Poradniki

Zmiana tabeli opłat i prowizji w T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe zmienia tabelę opłat i prowizji i wprowadza nowe konta
T-Mobile nadal płacisz za swoje konto„NADAL PŁACISZ ZA SWOJE KONTO W BANKU? ALE PO CO? OTWORZ T-MOBILE KONTO” – oto hasło reklamowe z głównej strony banku T-Mobile Usługi Bankowe. Niestety jeden z tańszych banków, zapowiada zmiany. W dniu wczorajszym bank poinformował o zmianie tabeli opłat i prowizji. Zmiana ma nastąpić od 1 sierpnia, a bank informuje nas o tym 2 miesiące wcześniej.

 

Co się zmieni w T-Mobile Usługi Bankowe

Główne zmiany to:

 • wprowadzone zostaną nowe konta – zostaniesz zmigrowany czy tego chcesz czy nie
 • wprowadzenie płatności za przelewy natychmiastowe
 • ograniczone zostaną nielimitowane wypłaty z bankomatów
 • ograniczony zostanie 5% moneyback

 

 

Zmiana T-Mobile Konto na FREEMIUM

Nowe konto Freemium, zastąpi dotychczasowe T-Mobile Konto – jeśli nie wykonasz żadnych zmian, to od sierpnia zostaniesz zmigrowany właśnie do tego konta. Konto to będzie, nadal będzie za darmo. Natomiast karta do konta FREEMIUM będzie bezpłatna dla klientów, którzy zapłacą minimum 200 zł miesięcznie. Jak dotychczas jest to kopia dotychczasowych warunków z konta T-Mobile. Co więc się zmieni?

Pierwsza zmiana jest taka, że do 200-złotowego limitu, o którym wspomniałem powyżej, będą zaliczane także transakcje wykonane kartą kredytową. Jest to niewątpliwie zmiana na plus. Jeśli posiadasz kartę kredytową T-Mobile, to od sierpnia nie będziesz musieć rozgraniczać transakcji na te wykonane kartą debetową od wykonanych kartą kredytową. Wystarczy więc, że będziesz płacić tylko kredytówką. Przypominam, że karta kredytowa w T-Mobile, ma być wydawana za darmo, a dodatkowo możesz polecić kartę kredytową i zgarnąć 100 zł za polecenie lub do 300 zł jeśli ktoś poleci Ciebie.

Przelewy Elixir przez internet wciąż będą bezpłatne, ale już wypłata gotówki z bankomatu – nie zawsze. Od sierpnia tylko trzy wypłaty z krajowych i zagranicznych bankomatów będą za będą bez opłat. Za każdą kolejną zapłacisz i to całkiem niemało, bo aż 6 zł. I tylko raz w miesiącu będzie można skorzystać za darmo z wpłatomatu – kolejna wpłaty będą Cię kosztować 0,5% jej wartości (min. 1 zł).

 

 

FREEMIUM ograniczenia w moneyback droższe przelewy natychmiastowe

Nie wiem jak Was, ale potencjalnie mnie najbardziej mogą dotknąć ograniczenia w moneyback. Z przelewów natychmiastowych praktycznie nie korzystam, z bankomatów też bardzo rzadko (o jednych i drugich dalej) – moneyback to jest coś, na czy zależy mi najbardziej. Ale do rzeczy.

Jeśli korzystasz z przelewów natychmiastowych – dotychczas 10 takich przelewów bank oferował za darmo, to od sierpnia musisz liczyć się z tym, że będziesz musieć za nie zapłacić, 6 zł za każdy przelew.

A co z moneyback?  Dotychczas bank dawał, a właściwie to w dalszym ciągu daje 5% moneyback za transakcje wykonane kartą debetową wydaną do konta T-Mobile. Limit 5% ograniczono odgórnie do 25 zł. Jeśli od sierpnia będziesz posiadaczem konta FREEMIUM, to bank da Ci również 5% zwrotu, ale maksymalną kwotę zwrotu ograniczy do 15 zł.

