Problem kredytobiorców CHF: Min. Mucha spotkał się z przedstawicielami banków i z reprezentacją ZBP

Na stronie prezydent.pl znaleźliśmy informację o spotkaniu ministra Muchy z przedstawicielami banków i reprezentacją ZPB, cytujemy dosłownie.

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami banków działających w Polsce wraz z reprezentacją Związku Banków Polskich. W spotkaniu uczestniczyli również Wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Rzecznik Finansowy oraz przedstawiciel Ministra Finansów.

Minister Mucha ZBP

Dodatkowe materiały na: Frankowicze, kredyty we frankach, ustawa Dudy 2019 – co znaleziono na prezydent.pl?

 

Merytoryczna dyskusja dotyczyła mechanizmów rozwiązywania problemów kredytobiorców związanych ze spłatą kredytów mieszkaniowych złotowych i odnoszonych do walut obcych oraz sytuacji sektora bankowego w Polsce.

Getin Bank (e) Lokata na NOWE ŚRODKIAleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy, oraz Dorota Karczewska, Wiceprezes UOKiK, przedstawiły systemowe problemy związane z szeroko rozumianą z ochroną  praw kredytobiorców. Znaczącą kwestią jest utrzymywanie przez niektóre banki klauzul niedozwolonych (abuzywnych) w umowach kredytowych, pomimo prawomocnych orzeczeń sądów w tym zakresie, przede wszystkim Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Znacząco rośnie liczba wniosków o zbadanie umów kredytowych pod kątem takich klauzul, które to wnioski kredytobiorcy kierują do Rzecznika i UOKiK. Problemem strukturalnym – wskazanym przez Rzecznika – jest niechęć banków do włączania się w postępowania mediacyjne z kredytobiorcami lub zrywanie mediacji i kierowanie spraw do rozstrzygnięcia na drodze sądowej.

Przedstawiciele banków z kolei opisywali trudności w funkcjonowaniu instytucji, którymi kierują, i sektora bankowego jako całości. Wskazywali także rozwiązania, które ich zdaniem mogą lepiej kierować pomoc dla kredytobiorców.

Minister Paweł Mucha z uwagą odniósł się do zaprezentowanych opinii, przedstawiając stanowisko Kancelarii Prezydenta RP. Spotkanie wpisało się w stały dialog Kancelarii Prezydenta RP z przedstawicielami sektora finansowego w Polsce. Nie wykluczono kolejnych spotkań dotyczących problematyki funkcjonowania polskiego systemu bankowego i wspierania kredytobiorców.

Źródło: https://www.prezydent.pl/kancelaria/aktywnosc-ministrow/art,1596,min-mucha-spotkal-sie-z-przedstawicielami-bankow-i-z-reprezentacja-zbp.html (dostęp 14.03.2019, wpis z datą 12.03.2019 dla zachowania zgodności ze stroną prezydent.pl)

Poniżej notowania szwajcarskiej waluty na dzień publikacji wpisu, źródło internetowykantor.pl:

kurs franka 2019-03-14

 

Wygasające promocje

BGŻOptima Lokata BEZKOMPROMISOWAPrzypominamy o wygasającej promocji lokat Getin Bank, tylko do 17.03.2019 e-Lokata na NOWE ŚRODKI z promocyjnym oprocentowaniem 3,3% do 1.000.000 zł (banner powyżej).

Wygasa również oferta BGŻ BNP Paribas: Konto Optymalne BGŻ BNP Paribas + darmowe treningi OK System (do 15.03.2019) i przypominamy, że posiadając lokatę bezkarną lub lokatę bezkompromisową BGŻ Optima (ta ostatnia ponownie dostępna w ofercie banku), możesz skorzystać z oferty.

Wczoraj wystartowała także kolejna edycja promocji Konto Mocno Oszczędnościowe Alior Bank – szczegółowe informacje na blogu oraz na LokataKonto.pl.

A pod bannerem (niewygasająca) lokata bezkompromisowa BGŻ Optima, o której wspomnieliśmy powyżej.

 

Zapraszamy do naszych zestawień

Tradycyjnie zapraszamy do naszych zestawień, które można znaleźć również na Lokata Konto PL:
Citi Handlowy Karta Citi + 350 zł do Circle K

  • najlepsze konta osobiste – czyli zestawienie kont bankowych, wybrane z nich bezwarunkowo darmowe z darmową wypłatą z bankomatów i kartą do konta, a także z moneyback za operacje wykonane kartą.
  • oferty pożyczek – firmy pożyczkowe oferują coraz wyższe kwoty na coraz dłuższe okresy. Jeśli masz potrzebę skorzystania z pożyczki, a jednocześnie jesteś osobą zdyscyplinowaną i wiesz, że zwrócisz pożyczkę w wymaganym terminie i w pełnej wysokości, to przyjrzyj się ofertom pierwsza za darmo – promocja dla nowych klientów firmy pożyczkowej. Jeśli spełniasz warunki, to w sprzyjających okolicznościach pożyczka pozabankowa może być tańsza niż kredyt bankowy – niemożliwe? Możliwe. Dodatkowe informacje znajdziesz na podlinkowanej stronie www, zajrzyj też do wpisu ranking chwilówek.

Zapraszamy na Lokata Konto PL

 

Polub naszą stronę i otrzymuj powiadomienia o promocjach bankowych!

 

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

Refunder zwroty za zakupy w internecie, sprawdź opinie o Refunder

Refunder zwroty za zakupy w internecie, sprawdź opinie o Refunder

⚡Premia za mKonto Intensive mBank w promocji - do 300 zł w gotówce

⚡Premia za mKonto Intensive mBank w promocji – do 300 zł w gotówce

🦉KEEP SMART & pożyczaj mądrzej - kampania pożyczki Smartney

🦉KEEP SMART & pożyczaj mądrzej – kampania pożyczki Smartney

Konta Oszczędnościowe na nowe środki 2,0%

Konta Oszczędnościowe na nowe środki 2,0%


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*