FRANKOWICZE, kredyty we frankach

Frankowicze, kredyty we frankach – sejm.gov.pl

Sejm Rzeczpospolitej PolskiejFrankowicze, kredyty frankowe, franki – materiały związane z kredytami CHF znalezione na oficjalnej stronie internetowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej www.sejm.gov.pl.

„Papier wszystko przyjmie”, tak samo jest z Internetem – każdy może napisać dowolną informację, niestety trudno zweryfikować jej prawdziwość, trudno dociec czy jest rzetelny przekaz, czy też to kolejna „plotka”.

Nie chcę szerzyć plotek, gdyż jest to zbyt poważny temat dotykający wielu Polaków, stąd we wpisach opieram się na oficjalnych materiałach, w tym na stronie www.sejm.gov.pl.

 

 

Co znaleziono na temat kredytów CHF na www.sejm.gov.pl?

Znalezione materiały prezentuję od najstarszych do najnowszych. W niektórych przypadkach może to być streszczenie znalezionego artykułu, w innych cytat ze strony (oznaczam je kursywą). W każdym przypadku podaję link do oryginalnego zasobu, aby zainteresowani czytelnicy mogli zapoznać się z pełną/oryginalną treścią prezentowanych materiałów.

Do wszystkich prezentowanych poniżej treści (o ile nie napisano inaczej) dostęp nastąpił w dniu 2016-01-12.

Przypomnę, że w poprzednich wpisach umieściłem materiały znalezione na prezydent.pl – B. Komorowski oraz materiały znalezione na prezydent.pl – A. Duda.

 

 

 

Znalezione na www.sejm.gov.pl

 

Konferencja prasowa – Nowa poprawka SLD do ustawy dot. frankowiczów

materiał wideo z konferencji prasowej, tutaj link,

 

Konferencja prasowa – Okrągły Stół ws. frankowiczów

materiał wideo z konferencji prasowej, tutaj link,

 

Konferencja prasowa – Frankowicze – SLD przedstawia wyliczenia

materiał wideo z konferencji prasowej, tutaj link,

 

Poselski projekt ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej

materiał wideo z konferencji prasowej, tutaj link, a także odnośnik do ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

 

Niestety, na chwilę obecną oficjalnych materiałów nie ma zbyt dużo. Miejmy nadzieję, że w ciągu kilku dni wyjaśni się coś więcej w sprawie obietnic dla Frankowiczów.

 

 

Tutaj znajdziesz też inne wpisy o Frankowiczach i kredytach frankowych, w tym najnowsze.

 

[2016.10.07] na stronach Sejmu RP znaleziono:

 • Pierwsze czytanie przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich (druk nr 846)
  – uzasadnia Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dera.
 • Pierwsze czytanie przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki (druk nr 811)
  – uzasadnia Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Maciej Łopiński.
 • Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o restrukturyzacji kredytów denominowanych lub indeksowanych do waluty innej niż waluta polska oraz o wprowadzeniu zakazu udzielania takich kredytów (druk nr 729)
  – uzasadnia poseł Andrzej Maciejewski.
 • Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych w związku ze zmianą kursu walut obcych do waluty polskiej (druk nr 877)
  – uzasadnia poseł Krystyna Skowrońska.

 

Polub naszą stronę i otrzymuj powiadomienia o promocjach bankowych!

 

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

🦉KEEP SMART & pożyczaj mądrzej - kampania pożyczki Smartney

🦉KEEP SMART & pożyczaj mądrzej – kampania pożyczki Smartney

ING konto MOBI i ING konto DIRECT z premią do 160 zł

ING konto MOBI i ING konto DIRECT z premią do 160 zł

Motokarta Citibank BP z bonusem do 720 zł

Motokarta Citibank BP z bonusem do 720 zł

15 zł na start z Refunder i zwroty za zakupy w internecie, sprawdź opinie o Refunder

15 zł na start z Refunder i zwroty za zakupy w internecie, sprawdź opinie o Refunder


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*  

2 komentarze

 1. frank wyraził(-a) opinię:

  Czarno to widzę. Wczoraj u Lisa był Belka, na yt https://www.youtube.com/watch?v=8MTVptMFngQ około 29:30 mówił, że może to zająć nawet rok czasu i że projekt ustawy prezydenckiej to jest to propozycja, która nawet jeszcze nie jest formalną propozycją, jest to propozycja do dyskusji.

 2. Artur wyraził(-a) opinię:

  Czekam z utęsknieniem na ustawę stawiajaca banki do pionu. Po złożonej reklamacji w banku Raiffeisen dostalem notę ze bylem skrupulatnie informowany o ryzyku a to gowno prawda to tak samo jak bym informował dziecko ze go oszukam. Pytacie dlaczego dziecko ano dlatego bo nasza wiedza na dzoen brania kredytu byla dziecinna w porównaniu z woedza całego banku .Trzeba by im dać tyle na życie co zostaje po splacie raty ciekawe co będą jeść mi zostaje 700 z pensji mam 3dzieci zona zarobi niewiele ponad 1400 to mamy wegetacje