FRANKOWICZE, kredyty we frankach

Dwa lata od czarnego czwartku, wciąż brak rozwiązań dla Frankowiczów

Minęły dwa lata od czarnego czwartku, rozwiązań dla Frankowiczów ciągle brak

frankowicze-umiesz-liczyc-licz-na-siebieOd tego czasu dużo mówiło się o potrzebie pomocy Frankowiczom, pracowały sztaby ludzi, ale kompleksowych rozwiązań wciąż brak:

  • 15.01.2015 – dzień, w którym został uwolniony kurs franka szwajcarskiego w stosunku do euro, co spowodowało skokowy, nawet 40-procentowy wzrost kursu tej waluty, w stosunku do innych walut. W kulminacyjnym momencie notowania franka szwajcarskiego doszły nawet do poziomu 5,20 zł. Ostatecznie kurs ten w Polsce ustabilizował się na poziomie 4,10-4,20 zł.
  • 24.06.2016 – Brexit w GB, zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wygrali referendum, GB ma opuścić szeregi UE. Niestety wydarzenie to ponownie wpłynęło na naszą rodzimą walutę, frank skokowo umocnił się z 3,95 zł do niespełna 4.24 zł za jednostkę waluty. I znowu w ciągu kilku dni złotówka odzyskała część straconej wartości, okresowo umacniając się nawet poniżej 4 PLN za 1 CHF
  • po wyborach w USA kurs CHF przekroczył poziom z dnia ogłoszenia Brexit, przekroczył oczywiście również poziom z dnia ogłoszenia obniżenia ratingu Polski. Podwyższony stan wciąż się utrzymuje, z lekkimi wahnięciami w jedną bądź drugą stronę.

Po wspomnianych wydarzeniach do sejmu wróciły projekty ustaw:

  • Pierwsze czytanie przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki (druk nr 811) – uzasadnia Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Maciej Łopiński.
  • Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o restrukturyzacji kredytów denominowanych lub indeksowanych do waluty innej niż waluta polska oraz o wprowadzeniu zakazu udzielania takich kredytów (druk nr 729) – uzasadnia poseł Andrzej Maciejewski.
  • Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych w związku ze zmianą kursu walut obcych do waluty polskiej (druk nr 877) – uzasadnia poseł Krystyna Skowrońska.

I o ile nam wiadomo na pierwszych czytaniach się zakończyło i do 23.01 posłowie wolne (przerwa w obradach), a rozwiązań systemowych wciąż brak. Co dalej?

 

Do gry włączył się UOKiK, a media raz za razem obiegają informacje o kolejnej wygranej w sądzie (głównie jako pokłosie klauzul abuzywnych).

Pomocy dla Frankowiczów nie ma, frank wciąż drożeje, więc my przygotowaliśmy dwa poradnik: co robić, jeżeli pomocy nie będzie oraz część druga brak pomocy dla Frankowiczów. To było (w skrócie). Co będzie, tego oczywiście nie wiemy, ale:

z bieżących informacji:

Przypominamy, że na temat konieczności przewalutowania kredytów i usunięciu ich z bilansów banków wypowiadali się również eksperci.

Nie chcemy powtarzać wpisów, tutaj znajdziesz wszystkie artykuły związane z FrankowiczamiI pod koniec rzut okiem na notowania CHF (4,08 zł za CHF, jest wysoko!):

Kurs-franka-szwajcarskiego-na-dzien-20170116

 

Zapraszamy do zestawienia najlepszych lokat bankowych oraz do rankingu najlepszych lokat bankowych – oferty z myślą o oszczędzających, do naszego newslettera (poniżej) i polubienia strony na fb.

 

Polub naszą stronę i otrzymuj powiadomienia o promocjach bankowych!

 

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

Getin Bank lokata na NOWE ŚRODKI 1,2% 💸

Getin Bank lokata na NOWE ŚRODKI 1,2% 💸

🥇Najlepsze lokaty MAJ 2020 ranking lokat, ranking kont oszczędnościowych

🥇Najlepsze lokaty MAJ 2020 ranking lokat, ranking kont oszczędnościowych

Lokata HAPPY PRO Idea Bank - 2,3% do 200 tys. zł, lokata bez konta i zerwanie lokaty bez utraty odsetek

Lokata HAPPY PRO Idea Bank – 2,3% do 200 tys. zł, lokata bez konta i zerwanie lokaty bez utraty odsetek

Promocja BNP Na stacji korzyści - zdobądź ⛽250 zł do Orlen lub do 💰150 zł w gotówce

Promocja BNP Na stacji korzyści – zdobądź ⛽250 zł do Orlen lub do 💰150 zł w gotówce


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*