Banki

Zmiana tabeli opłat i prowizji Alior Bank (od 01.07.2017)

Alior BankAlior Bank postanowił ponownie zmienić tabelę opłat i prowizji. Niestety, bank postanowił zmniejszyć cashback oraz na wzór mBanku, wprowadzić również opłaty za wypłaty z bankomatów niedużych kwot – choć ta zmiana może Cię nie dotknąć, jeśli korzystasz z BLIK.

Zmiana nie ominie również posiadaczy Konta Internetowego – zmieniają się warunki zwalniające z opłaty za konto. Zmiany, o których mówimy, będą obowiązywać od 01 lipca 2017.


Zanim przejdziesz dalej, prosimy: zatrzymaj się na chwilę i polub nasz profil na fb, dziękujemy :)

 

Trend zapoczątkował mBank zapowiadając zmianę tabeli opłat i prowizji i wprowadzając między innymi opłaty za wypłaty z bankomatów kwot poniżej 100 zł. Potem były inne banki, choćby ING czy Citi Handlowy. W między czasie pojawiła się zmiana tabeli i prowizji Alior Bank, choć wyglądało, że była ona podyktowana przejęciem klientów banku BPH.

Czas na kolejną odsłonę i czy tego chcemy czy nie, zmiany zostaną wprowadzone, przyjrzyjmy się więc im:

 

Mniejszy moneyback

Jeśli posiadasz Konto Rozsądne, to począwszy od lipca za transakcje wykonane w sklepach spożywczych, hipermarketach i supermarketach otrzymasz już tylko 1% zwrotu (dotychczas 1,5%). Oczywiście będziesz go otrzymywać, jeżeli na Twoje konto będzie wpływało wynagrodzenie. Maksymalnie możesz otrzymać do 50 zł miesięcznie i 400 zł rocznie.

Choć obniżki moneyback nie napawają radością, to zwracamy uwagę, że w dalszym ciągu będą to pieniądze, które możesz otrzymywać „przy okazji” wykonywania zakupów. Zwrotów będzie mniej, ale będą i to wg nas jest ważne:

 

5 zł za wypłatę poniżej 100 zł

Jeśli posiadasz Konto Internetowe, to od lipca zapłacisz 5 zł za wypłaty z bankomatów Euronet, jeżeli wypłacana kwota będzie mniejsza niż 100 zł. Co ciekawe zmiana nie dotknie Cię, jeżeli:

 • będziesz wypłacać środki z bankomatów Alior Bank albo
 • będziesz wypłacać pieniądze korzystając z BLIK

Ukłon w stronę polskiego systemu płatności mobilnych, który staramy się promować na blogu :) Dodatkowo wzrasta kwota zwalniająca z opłaty za kartę – od lipca trzeba będzie wydać min. 300 zł (obecnie 100 zł), żeby opłata 6 zł nie została pobrana.

 

Inne zmiany

Od lipca wzrasta opłata za przelewy natychmiastowe, zapłacisz za nie co najmniej 3 zł, zdrożeją także przelewy zlecane w oddziałach Alior Bank. Odsyłamy do nowej tabeli opłat i prowizji:

 

Co robić?

To zależy. Jeżeli jesteś posiadaczem konta Wyższej Jakości z gwarancją niezmienności warunków przez 5 lat, to możesz spać spokojnie, zmiany Cię nie obejmują. Konto to oczywiście jest w dalszym ciągu dostępne, choć już z nową tabelą opłat i prowizji:

Przypominamy, że nie musisz akceptować zmian, które zamierza wprowadzić bank, możesz zamknąć konto, także w trybie natychmiastowym.

 

Co w zamian?

Cytując kultowy serial Zawsze musi być jakaś alternatywa, i jest:

 • bezwarunkowo darmowe konto od Nest Bank + bilety do kina
  Nest Bank konto osobiste i bilety do kina Helios
 • również bezwarunkowo darmowe konto od Idea Bank
  Idea Bank konto Idealne, konto za darmo
 • „prawie bezwarunkowo” darmowe konto od Millennium – do zwolnienia z opłat wystarczy dowolny wpływ na 1000 zł i jedna operacja kartą debetową
  Bank Millennium Konto 360°

 

Odsyłamy też do wpisów:

 

 

Poleć lub udostępnij znajomym Zmiana tabeli opłat i prowizji Alior Bank (od 01.07.2017)
i polub bankomaniacy.pl na fb

 

Wybrane najlepsze:

Idea Bank lokata NA NOWE ŚRODKI

 

BGŻOptima lokata BEZKOMPROMISOWA

 

Lokata dla nowych klientów

 


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*  

3 komentarze

 1. gs pisze:

  konta nie mam ale zmiana jest niepokojaca bo to juz kolejny bank tak postepuje. sie tak zastanawiam kiedy bezwarunkowo darmowy nest przestanie taki byc.

  • brz pisze:

   Jeśli przestanie być, to już po nim. Wachlować opłatami to sobie mogą duże banki, które mogą sobie pozwolić na odejścia klientów przez wprowadzenie opłat i dla których mieć 100 tysięcy klientów czy nie mieć nie ma większego znaczenia.

  • opiekunnestbank pisze:

   Szanowny Panie, w ofercie Nest Bank znajdzie Pan Nest Konto, w którym za 0 zł są: założenie i prowadzenie, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie pierwszej i używanie karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (tak jak Pan wspomniał) oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto może Pan otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut); poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy, że podpisze Pan dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku.

   Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

   Pozdrawiam,
   Opiekun Klienta Nest Bank
   nestbank.pl