponieważ Nest Bank (mimo że powstał z połączenia innych banków) jest jednak nowym bankiem, to jak to chcąc przebić się z ofertą do szerszego grona odbiorców postanowił wyjść do nas z interesującymi promocjami, z których (wg nas) warto skorzystać.

 

Lokata Witaj 4% w Nest Bank

Nest Bank Lokata Witaj 4%

Lokata Witaj 4% to oferta, jaką zapewne już znacie z innych wpisów na blogu, a najlepszym przykładem podobnego produktu może być lokata Happy z Idea Bank, choć oczywiście można znaleźć różnice. Oczywiście w niniejszym wpisie skupiamy się na produkcie Nest Bank, lokata Witaj:

 • oprocentowanie 4% w skali rocznej
 • minimalna kwota lokaty 1000 zł
 • maksymalna kwota lokaty 10 000 zł
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • uwaga: lokatę możesz uruchomić maksymalnie w ciągu 30 dni od daty otwarcia pierwszego konta prowadzonego w złotych, dodatkowe inf. w regulaminie.


Zanim przejdziesz dalej, prosimy: zatrzymaj się na chwilę i polub nasz profil na fb, dziękujemy :)

 

 

Konto osobiste w Nest Bank

Nest Bank konto osobiste

Podstawowe i najczęściej używane usługi związane z rachunkiem ROR są w Nest Bank darmowe, brak opłaty za:

 • otwarcie i prowadzenie konta
 • wygenerowanie kodu SMS (np. do potwierdzenia operacji)
 • wypłaty gotówki awizowane i nieawizowane
 • przelewy krajowe w systemie Elixir
 • przelewy do ZUS i US
 • za zdefiniowanie i realizację polecenia zapłaty
 • wydanie pierwszej karty
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce!

 

Ale zapłacisz za usługi, które w naszym mniemaniu nie dotykają nas zbyt często, o ile w ogóle:

 • niepodjęcie gotówki w uzgodnionym terminie
 • przelewy natychmiastowe (Elixir są bezpłatne)
 • usunięcie lub modyfikację polecenia zapłaty
 • wyciągi w formie papierowej

 

 

Konto oszczędnościowe w Nest Bank

Nest Bank konto oszczędnościowe

Podobnie jak dla ROR otwarcie i prowadzenie rachunku oszczędnościowego jest bezwarunkowo bezpłatne. Zapłacisz jedynie za drugi i kolejne przelewy w miesiącu (5 zł), pierwszy jest oczywiście darmowy.

Podstawowe oprocentowanie rachunku oszczędnościowego, zgodnie z tabelą oprocentowania, wynosi:

 • 2,25% do kwoty 50 000 zł i
 • 2,00% powyżej kwoty 50 000 zł

Oprocentowanie to obowiązuje w okresie promocji, czyli w dniach od 29.10.2016 do 04.01.2017.

Ponad to, co powyżej, bank przygotował dodatkową premię za systematyczne oszczędzanie, która zależy od czasu, kwoty oraz od liczby dzieci, a maksymalna wysokość premii może wynieść nawet 30% Twoich wpłat, choć niestety dopiero w 15 roku oszczędzania.

A co, jeśli nie chcesz na aż tak długo wiązać się z Nest Bank? Nic nie stoi na przeszkodzie – konto oszczędnościowe jest zwykłym rachunkiem, z którego raz w miesiącu możesz wypłacić środki bez żadnych opłaty. Nie wiąże się to również z utratą już wypracowanych odsetek.

 

Jak w takim razie działa funkcja oszczędzania i jak uzyskać dodatkową premię?

Zakładają konto oszczędnościowe w promocji Nest Rodzinne Oszczędności z Premią deklarujesz okres, przez jaki chcesz oszczędzać i kwotę, jaką możesz ulokować na rachunku. Do wyboru masz:

 • 5 lat z maksymalną kwotą 600 zł miesięcznie
 • 10 lat z maksymalną kwotą 300 zł miesięcznie
 • 15 lat z maksymalną kwotą 200 zł miesięcznie

Minimalna kwota, od której możesz rozpocząć oszczędzanie, a co za tym idzie również skorzystać z dodatkowej premii, wynosi 50 zł.

Zobacz ile możesz zarobić (wg Nest Bank):

Nest Bank konto oszczędnościowe - symulacja

Wysokość premii zależy również od liczby dzieci zgłoszonych do programu (o tym dalej), przy czym zgodnie z regulaminem promocji:

Uczestnik, zobowiązany jest dodatkowo udokumentować liczbę posiadanych Dzieci, poprzez przedstawienie Bankowi odpisu skróconego aktu urodzenia Dziecka lub ważnego dowodu osobistego Dziecka lub ważnego paszportu Dziecka lub ważnej legitymacji szkolnej Dziecka lub karty dużej rodziny bądź dokumentu potwierdzającego ustanowienie Uczestnika opiekunem prawnym Dziecka.

Dodatkowo aby móc skorzystać z premii musisz:

 • wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych – zgód oczywiście nie możesz wycofać do czasu wypłaty premii
 • zapewnić zadeklarowane wpływy w minimum 11 okresach w roku – raz możesz mieć „wakacje” od oszczędzania
 • saldo na rachunku oszczędnościowym nie może być niższe, niż suma zadeklarowanych wpłat. Nadwyżkę możesz oczywiście w każdej chwili wycofać – pamiętaj, że tylko pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny
 • i oczywiście przez cały okres musisz posiadać konto oszczędnościowe

Wysokość premii zależy od okresu oszczędzania i liczby dzieci i kształtuje się następująco:

Nest konto oszczędnościowe z premią

Minimalną wysokość premii (2%) uzyskasz po pierwszym roku oszczędzania jeśli do programu nie zgłosisz żadnego dziecka i odpowiednio maksymalną wysokość premii (30%) uzyskasz po 15 roku oszczędzania i po zgłoszeniu do programu czwórki dzieci.

 

Nest Bank – podsumowanie

Nest Bank (wg nas), to interesująca oferta, w szczególności dla osób, które przede wszystkim szukają bezwarunkowo darmowego konta osobistego. Nie musisz również zapewniać regularnych wpływów na konto, utrzymywać salda albo wykonywać operacji kartowych, żeby konto i karta pozostały darmowe. Na uwagę na pewno zasługują również darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce:

Otwierając konto w Nest Bank (wg nas) na pewno warto skorzystać z Lokaty Witaj 4%. Przypominamy, że lokata jest dostępna również dla osób, które mają już otwarte konto w Nest Bank – warunek: dyspozycję otwarcia lokaty należy złożyć maksymalnie w ciągu 30 dni od daty otwarcia pierwszego konta Nest prowadzonego w złotych

Konto oszczędnościowe „działa” podobnie, jak w innych bankach – 1 wypłata w miesiącu za darmo. Na uwagę zasługuje dodatkowa premia, którą możesz otrzymać za regularne oszczędzanie i posiadanie dzieci, choć jej warunki, przynajmniej na pierwszy rzut oka, wyglądają na trochę skomplikowane. Jeśli masz wolne środki i chcesz oszczędzać, choćby na przyszłość dla Ciebie czy Twoich dzieci, to rozważ skorzystanie z oferty:

 

 

Poleć lub udostępnij znajomym Nest Bank: lokata Witaj 4%, konto oszczędnościowe z premią 30% i darmowe konto osobiste
i polub bankomaniacy.pl na fb

 

Wybrane najlepsze:

Getin Bank eLokata na nowe środki

 

Idea Bank lokata NA NOWE ŚRODKI

 

BGŻOptima lokata BEZKARNA

 


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*