Gdzie są pieniądze z komunii?

Gdzie są pieniądze z komunii? W okresie komunijnym to jedno z popularniejszych pytań na FB :) Może nawet sami Państwo (w żartach) pytaliście o to siebie czy swoich rodziców.  Ale proszę wyobrazić sobie, że przychodzi do Was dziecko z takim właśnie pytaniem: „Gdzie są moje pieniądze z komunii?„. Konsternacja i zakłopotanie? Niekoniecznie, gdyż odpowiadacie „Na Twoim koncie Junior w banku:) – zapraszamy do artykułu na ten temat.

I Komunia dziękujemy za przybycie

źródło fotki wds.pl

 

Gdzie są pieniądze z komunii?

I Komunia Święta to ważne i podniosłem wydarzenie w życiu dziecka i nie mniej ważne dla jego rodziców. W niniejszym wpisie nie wchodzimy jednak w sferę duchową, ale tę bardziej prozaiczną – materialną.

Inteligo Konto osobiste od InteligoNa pewno zgodzą się Państwo z nami, że czasy, gdy dawało się dziecku na  prezentem rower albo złoty łańcuszek są już za nami. Obecnie dzieci komunijne otrzymują smartfony i tablety, laptopy czy quady, złote łańcuszki i rowery rzecz jasna również, ale na pewno rzadziej lub jako dodatkowy prezent.

Oczywiście nie wszyscy goście muszą być aż tak hojni, tudzież nie wiedząc co kupić, wolą ofiarować kopertę z gotówką, która jest jednym z najczęściej wręczanych prezentów z okazji pierwszej komunii. A dzieci potrafią liczyć pieniądze, naprawdę potrafią, o czym przekonaliśmy się naocznie (i co stało się inspiracją do niniejszego wpisu). Mogą więc kiedyś zadać swoim rodzicom pytanie „Gdzie są pieniądze z komunii?:)

Jeśli przyjęcie komunijne nie było organizowane na kredyt i nie muszą Państwo „zagospodarować” komunijnej gotówki, to można wspólnie z dzieckiem postąpić tak, aby w przyszłości nie mieć problemów z odpowiedzią na to jakże nurtujące pytanie :) Nie wykluczone, że z pomocą może też przyjść bank, w którym już macie Państwo konto.

Większość nowoczesnych polskich banków (proszę sprawdzić ten, w którym posiadacie Państwo konto) posiada w swojej ofercie rachunki bankowe dla osób niepełnoletnich. Konta te (z reguły) prowadzone są za darmo, dodatkowo mogą być nieźle oprocentowane. W dalszej części wpisu skupimy się na opisie konta dla dziecka Inteligo / PKO BP, z którego sami korzystamy, choć nie wykluczamy aktualizacji wpisu o kolejne konta i kolejne banki – lista pod koniec wpisu.

Pod bannerem konto Inteligo, które jest częścią PKO Banku Polskiego.

 

Konto Junior PKO BP / Inteligo

Przyjęcie komunijne zakończyło się, Państwa dziecko skrupulatnie przeliczyło otrzymaną gotówkę. W tym momencie nie ma znaczenia, czy zebrało 1000, 2000 czy 10.000 zł oraz ile zostanie (po odliczeniu ewentualnych kosztów). Ilekolwiek byłoby to, to dla ucznia drugiej czy trzeciej klasy szkoły podstawowej zawsze będzie to mnóstwo pieniędzy!

Możecie pieniądze schować „do skarpety”, ale zachęcamy do zapoznania się z ofertą PKO / Inteligo Konto dla Dziecka, w ramach którego:

 • atrakcyjne oprocentowanie 2,5% rachunku Twojego dziecka do kwoty 2500 zł i 0.5% powyżej tej kwoty
 • tygodniowa kapitalizacja odsetek
 • brak dodatkowych kosztów związanych z prowadzeniem rachunku

 

Nie tylko oprocentowanie

Poza wysokim oprocentowaniem, konto dla Dziecka to również (a może przede wszystkim) edukacja nauka zarządzania pieniędzmi oraz oszczędzania, jako roztropni rodzice możecie Państwo nauczyć dziecko jak gospodarować swoimi pieniędzmi:

 • wirtualne skarbonki zachęcające do oszczędzania na konkretny cel, odkładając środki w wirtualnej skarbonce dziecko w rzeczywistości nie wykonuje żadnych ruchów na rachunku,
 • odznaki za wykonanie zleconych przez Ciebie zadań lub realizację swoich celów oszczędnościowych dziecko może otrzymywać odznaki
 • sprawdzanie historii i bieżącego salda rachunku

na stronie banku także materiały edukacyjne:

