Lokata HAPPY Idea Bank

Lokata HAPPY w Idea Bank to 4,0% do 20.000 zł na 3 miesiące. O lokacie HAPPY Idea Banku pisaliśmy już wielokrotnie. Od początku marca lokatę można ponownie znaleźć w ofercie Idea Banku, o czym przypominaliśmy już na blogu i naszym profilu FB.

Jeśli ktoś z Państwa prześledziłby archiwalne wpisy, to opis lokaty HAPPY można znaleźć w co najmniej kilkunastu artykułach. Dlaczego w takim razie dziś piszemy o lokacie HAPPY? 👉Bo warto łapać okazje, najlepsze szybko znikają! – zapraszamy dalej.

Lokata HAPPY Idea Bank

 

Okazje szybko znikają!

Inspiracją do ponownego przypomnienia o lokacie HAPPY był artykuł poświęcony lokacie na nowe środki Getin Bank, osoby zainteresowane właśnie tą lokatą Getin odsyłamy do podlinkowanego wpisu.

Getin Bank Konto oszczędnościoweTych, którzy być może przeoczyli ten fakt (lub zapomnieli), informujemy / przypominamy, że po aferze KNF oprocentowanie lokaty na NOWE ŚRODKI skokowo wzrosło do wartości aż 3,9% (z możliwością ulokowania nawet 1.000.000 zł)!

Kurz medialny powoli opadał i choć 1.000.000 zł pozostało, to w kolejnych odsłonach promocji na nowe środki było już tylko niżej, niżej i niżej:

 • 3,7% 🔽
 • 3,5% 🔽
 • 3,4% 🔽
 • 3,3% 🔽

aż do obecnej wartości 2,8%. Podobna sytuacja miała miejsce również dla wybranych lokat Idea Banku (lokata beztroska, lokata HIT – ta ostatnia już niedostępna w ofercie Idea Banku).

 

👉 OK, ale być może ktoś z Państwa zapyta, co do tego wszystkie ma lokata HAPPY Idea Bank? Już wyjaśniamy.

W połowie stycznia ogłoszono, że Getin Bank i Idea Bank będą się łączyć i choć formalnie to Idea Bank będzie przejmować Getin Bank, to finalnie marka Idea Bank zniknie z rynku, a pozostanie tylko Getin Bank. Skoro Idea Bank zniknie, to zniknie także lokata HAPPY, flagowy produkt tego banku.

Warto łapać okazje, jeśli takie są, a taką okazją, poza lokatą HAPPY, jest również konto oszczędnościowe Getin Bank, na który wciąż 3,4% do 400.000 zł, opis w podlinkowanym wpisie, a obok banner do wniosku.

Sytuacja na rynku lokat zmienia się, nie jest wykluczone, że lokata HAPPY może ponownie zniknąć z oferty Idea Bank.

 

Lokata HAPPY

Warunki uruchomienia Lokata Happy są prawdopodobnie znane, ale proforma przypominamy. Lokata HAPPY dostępna jest tylko dla nowych klientów Idea Banku czyli klientów, którzy do momentu poprzedzającego złożenie dyspozycji założenia Lokaty Happy nigdy:
Idea Bank Lokata HAPPY

 • nie zawarli z Idea Bankiem lub Lion’s Bankiem umowy o produkt finansowy
 • nie złożyli wniosku o otwarcie żadnego produktu finansowego w Idea Banku bądź Lion’s Banku

dlatego też:

🚩składając wniosek o lokatę Happy koniecznie ją opłać, gdyż ponowne skorzystanie z promocji nie będzie możliwe, nawet jeśli nie skorzystasz z oferty!

Parametry lokaty HAPPY:

 • okres: 3 miesiące
 • oprocentowanie 4,00%
 • kwota od: 500 zł
 • kwota do: 20 000 zł
 • limit lokat: 1
 • 👉 możliwość zerwania bez utraty odsetek, czyli otrzymujesz 100% odsetek za rzeczywisty okres deponowana środków w Idea Bank – to nowość, w poprzednich edycjach tego nie było
 • lokata nieodnawialna
 • wniosek ważny jest 5 dni

Lokata HAPPY to depozyt bez konta i innych produktów Idea Bank, kliknij banner aby złożyć wniosek.

 

Ile zyskasz na lokacie HAPPY?

Zakładając lokat HAPPY możesz chcieć wiedzieć ile zarobisz? Dla przykładowych kwot lokaty zyski* kształtują się następująco:

 • dla minimalnej kwoty lokaty 500 zł: 4,04 zł
 • lokując 2000 zł zarobisz 16,15 zł
 • dla 10.000 zł Twój zysk to 80,78 zł
 • dla maksymalnej kwoty lokaty 20.000 zł: 161,55 zł

* podane wartości mają charakter poglądowy, a w obliczeniach przyjęliśmy okres lokaty 3 miesiące, tj. 91 dni, kwota zysku uwzględnia już tzw. podatek Belki (19%). Odsyłamy też do kalkulatora zysku z lokaty HAPPY (na końcu strony).

Uruchom lokatę HAPPY Idea Bank

 

Jak uruchomić?

Wniosek o lokatę HAPPY złożysz online, bez wychodzenia z domu, kliknij przycisk lub banner powyżej, a na opłacenie lokaty HAPPY masz 5 dni (tyle ważny jest wniosek).

Po uruchomieniu lokaty uzyskasz dostęp do bankowości elektronicznej, z której możliwe będzie zarządzanie lokatą, tudzież zakładanie innych lokat Idea.

Ważne!

 • 🚩przy składaniu wniosku zwróć uwagę na poprawność danych wymaganych do uruchomienia lokaty, sprawdź kwotę lokaty i numer rachunku bankowego. Niepoprawne dane są częstą przyczyną odrzucenia lokaty,
 • 🚩pamiętaj też, aby nie przekroczyć terminu ważności wniosku.

