Czy chcieliście kiedyś zapłacić BLIKIEM, oczywiście w miejscach, w których widnieje naklejka z logo BLIK, a pani/pan przy kasie robili wielkie oczy i nie wiedzieli o co chodzi? Nam zdarzyło się to wielokrotnie
Nie dawaj za wygraną, zobacz co robić, gdy chcesz zapłacić BLIK, a kasjerka nie wie o co chodzi? Możesz nawet spróbować pomóc
Zobacz też: prośba o przelew BLIK.
Płatności kartą stały się codziennością, szczególnie płatności zbliżeniowe na niewielkie kwoty. Nie zdarzyło się nam, żeby osoba obsługująca terminal nie potrafiła przyjąć transakcji kartą. Czasami co prawda posiłkuje się notatnikiem, ale finalnie transakcję udaje się zrealizować.
Niestety z płatnościami BLIK nie jest tak różowo i my potencjalni klienci musimy być przygotowani na to że osoby przyjmujące płatności często nie wiedzą istnieniu BLIK albo nie potrafią w prawidłowy sposób przyjąć płatności z użyciem kodu mobilnego.
A sam system płatności BLIK rozwija się coraz lepiej, co można zauważyć choćby śledząc promocje związane z BLIK.
Chcesz zapłacić BLIK, a obsługa nie wie o co chodzi – spróbuj pomóc
Zakładamy, że wiesz jak płacić BLIK, ale proforma przypominamy:
I to wszystko, kilkanaście sekund i płatność zrealizowana płatność Twoim telefonem z BLIK, prosto łatwo i przyjemnie. A teraz możesz także poprosić o przelew BLIK?
Pod bannerem Konto Proste Zasady Getin.
Płacąc kartą, nie ważne czy zbliżeniowo czy też z pinem, może zauważyłeś/-aś, że przed wykonaniem płatności kartowej (przed zbliżeniem karty lub włożeniem jej do terminala), na niektórych terminalach pojawia się symbol BLIK.
Możesz oczywiście użyć karty i zapłacić „standardowo” albo zamiast tego wystarczy, że naciśniesz klawisz F1/F4 i już możesz wprowadzić kod BLIK.
Po naciśnięciu kawisza F1 albo F4 terminal umożliwi Ci wprowadzenie 6-cyfrowego kodu BLIK (dla płatności) lub 9-cyfrowego numeru (dla czeku BLIK).
W zależności od kwoty transakcji i od ustawień Twojej aplikacji mobilnej, możesz zostać poproszony o dodatkowe potwierdzenie wykonywanej operacji, tj. aby potwierdzić operację musisz wprowadzić w telefonie kod PIN do aplikacji mobilnej.
Standardowo PIN-em należy potwierdzić operację na kwotę powyżej 50 zł, możesz oczywiście zmienić tę wartość na inną, albo całkowicie wyłączyć konieczność potwierdzania transakcji BLIK.
I to wszystko – prosta czynności, która pozwoli Tobie zapłacić BLIK, a osobie obsługującej terminal z funkcją płatności mobilnych BLIK odnaleźć się w podobnej sytuacji w przyszłości.
Operacje wykonywane z aplikacji mobilnej i BLIK ograniczają limity, które są zdefiniowane w systemie transakcyjnym banku. Limity te można modyfikować. Poniżej przykładowe dla aplikacji IKO banku PKO BP dla transakcji:
Zawsze możesz zdefiniować swoje własne limity, tzw. IKO Limity Użytkownika (własne) i określić kwoty, dla których chcesz potwierdzać operację PIN, dzienne limity kwotowe i liczbowe poszczególnych typów operacji albo skorzystać z tych zdefiniowanych przez bank.
Dla wybranych operacji możesz również zawsze wymagać potwierdzenia PIN:
Odsyłamy do innych artykułów o BLIK na naszym blogu i LokataKonto.pl:
Banner wskazuje na lokatę na nowe środki Getin.
Tradycyjnie zapraszamy do naszych zestawień, pod bannerem HAPPY PRO, w których można znaleźć: