FRANKOWICZE, kredyty we frankach

Spotkanie Kaczyński – Orban, czy Frankowicze byli tematem rozmów?

Prywatne spotkanie Viktora Orbana z Jarosławem Kaczyńskim – czy rozmawiali o Frankowiczach?
Dziś miało miejsce spotkanie polityków J. Kaczyńskiego i V. Orbana. Wizyta premiera Węgier miała charakter prywatny, choć stroną inicjującą był szef PiS. Nie znamy żadnych szczegółów rozmów, możemy tylko spekulować o czym rozmawiali.

 

 

O czym rozmawiali J. Kaczyński i V. Orban?

Prawdopodobnie tematem rozmów była polityka międzynarodowa, w tym polityka w Unii Europejskiej. Być może spotkanie dotyczyło Brukseli, która ostatnio nie jest zbyt przychylna dla Polski. A może rozmawiali o reformach, które Orban wykonał na Węgrzech, a które PiS chciałoby przeprowadzić w Polsce? Nie wiadomo.

Kluczową kwestią dla części Polaków, o czym piszecie też w komentarzach dotyczących choćby tematu związanego z obietnicami dla Frankowiczów jest właśnie kwestia przewalutowania kredytów CHF.

Jak wiemy Węgrzy przeprowadzili przewalutowanie kredytów frankowych na forinty i są „bogatsi” o doświadczenia z tym związane. Być może podzielili się swoją wiedza w tym temacie z liderem PiS.

Czy V. Orban i Jarosław Kaczyński poruszyli temat odfrankowienia Polaków? Nie wiemy, ale można domniemać, że w trakcie 6 godzinnego spotkania prawdopodobnie rozmawiali na ten temat. Nie wykluczone, że w ciągu kilku dni zostaną ujawnione szczegóły rozmów.

 

 

Węgrzy naszymi sojusznikami?

Większość słyszała zapewne powiedzenie „Polak Węgier dwa bratanki i do szabli, i do szklanki”, choć w moim przekonaniu w powiedzeniu tym bardziej chodzi o rym, niż o rzeczywiste bratanie się narodów :)

Czyżby liderzy partii obu krajów chcieli zacieśnić stosunki i zbratać ze sobą Polaków i Węgrów?

Nie ulega wątpliwości, że V. Orban szuka sojuszników. Takim sojusznikiem może być PiS z J. Kaczyński na czele. PiS w swych działaniach, w osobie premier B. Szydło i liderze partii J. Kaczyńskim, będzie chciał wzorować się na premierze Węgier. PiS przeprowadza w Polsce zmiany, które nie są do końca zgodne ze standardami UE i które wywołują wiele niepozytywnych komentarzy w UE.

Podobne działania przeprowadzono na Węgrzech, łącznie ze zmianą konstytucji i również te zmiany były krytykowane w Unii Europejskiej. Swego czasu Węgry były „chłopcem do bicia” w oczach UE, teraz w pewnym sensie stała się nim Polska – nie wykluczone, że liderzy partii rozmawiali też i na ten temat.

No dobrze, może wystarczy tych spekulacji :)

 

Przypominam, że o ile nie zostanie wyznaczony nowy termin, to być może w połowie stycznia będzie głosowana ustawa o Frankowiczach ustawa prezydenta Andrzeja Dudy (forsal.pl 29.12.2015). Nie wykluczone, że liderzy partii FIDESZ (Orban) i PiS (Kaczyński) nie omieszkali porozmawiać również na ten temat – czas pokaże.

Jeżeli szukasz innych wpisów dotyczących kredytów we frankach – to znajdziesz je właśnie w ostatnim linku.

 

 

Polub naszą stronę i otrzymuj powiadomienia o promocjach bankowych!

 

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

Motokarta Citibank BP z bonusem do 720 zł

Motokarta Citibank BP z bonusem do 720 zł

🏠BNP Paribas promocja Zostań w domu z premią do 200 zł

🏠BNP Paribas promocja Zostań w domu z premią do 200 zł

🥇Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank

🥇Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank

Refunder zwroty za zakupy w internecie - #zostanwdomu i zyskuj zwroty z Refunder

Refunder zwroty za zakupy w internecie – #zostanwdomu i zyskuj zwroty z Refunder


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*  

6 komentarze

 1. Peppa wyraził(-a) opinię:

  Poza tym, że co jakiś czas ktoś odświeży temat, to od dłuższego czasu nie ma żadnych oficjalnych informacji z rządu czy kancelarii prezydenta. Pracują nad tym? Obym się myliła, ale coraz bardziej czarno to wszystko widzę :(

 2. kredyt złotówkowy wyraził(-a) opinię:

  Rob, nie wiem co dostali fizycznie moi znajomi, franki czy złotówki. Ale ważne jest to, co mają oddać bankowi. I wiem, że oddają franki i denerwują się wzrostem kursu tej waluty, żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie, bo musiałbym użyć słów powszechnie uznanych za wulgarne.
  BTW: nie jestem znawcą tematu, bo mnie temat kredytów walutowych nie dotyczy, ale naprawdę życzę Wam Walutowiczom / Frankowiczom wszystkim jak najlepiej, co zresztą napisałem w swoim poprzednim wpisie.

 3. Rob wyraził(-a) opinię:

  Do kredyt złotówkow: no właśnie wzięliśmy KREDYTY W PLN! Znasz kogoś, kto dostał franki, znawco tematu?

 4. Andrzej wyraził(-a) opinię:

  Tak naprawdę nikt nie chce pomocy od Państwa a tym bardziej od społeczeństwa. Tu chodzi o ustawę, która uregulowania kwestie zakazanych wpisów w umowie.

 5. jacek wyraził(-a) opinię:

  Może lepiej WALUTOWICZE. Póki tematu nie zamkną będzie wojna w społeczeństwie.

 6. kredyt złotówkowy wyraził(-a) opinię:

  Frankowicze to, frankowicze tam, w koło tylko frankowicze, ale przecież sami jesteście sobie winni, było nie brać kredytu albo brać go w pln. Ale nie jestem typowym „polaczkiem”, który cieszy się z tego, że innemu jest gorzej. I nie mam nic przeciwko, żeby wam pomogli. Już wolę z sąsiadem czy znajomym umówić się na piwo czy gorzałkę, niż jakby miał do mnie przychodzić jeden z drugą i pożyczać kasę, bo mu czy jej brakuje na ratę. Tylko mnie denerwuje to przeciąganie sprawy i gadanie w koło o tym przez wszystkich znajomych, którzy mają kredyty w CHF. Niech już uchwalą tę ustawę i będzie cisza i spokój w temacie, będzie w końcu można porozmawiać na normalne tematy.