Sprawdź też inne lokaty Idea Bank.

 

Odnowienie lokaty

Lokata HAPPY jest automatycznie odnawiana na analogiczny do pierwotnego okres na warunkach określonych w dostępnej na stronie internetowej Idea Bank tabeli oprocentowania dla Lokaty STANDARDOWEJ o okresie umownym wynoszącym 3 miesiące. Decydując się na uruchomienie lokaty HAPPY warto mieć to na uwadze. Dlaczego?

Oprocentowania dla lokaty STANDARDOWEJ o okresie umownym wynoszącym 3 miesiące jest niższe, niż dla lokaty HAPPY. Nie wynosi 0,01% jak to już wcześniej bywało, oprocentowanie lokaty standardowej wynosi:
Getin Bank (e) Lokata na NOWE ŚRODKI

 • 3 miesiące 2,50%
 • 6 miesięcy 2,20%
 • 12 miesięcy 2,20%

Jak na odnowienie lokaty, wartości te są bardzo przyzwoite. Warto jednak sprawdzić, czy na dzień wygaśnięcia lokaty HAPPY Idea Bank nie oferuje innej lokaty z oprocentowaniem wyższym, niż dla lokaty standardowej oraz czy oprocentowanie lokaty standardowej w tzw. międzyczasie nie zmieniło się.

Przypominamy też, że jako posiadacz rachunku masz możliwość zmiany charakteru lokaty na wariant nieodnawialny poprzez złożenie dyspozycji zmiany w oddziale bądź za pośrednictwem bankowości telefonicznej w dowolnym momencie trwania okresu umownego – warto o tym pamiętać.

Zamiast tego możesz również poczekać na odnowienie lokaty jako lokaty standardowej, a potem ją zerwać w bankowości elektronicznej Idea Bank. Pamiętaj również, że zrywając lokatę przed upływem umowy (przed zapadnięciem lokaty) tracisz wypracowane odsetki. Banner wskazuje na e-lokatę na nowe środki Getin Bank.

 

A jeśli zamierzasz przedłużyć lokatę to:

 • w kalendarzu czy w telefonie ustaw przypomnienie o wygasającej lokacie;
 • po dniu wygaśnięcia zaloguj się do systemu banku i sprawdź, czy Idea Bank nie oferuje innej lokaty z korzystniejszym oprocentowaniem niż lokata standardowa;
 • zerwij lokatę jeśli znajdziesz lepszą ofertę, niż odnowiona lokata standardowa, jeżeli oprocentowanie lokaty odnowionej automatycznie będzie Cię satysfakcjonować – nie musisz nić robić; A jeśli masz wątpliwości skorzystaj z kalkulatora zysków z lokat i oblicz ile zarobisz.
 • po ewentualnym zerwaniu lokaty załóż nową lokatę z wyższym oprocentowaniem;

Pamiętaj, że zamiast jednej lokaty na dużą kwotę lepiej założyć kilka na niższe kwoty, którą możesz zerwać nie tracąc odsetek na kolejnych depozytach.

 

Lokata HAPPY – podsumowanie

Lokata HAPPY Idea Bank to obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku lokat krótkoterminowych!

Wysokie oprocentowanie:
Idea Bank Lokata HAPPY

 • 4,0% w skali rocznej dla kwot 500 zł do 20 000 zł
 • lokata 3-miesięczna

Lokata bez konta:

 • do uruchomienia lokaty Happy nie musisz posiadać rachunku w Idea Bank, ani korzystać z innych produktów bankowych

Dla nowych klientów:

 • lokata dostępna tylko dla nowych klientów Idea Banku,
 • kapitalizacja odsetek na koniec okresu umowy

Lokata HAPPY Idea Bank

 

👉 Łap lokatę HAPPY dopóki jest dostępna :) – przypominamy również o promocji  konto oszczędnościowe Getin Bank, o którym wspomnieliśmy na początku artykułu.

 

Lokaty Idea Bank

Lokata HAPPY PRO
Lokata HAPPY PRO logo
Lokata

3,00% / 3 mies.

bez konta; bezkarna;
limit lokat 1; tylko dla nowych klientów; zerwanie bez utraty odsetek;

Kwota

20 000,01 – 400 000 PLN

 

Polub naszą stronę i otrzymuj powiadomienia o promocjach bankowych!

 

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

🥇Premia na Zimę BNP Paribas - do 250 zł w gotówce

🥇Premia na Zimę BNP Paribas – do 250 zł w gotówce

🚀Kosmiczna Oferta Alior Bank - Kosmiczna pożyczka 0% dla aktywnych klientów

🚀Kosmiczna Oferta Alior Bank – Kosmiczna pożyczka 0% dla aktywnych klientów

100 lub 200 zł premii za konto Przekorzystne Pekao i 3% dla oszczędzających

100 lub 200 zł premii za konto Przekorzystne Pekao i 3% dla oszczędzających

Konta Oszczędnościowe na nowe środki 2,5% - 3,0%

Konta Oszczędnościowe na nowe środki 2,5% – 3,0%


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*  

Jeden komentarz

 1. Tadek wyraził(-a) opinię:

  Dobrze, że przypominacie o tym ale każdy kto tak jak ja szuka okazji do lepszego zarobku albo kto ma świadomość, że poza Pekao i PKO są jeszcze inne banki na tym naszym łez padole to już z lokaty Happy korzystał. A więcej niż raz nie można i już pewnie nie będzie można bo i tak się połączą banki :( Getina też już mam. Na szczęście załapałem się na wcześniejsze promocje z wyższymi procentami i czekam na dalszy rozwój wydarzeń