 • „Junior bezpieczny w sieci – cyberporadnik dla dzieci i dorosłych”
 • „Cybercertyfikat” (materiał dodatkowy do cyberporadnika)
 • „Apetyt na zdrowie – czyli o zasadach prawidłowego odżywiania, świadomym kupowaniu i niemarnowaniu żywności”
 • „5 sposobów na ekooszczędzanie – przewodnik dla dzieci i rodziców”
 • „Kuba Pieniążek oszczędza na wielką podróż. Zacznij przygodę z oszczędzaniem”
 • „Przygody Kuby Pieniążka i Żyrafy Lokatki, czyli dziecięcy przewodnik po świecie pieniędzy”
 • Gra „Rodzina Pieniążków”

Otwórz PKO BP konto za ZERO

 

Ty zarządzasz

PKO BP PKO konto za ZEROW ramach konta PKO BP (lub Inteligo) Twoje dziecko otrzymuje dostęp uproszczonej wersji systemu bankowego (dedykowanej dla dzieci), w którym może sprawdzać choćby operacje na swoim rachunku (np. naliczone odsetki na koncie) i uczyć się nimi zarządzać, ale tak naprawdę:

 • aż 13 roku życia dziecka to Ty zarządzasz tym rachunkiem i masz nad nim pełną kontrolę, dziecko nie może dokonać wypłaty, przelewu, doładowania telefonu bez Twojej zgody, więc nie musisz się martwić, że dziecko wyda komunijne pieniądze,
 • masz on-line dostęp do środków, możesz w każdej chwili (w ramach potrzeb) wykonać przelew z rachunku dziecka na własny rachunek, przelew na i z konta rodzica realizowany jest natychmiast, środki możesz przelać na swój ROR dokładnie wtedy, kiedy ich potrzebujesz, a potem wypłacić z bankomatu korzystając z karty debetowej czy Blika, zapłacić za zakupy kartą czy wykonać przelew,
 • zero zł za otwarcie i prowadzenie konta Junior, za przelew krajowy przez internet, czy doładowanie telefonu

A pod bannerem Konto za Zero PKO BP, pod linkiem także PKO Konto bez Granic lub dla obcokrajowców.

 

Konto Junior – jak uruchomić?

Aby uruchomić konto dziecka niezbędne jest posiadanie konta głównego w PKO BP i/lub Inteligo, wniosek można złożyć w systemie bankowym, a każdy z rodziców może założyć po jednym rachunku Junior (dla dziecka), również w przypadku, gdy posiadane przez Państwa konto PKO BP / Inteligo jest kontem wspólnym.

I przypominamy, że oprocentowanie na rachunku dziecka / dzieci to:

 • 2,50% do kwoty 2500 zł, ale dziecko może mieć 2 konta (dla każdego z rodziców),
 • 0,50% powyżej 2500 zł

Poza edukacją oferta Konta dla dziecka jest warta uwagi również z innego powodu – możesz trzymać środki na dobrze oprocentowanym rachunku i tylko w razie potrzeby przelewać je na Twój nieoprocentowany ROR!

Otwórz Konto osobiste Inteligo

 

Konta osobiste z kontem Junior

Inne konta osobiste z możliwością uruchomienia konta dla dziecka (konta Junior) – przed uruchomieniem prosimy o zapoznanie się z warunkami oferty:

PKO konto za ZERO
PKO konto za ZERO logo
Konto osobiste

ROR

konto z BLIK;

Konto dla

klienci ind.

Konto bez Granic
Konto bez Granic logo
Konto osobiste

ROR

konto z BLIK;

Konto dla

klienci ind.

Konto 360°
Konto 360° logo
Konto osobiste

ROR

konto z BLIK;

Konto dla

klienci ind.

 

Polub naszą stronę i otrzymuj powiadomienia o promocjach bankowych!

 

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

🥇Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank

🥇Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank

🤳Pożyczka na Selfie Alior Bank

🤳Pożyczka na Selfie Alior Bank

🏭Konto Przekorzystne Biznes: 1000 zł premii z kontem dla firm Pekao w promocji

🏭Konto Przekorzystne Biznes: 1000 zł premii z kontem dla firm Pekao w promocji

🥇Najlepsze lokaty MAJ 2020 ranking lokat, ranking kont oszczędnościowych

🥇Najlepsze lokaty MAJ 2020 ranking lokat, ranking kont oszczędnościowych


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*