Promocje

BIK alert – Darmowe alerty SMS w BIK

Sprawdź BIKStarasz się o kredyt bankowy, albo zamierzasz to wkrótce zrobić i chcesz ocenić swoje szanse kredytowe? Chcesz sprawdzić terminowość spłaty dotychczasowych zobowiązań? A może chcesz wiedzieć, czy ktoś w Twoim imieniu nie zaciągnął kredytu?

Jeśli odpowiedź na któreś z powyższych pytań brzmi tak, to najnowsza oferta Biura Informacji Kredytowej (BIK) może być właśnie dla Ciebie.

 

Biuro Informacji Kredytowej

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) to instytucja założona przez banki, która gromadzi i udostępnia informacje dotyczące historii kredytowej klientów banków, SKOK oraz niektórych firm pożyczkowych.

Wbrew temu, co się powszechnie sądzi, BIK nie integruje w gromadzone dane. Za poprawność i wiarygodność danych zgromadzonych w BIK odpowiadają banki (i inne instytucje), które udzielają kredytów.

 

Jeśli Twoje dane w BIK są niepoprawne, albo BIK przechowuje informacje na temat historii kredytowej i:

 • spłaciłeś kredyt, a w BIK widnieje zobowiązanie
 • masz negatywną historię kredytową w BIK, mimo że nigdy nie miałeś żadnych zaległości w spłacie kredytu lub pożyczki
 • w BIK Twoje dane osobowe są niepoprawne

to w pierwszej kolejności wyjaśnij to z instytucją, która przesłała błędne dane do Biura Informacji Kredytowej. BIK wykonuje czyszczenie danych tylko na zlecenie instytucji, która dane te wprowadziła.

 

Czasem zdarza się tak, że:

 • po spłacie zobowiązania bank „zapomni” wysłać informacje do BIK albo
 • masz konto w banku X, które było bezpłatne i o którym zapomniałeś. W międzyczasie zmieniła się tabela opłat i prowizji, konto przestało być bezpłatne. Nie przeczytałeś maila, zmieniłeś adres korespondencyjny itp. – nie wiesz o tej zmianie. Tak naprawdę, to bank nie ma żadnego interesu, żeby Cię informować, tylko obciąży Cię kosztami za debet na koncie i monity, których nie otrzymałeś i wyśle inf. do BIK i zepsuje Ci historię kredytową
 • i przykra sytuacja, tj. może zdarzyć się też tak, że ktoś wyłudzi kredyt posługując się Twoimi danymi

Dlatego okresowo warto przeglądać swoją historię kredytową w BIK, żeby sprawdzić czy nie zawiera danych, o których mowa powyżej:


Zanim przejdziesz dalej, prosimy: zatrzymaj się na chwilę i polub nasz profil na fb, dziękujemy :)

 

 

Wyciek danych z bazy PESEL i darmowe alerty SMS z BIK

Przed otrzymaniem kredytu/pożyczki, przed otrzymaniem karty kredytowej bank lub inna instytucja sprawdza Twoją historię kredytową w bazach BIK. Usługa alertów SMS z BIK będzie informować Cię o każdej sytuacji, gdy jakiś bank, SKOK czy firma pożyczkowa będzie chciała sprawdzić Cię w BIK.

Oczywiście, jeśli właśnie składasz wniosek o kredyt czy pożyczkę, to możesz spodziewać się takiego monitu. Jeżeli jednak nie starasz się o żaden kredyt lub pożyczkę, to informacja taka oznacza, że ktoś podszywa się pod Ciebie i próbuje wyłudzić zobowiązanie.

Reakcja BIK, poza funkcją informacyjną, jest też odpowiedzią na wyciek danych z bazy PESEL, do jakiego mogło dojść w pięciu kancelariach prawniczych. Do końca września br trwać będzie specjalna promocja usługi Alert BIK. Użytkownicy, którzy aktywują pakiet powiadomień SMS w tym czasie nie będą ponosili opłat przez kolejne 12 miesięcy.

[update 30.08 07:06] Wyciek z systemu PESEL i towarzyszące temu informacje w mediach oraz promocja Darmowe alerty SMS najprawdopodobniej doprowadziły do zbyt dużego obciążenia serwerów BIK, w efekcie czego strona BIK przez długi czas nie działała. Awarię usunięto i na chwilę obecną strona BIK działa.

Uwaga, wejście na stronę BIK przez stronę główną bik.pl powoduje otrzymanie komunikatu „403 nie masz uprawnień do wyświetlania tej strony”, ale wejście przez wybrany link z naszej strony umożliwia (póki co) rejestrację w systemie BIK.

 

 

Co jeśli nie masz konta w BIK?

Wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie bik.pl i aktywujesz swoje konto. Jako nowy klient, możesz założyć konto „na próbę” i skorzystać z promocji – przez niespełna 2 miesiące (60 dni) możesz korzystać za darmo z pełnego pakietu:

 • możesz za darmo pobrać swój raport kredytowy z oceną punktową (scoring)
 • możesz za darmo korzystać z alertów SMS

Warto skorzystać z tej opcji, a przed zakończeniem akcji promocyjnej związanej z alertami BIK (pod koniec września) aktywować usługę alertów SMS, korzystając z poniższego linka.  Alternatywnie oczywiście, możesz również od razu aktywować konto podstawowe i pakiet alertów SMS:

 

Raport BIK – raz na pół roku za darmo

Niezależnie od tego, czy masz aktywowany pakiet powiadomień SMS czy nie, to przypominamy, że raz na pół roku możesz za darmo pobrać z BIK informację na temat Twoich zobowiązań kredytowych.