T-Mobile Usługi Bankowe Konto Freemium

 

KONTO PREMIUM dla aktywnych

Jeśli konto w T-Mobile Usługi Bankowe jest Twoim głównym kontem, albo korzystasz z niego regularnie, to bank przygotował ofertę, która przypomina dotychczasową, choć są haczyki. W ofercie PREMIUM będziesz mieć konto i kartę za darmo, czyli tak jak dotychczas, ale tylko wtedy, gdy w danym okresie rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe za minimum 500 zł – przypominam, że będą zaliczane także transakcje wykonane kartą kredytową.

W wersji premium w ramach 5% moneyback dostaniesz nie 15 ale nawet 25 zł moneyback. Gdzie haczyk, o którym wspomniałem powyżej? Jeśli w danym miesiącu nie spełnisz warunku 500+, to bank pobierze od Ciebie opłatę w wysokości 18,90 zł!

T-Mobile Usługi Bankowe konto Premium

 

Podsumowanie

Z jednej strony bank obniża maksymalny miesięczny moneyback do 15 zł dla konta Freemium (choć dla konta Premium będzie to 25 zł), ale z drugiej będą uwzględniane transakcje wykonane kartą kredytową, na których też możesz zarobić.

Jeśli nie zależy Ci na moneyback, a chcesz w miarę łatwo spełnić niezbędne do tego, aby nie ponosić opłaty za kartę, to nie rób nic – od sierpnia będziesz mieć FREEMIUM.

Jeśli jednak dalej chcesz zgarniać 25 zł miesięcznie, to niezbędna będzie migracja do konta Premium i konsekwentne wydawanie 500+ zł miesięcznie kartą debetową lub kartą kredytową. Dla zapominalskich od sierpnia bank przygotował „niespodziankę”. Jeśli zapomnisz o powyższym warunku, to nie dość, że nie otrzymasz moneyback, to dodatkowo zapłacisz 18,90 zł za konto.

 

A może bezwarunkowo darmowe konto w innym banku? – prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami

 

Polub naszą stronę i otrzymuj powiadomienia o promocjach bankowych!

 

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

Najlepsze lokaty LISTOPAD 2019 ranking lokat, ranking kont oszczędnościowych

Najlepsze lokaty LISTOPAD 2019 ranking lokat, ranking kont oszczędnościowych

ING konto MOBI i ING konto DIRECT z premią

ING konto MOBI i ING konto DIRECT z premią

Muzyka z Tidal przez 2 lata za darmo z bezpłatną Citi Simplicity

Muzyka z Tidal przez 2 lata za darmo z bezpłatną Citi Simplicity

Polecam proste zasady Getin Bank: 50 zł dla polecanego, do 500 zł dla polecającego oraz 3,5% dla oszczędzających

Polecam proste zasady Getin Bank: 50 zł dla polecanego, do 500 zł dla polecającego oraz 3,5% dla oszczędzających


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*  

6 komentarze

 1. Dracula wyraził(-a) opinię:

  A jak zmienić konto na PREMIUM? Wystarczy zadzwonić na infolinię czy samemu z systemu da się to jakoś zrobić?

 2. Lukas wyraził(-a) opinię:

  Mi powiedzieli że aby zmienić na PREMIUM to trzeba zadzwonić na infolinię gdy już wejdą nowe warunki czyli najlepiej na początku sierpnia

 3. xyz wyraził(-a) opinię:

  Niefajnie, coś źle policzę, albo nie zdąży się rozliczyć w danymi miesiącu i zamiast zysku będzie strata. A jeśli ktoś nie chce się już bawić w T-Mobile, jak najłatwiej zrezygnować w ogóle?

 4. niexyz wyraził(-a) opinię:

  xyz wypowiedzieć umowę?

 5. rafał wyraził(-a) opinię:

  natychmiastową reakcja na „sreemium”, było przeniesienie się do SMART BANKU – wszyscy znajomi, którym kiedyś Alior-Sync poleciłem – też przenoszą się właśnie
  …ooodpływ widzę wielki
  …i skąd na gażę dla Kota i innych Lewandowskich wezmą?

 6. niexyz wyraził(-a) opinię:

  coś w tym jest na rzeczy.