Prośba o przelew BLIK

Pod koniec ubiegłego roku BLIK wprowadził funkcjonalność prośba o przelew, dzięki której szybko i wygodnie rozliczysz się ze znajomymi: zrzutka na prezent, rozliczenie wspólnego lunchu, wyjścia na piwo czy gry zespołowej.

Prośba o przelew BLIK

Czy oznacza to koniec upominania się o zwrot pieniędzy, wyliczeń ile kto i komu powinien oddać, spisywaniem numerów telefonów i kont oraz czy płatności BLIK mogą być jeszcze prostsze?

 

Prośba o przelew

Bank Millennium Konto 360° + 200 zł na NOWY ROKProśba o przelew to nowa funkcjonalność BLIKA, która może rozwiązać wiele krępujących sytuacji towarzyskich. No bo ile razy zdarza się, że komuś pożyczycie niewielką kwotę pieniędzy, którą ten ktoś zapomina oddać, a Wam jest niezręcznie upomnieć się o zwrot?

Często zachodzi też potrzeba rozliczenia się między znajomymi – ktoś kupił lunch dla kilku osób albo zapłacił za piwo, a pozostałe osoby muszą te pieniądze oddać. Nowa usługa BLIKA ma służyć temu, żeby rozliczenie było wygodniejsze, prostsze i szybsze.

Pod bannerem konto z BLIK jakim jest Konto 360° Millennium z ekstra premią po spełnieniu warunków promocji. Dla oszczędzających ciekawą ofertą może być również Konto Profit (po uprzednim uruchomieniu Konta 360°).

 

Jak to działa?

Aby skorzystać z nowej funkcjonalności należy należy mieć aplikację bankową, w której jest dostępny BLIK oraz w bank w tej aplikacji musi obsługiwać funkcję „Prośba o przelew”.

BNP Paribas Noworoczne KontoOsoba, która używa BLIKA może wysłać do innego użytkownika systemu BLIK prośbę o przelew. W ramach prośby o przelew BLIK na telefon może wpisać kwotę i opis tej prośby. Druga osoba, która otrzyma taką prośbę (poinformuje ją o tym aplikacja mobilna banku), dostanie informację kto prosi, o jaką kwotę i z jakim opisem. Wszystko co musi zrobić, to zaakceptować prośbę oraz autoryzować operację (potwierdzić PIN-em), oczywiście uprzednio zapewniając środki na przelew na rachunku powiązanym z BLIK.

Może oczywiście również prośbę odrzucić albo zignorować – w ostatnim przypadku po 72 godzinach prośba taka ulegnie przeterminowaniu.

Prośba o przelew może zostać wysłana do jednej albo do kilku osób na raz (jeżeli aplikacja banku udostępnia taką funkcjonalność). W drugim przypadku, po wpisaniu kwoty do zwrotu (np. kwoty rachunku), kwota ta zostanie automatycznie podzielona przez liczbę osób, ale będzie też możliwość dostosowania kwoty do poszczególnych osób, odpowiadającej rzeczywistej wysokości rachunku.

Pod bannerem Noworoczne konto BNP Paribas (konto z BLIK) z premią do 250 zł.

 

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo prośby o przelew gwarantują zabezpieczenia poszczególnych banków.

Prośbę o przelew można wysłać dopiero po zalogowaniu się do aplikacji bankowej, osoba która otrzymuje prośbę o przelew widzi imię i nazwisko osoby proszącej o przelew, są to dane osoby zweryfikowane przez bank w procesie otwierania rachunku bankowego (bądź innego produktu).

Artykuł powstał w oparciu o film z yt, zachęcamy do obejrzenia:

 

Inne artykuły o BLIK

Inne artykuły o BLIK, które można znaleźć na naszym blogu:
Getin Bank Elastyczne konto oszczędnościowe

 

A pod bannerem Elastyczne Konto Getin z możliwością uzyskania 2,7% i bez limitu darmowych wypłat w miesiącu na konto osobiste w Getin Banku – polecamy Konto Proste Zasady, oczywiście jest to konto z BLIK❗

Korzystasz z BLIKA, w tym z funkcjonalności prośba o przelew? Podziel się informacją na blogu :)

 

Polub naszą stronę i otrzymuj powiadomienia o promocjach bankowych!

 

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

⚡Premia za mKonto Intensive mBank w promocji - do 300 zł w gotówce

⚡Premia za mKonto Intensive mBank w promocji – do 300 zł w gotówce

💰1,9% lokata FACTO❗ Zobacz opinie o Facto, czy lokata Facto jest bezpieczna❓

💰1,9% lokata FACTO❗ Zobacz opinie o Facto, czy lokata Facto jest bezpieczna❓

🥇Najlepsze lokaty MAJ 2020 ranking lokat, ranking kont oszczędnościowych

🥇Najlepsze lokaty MAJ 2020 ranking lokat, ranking kont oszczędnościowych

Jak sprawdzić BIK za darmo❓ Jak pobrać raport BIK za darmo❓ Rejestracja BIK: alerty i pakiety

Jak sprawdzić BIK za darmo❓ Jak pobrać raport BIK za darmo❓ Rejestracja BIK: alerty i pakiety


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*