Rekomendujemy jednak skorzystanie z dodatkowej ochrony tym bardziej, że przez rok jest zupełnie za darmo. Po tym czasie możesz oczywiście zrezygnować z usługi albo wybrać opcję płatną.

Przypominamy raz jeszcze:

Tylko instytucja (bank, SKOK, firma pożyczkowa), która wysłała dane do BIK, może wysłać zapytanie do tej instytucji, aby skorygować wprowadzone wcześniej informacje.

Złóż wniosek o

Przypominamy, że promocja już się zakończyła, ale możesz skorzystać z konta próbnego, link powyżej.

 

 

Poleć lub udostępnij znajomym BIK alert – Darmowe alerty SMS w BIK
i polub bankomaniacy.pl na fb

 

Wybrane najlepsze:

Lokata dla nowych klientów

 

Idea Bank Lokata HAPPY PRO

 

Idea Bank Lokata HAPPY

 


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*  

17 komentarze

 1. podpis pisze:

  Dla tych, którzy mają problemy z negatywnymi wpisami w rejestrze BIK polecam je usunąć. Można tego dokonać tylko wtedy, gdy kredyty, których dotyczą wpisy zostały spłacone. Nie ma możliwości usunięcia zapisu wciąż spłacanego kredytu. Warto samemu podjąć działania w tym kierunku. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek u wierzyciela.

 2. Krzysiek pisze:

  Dla tych, którzy posiadają negatywne wpisy w rejestrze BIK (które dotyczą spłaconych już zobowiązań) polecam złożenie wniosku do wierzyciela, by ten wycofał negatywne wpisy, które wprowadził do rejestru. Dzięki temu będziecie mogli wziąć kolejny kredyt nie martwiąc się o odmowę. Polecam dobry generator takich wniosków:

 3. mb pisze:

  Aby zarejestrować się w BIK trzeba wysłać skan dowodu i podać nr rachunku z którego przeleje się 1 zł – dokładnie przed takimi działaniami „wszyscy” ostrzegają! Czy to bezpieczne? Konto z którego dokona się przelewu nie może być też kontem wspólnym – co jeśli nie mam innego, tylko wspólne?

  • miśka pisze:

   mb, przecież można zamówić kod weryfikacyjny pocztą i nic nie trzeba skanować i wysyłać. I czy to nie rozwiąże to Twojego problemu z kontem wspólnym? A co na konto wspólne mówią na infolinii BIK?

  • bb pisze:

   Tożsamość można potwierdzić listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. Ze strony BIK (bik.pl/zakladanie-konta-list-polecony):

   Wypełnij prawidłowo formularz rejestracyjny, który otworzy się po wyborze tego sposobu.
   Na adres podany przez Ciebie w formularzu wyślemy (za pośrednictwem Poczty Polskiej) list polecony z potwierdzeniem odbioru z kodem nr 1. Aby odebrać list konieczne będzie okazanie dowodu tożsamości.
   Wpisz kod nr 1 w Twoim Panelu Użytkownika.
   Jeśli Kod nr 1 będzie poprawny, wyślemy Ci SMS z kodem nr 2.
   Wpisz kod nr 2 w Twoim Panelu Użytkownika.
   Jeśli kod nr 2 będzie prawidłowy, Twoja tożsamość zostanie potwierdzona. Od tego momentu będziesz mieć dostęp do wszystkich produktów BIK.

 4. admin pisze:

  Uwaga!
  Wejście na stronę BIK przez główny adres serwisu bik.pl powoduje wyświetlenie komunikatu „403 nie posiadasz uprawnień do wyświetlania tej strony”.
  Jak na razie można wejść na strony BIK i złożyć wniosek przez linki, które publikujemy w artykule, tutaj link: złóż wniosek o raport BIK z alertami SMS

 5. admin pisze:

  Szanowni Państwo,

  Strona BIK nie działa, niestety nie wiemy kiedy awaria zostanie usunięta.
  Podejrzewamy, że promocja Darmowe alerty SMS w BIK najzwyczajniej w świecie przerosła BIK – prawdopodobnie nikt w tej instytucji nie spodziewał się aż tak dużego odzewu i zainteresowania promocją.

  Prosimy spróbować później, najlepiej późno w nocy lub w godzinach porannych. Prosimy również osoby, którym udało się zarejestrować na stronie Biura Informacji Kredytowej, o poinformowanie o tym innych Czytelników bloga.

 6. nk pisze:

  Komuś udało się zarejestrować? Strona BIK jest cały czas w trakcie naprawy.

 7. malwa pisze:

  Na stronie BIK: Przepraszamy, serwis chwilowo niedostępny.Trwają prace naprawcze. Prosimy o ponowne zalogowanie za chwilę.

 8. xxx pisze:

  A co dzieje się po roku, trzeba płacić?

  • Andrzej pisze:

   Nie trzeba, tylko można. Jeśli nie opłacisz usługi, to nie dostaniesz powiadomień sms czy email i będziesz mieć tylko konto podstawowe. A poza tym co to jest 19 zł na rok w zamian za więcej świętego spokoju? Więcej pewnie możesz wydać na pizzę czy piwo w ciągu jednego dnia :)

 9. misfazi pisze:

  Może być przydatne /f