Banki

Zmiana Tabeli Opłat i Prowizji w mBank, opłaty za wypłaty z bankomatów

mBankOd 01.02.2017 mBank zmienia tabelę opłat i prowizji wprowadzając między innymi opłaty za wypłaty z bankomatów. Wiadomość o zmianach pojawiła się w serwisie transakcyjnym banku. Pełną treść wiadomości uzyskasz po zalogowaniu się do systemu mBank. Poniżej prezentujemy wybrane fragmenty wraz z krótkim komentarzem.

 

mBank: Upraszczamy warunek pozwalający uniknąć opłaty za kartę.
Aby Twoja karta była darmowa wystarczy, że 5 razy w miesiącu zapłacisz nią dowolną kwotę. Rezygnujemy z warunku minimalnej wartości transakcji.

Zmiana ta na pewno ucieszy tych, dla których karta mBank jest kartą dodatkową, z której na przykład nie mogą zrezygnować (kredyt). Od lutego nie musisz wykonywać transakcji na min. wymagalną kwotę zwalniającą z opłaty za kartę – wystarczy 5 transakcji na dowolną kwotę – polecamy wizytę w Tesco i kasy samoobsługowe.

 

mBank: Wprowadzamy nowe zasady wypłat z bankomatów w Polsce.
Nadal bezpłatnie wypłacisz 100 zł i więcej z ponad 10 000 bezprowizyjnych bankomatów. Za wypłatę mniej niż 100 zł zapłacisz prowizję 1,30 zł od każdej takiej wypłaty.

Ta zmiana na pewno dotknie osoby, które wypłacały nieduże kwoty. W większości bankomatów minimalna wypłata to 50 zł (w niektórych również 20 zł) – od lutego za takie wypłaty mBank pobierze ekstra prowizję 1,30 zł. Od lutego więc zamiast wypłacić np. 2 x 50 zł (prowizja 2,60 zł), lepiej będzie wypłacić raz 100 zł (bez prowizji).

Prowizja za wypłatę niewielkich kwot nie będzie dotyczyć osób korzystających z mKonta Aquarius Intensive, eKonta z usługą Pakiet Intensive, eKonto m (13 – 20 lat), eKonto izzy oraz rachunku eMAX i eMAX plus i uwaga … dla BLIK

 

mBank Upraszczamy naliczanie prowizji za wypłaty z bankomatów:
– zagranicznych – zamiast 3% (min. 9 zł) zapłacisz stałą prowizję 10 zł (bez względu na to, jaką kwotę wypłacisz)
– nie będących na liście bezpłatnych bankomatów w kraju – zamiast 3% (min. 5 zł, maks. 9 zł) zapłacisz stałą prowizję 7 zł (niezależnie od kwoty wypłaty).

To wg nas zmiana na plus. Nawet jeśli nie używasz karty mBank do wypłaty z obcych bankomatów lub za granicą, to zawsze może zdarzyć się sytuacja awaryjna, w której z góry wiesz ile zapłacisz (pomijamy koszty przewalutowania dla wypłat za granicą).

Szczegółowy wykaz zmian TOiP na stronie.

 

Bank poinformował nas, bo ma taki obowiązek, Ty oczywiście nie musisz zgodzić się na przyjęcie proponowanych zmian i możesz zamknąć konto, również w trybie natychmiastowym.


Zanim przejdziesz dalej, prosimy: zatrzymaj się na chwilę i polub nasz profil na fb, dziękujemy :)

 

 

Kolejną zmianą, o której mBank informował pod koniec października, a która będzie obowiązywać od 01.01.2017 jest

 

mBank: Poprawiamy warunki darmowej karty do rachunku
Obecnie, aby zwolnić Cię z opłaty za kartę uwzględniamy tylko transakcje rozliczone w danym miesiącu. Co oznacza, że nie wszystkie transakcje wykonane przez Ciebie w tym okresie są brane pod uwagę (rozliczenie płatności wymaga czasu).

Od 1 stycznia 2017 r., dla Twojej wygody, zmieniamy tę zasadę. Będziemy uwzględniać wszystkie płatności wykonane kartami w danym miesiącu, bez względu na to kiedy się rozliczą. Płatności, które anulowałeś lub odwołałeś nie będą przez nas brane pod uwagę.

Zmiana zdecydowanie na plus, dodatkowy komentarz nie jest chyba potrzebny, dod. inf. na stronie.

 

 

Promujemy BLIK – jednak warto

W poprzednich wpisach dotyczących systemu płatności BLIK pisaliśmy, że staramy się promować ten system. Okazuje się, że warto, gdyż możesz płacić na Allegro i zdobyć kupon 20 zł, lub 20 zł od BZWBK, a od lutego wypłacić dowolną (dostępną) kwotę z bankomatu bez prowizji 1,30 zł dla mniejszych kwot. Zachęcamy również do aktywnego korzystania z systemu BLIK.

 

 

Poleć lub udostępnij znajomym Zmiana Tabeli Opłat i Prowizji w mBank, opłaty za wypłaty z bankomatów
i polub bankomaniacy.pl na fb

 

Wybrane najlepsze:

Idea Bank lokata NA NOWE ŚRODKI

 

BGŻOptima lokata BEZKOMPROMISOWA

 

BGŻOptima lokata BEZKARNA

 


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*