FRANKOWICZE, kredyty we frankach

Frankowicze, kredyty we frankach – co znaleziono na prezydent.pl?

Frankowicze, kredyty frankowe, franki – materiały związane z kredytami CHF znalezione na oficjalnej stronie internetowej byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

 

Co znaleziono na temat kredytów CHF na www.prezydent.pl? – prezydent Bronisław Komorowski

Wszystkie informacje, które prezentuję poniżej, zawierają odnośniki do stron, wraz  z datą dostępu do zasobów.

 

 

Co mnie skłoniło do wyszukania tych informacji i umieszczenia w serwisie?

Do opracowania poprzednich wpisów dotyczących kredytów w CHF i ustawy o Frankowiczach, tj. ustawy o Frankowiczach p. Dudyczy Frankowicze doczekają się na ustawęobietnic dla Frankowiczów z 2015 oraz spotkania J. Kaczyńskiego z V. Orbanem posługiwałem się ogólnodostępnymi materiałami, które wszyscy Państwo mogą znaleźć w Internecie.

„Papier wszystko przyjmie”, tak samo jest z Internetem – każdy może napisać dowolną informację, niestety trudno zweryfikować jej prawdziwość, trudno dociec czy jest rzetelny przekaz, czy też to kolejna „plotka”.

Temat jest zbyt poważny, dlatego nie chcę szerzyć i powielać plotek bądź ewentualnych plotek.

Począwszy od tego wpisu, wszystkie informacje związane z (domniemaną) pomocą dla kredytobiorców walutowych (szczególnie CHF i tzw. Frankowiczów), będę opierał tylko na oficjalnych informacjach z stron www.prezydent.pl. Mogę oczywiście wesprzeć się też innymi źródłami, pod warunkiem jednak, że będą one powoływały się na wcześniej wymienione, tudzież rzeczywiście będą portalami godnym zaufania.

Znalezione materiały prezentuję od najstarszych do najnowszych. W niektórych przypadkach jest to streszczenie znalezionego artykułu, w innych cytat ze strony (oznaczam je kursywą). W każdym przypadku podaję link do oryginalnego zasobu, aby zainteresowani czytelnicy mogli zapoznać się z pełną bądź oryginalną treścią prezentowanych materiałów oraz datę udostępnienia artykułu w witrynie prezydenckiej. Do wszystkich prezentowanych poniżej treści (o ile nie napisano inaczej) dostęp nastąpił w dniu 2016-01-08.

 

 

Znalezione na www.prezydent.pl – strona byłego prezydenta RP B. Komorowskiego:

 

Poniedziałek, 26 stycznia 2015
Prezydent z prezesem NBP nt. kredytów we frankach

[…]
– Dążenie do tego, by banki, które zyskiwały na udzielanych kredytach w sytuacji innego kursu franka podzieliły się także i ryzykiem, i stratą z tymi, którzy kiedyś także zyskiwali na tym, że brali kredyty we frankach, a nie w złotówkach, to jest ten odpowiedni kierunek – dodał, zaznaczając jednocześnie, że chce się dowiedzieć, jakie będą tego następstwa i gdzie jest granica.
[…]
Minister Dziekoński podkreślił, że konieczne jest także rozważenie sytuacji, w której osoby, które nie są stanie spłacać kredytu ze względów losowych, miały możliwość wsparcia w postaci ulg w tym najtrudniejszym okresie. – Potrzeba rozważenia takiej sytuacji wydaje się oczywista – uważa prezydencki minister.
[…]

Środa, 28 stycznia 2015
Działania ws. kredytów we frankach idą w dobrym kierunku

[…]
Minister Dziekoński zaznaczył też, że podczas spotkania z satysfakcją przyjęto stanowisko Związku Banków Polskich, podjęte po gwałtownym umocnieniu się franka. Dodał, że oczekiwane jest, że wszystkie banki będą realizowały przyjęte przez ich organizację zobowiązania, szczególnie dotyczące obniżenia spreadów (różnicy między ceną kupna a sprzedaży waluty) do poziomu zbliżonego do kursu NBP. – Należy również oczekiwać, że banki będą stosowały rekomendowane przez siebie rozwiązania już od najbliższej spłaty kredytu na przełomie stycznia i lutego – powiedział.
[…]

 

Piątek, 15 maja 2015
Prezydent oczekuje porozumienia banków i KNF ws. frankowiczów

[…]
– Wiemy, na podstawie rozmów ze środowiskiem bankowym, jak i z KNF, że są przygotowywane propozycje rozwiązania kwestii kredytów w walutach obcych, głównie kredytów frankowych. Te propozycje rozwiązań, ze względu na obecne emocje związane z kampanią wyborczą będą zaproponowane po drugiej turze wyborów, pod koniec maja – mówił Olgierd Dziekoński na piątkowym spotkaniu z dziennikarzami.
[…]
– Prezydent oczekuje, że środowisko zarówno ZBP, jak i prace prowadzone w KNF, doprowadzą do rozwiązania definitywnego i korzystnego dla wszystkich zainteresowanych stron – powiedział. Przyznał, że „jest to bardzo trudne”.
[…]
Podkreślał, że dziś osoby mające kredyt we frankach mogą już się czuć bezpiecznie, bo po spadku kursu franka wielkość ich spłat zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów jest taka sama jak przed podwyżką kursu.
[…]

Jeszcze link do podpisanych ustaw: www.prezydent.pl/prawo/ustawy/podpisane/, a w kolejnym wpisie umieszczę materiały dot. obecnie urzędującego prezydenta oraz jego współpracowników.

 

Tutaj znajdziesz też inne wpisy dotyczące kredytów frankowych oraz Frankowiczów, w tym najnowsze.

 

Polub naszą stronę i otrzymuj powiadomienia o promocjach bankowych!

 

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

🤳Pożyczka na Selfie Alior Bank

🤳Pożyczka na Selfie Alior Bank

Refunder zwroty za zakupy w internecie, sprawdź opinie o Refunder

Refunder zwroty za zakupy w internecie, sprawdź opinie o Refunder

🦉KEEP SMART & pożyczaj mądrzej - kampania pożyczki Smartney

🦉KEEP SMART & pożyczaj mądrzej – kampania pożyczki Smartney

🥇Konto dla Ciebie Credit Agricole: premia 200 zł w promocji Korzyści dla Ciebie i 2,5% dla oszczędzających

🥇Konto dla Ciebie Credit Agricole: premia 200 zł w promocji Korzyści dla Ciebie i 2,5% dla oszczędzających


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*