Co to jest Apple Pay – poradnik jak płacić iPhone z Apple Pay
Apple Pay to płatności zbliżeniowe telefonem (lub innym urządzeniem) z iOS wyposażonym w moduł NFC, które można wykonywać w miejscach, w których terminal płatniczy akceptuje płatności zbliżeniowe. Apple Pay dostępny jest między innymi na iPhone 6 (lub nowszy) iPad mini 3 (lub nowszy).
Polub nasz profil, aby uzyskiwać inne informacje na temat płatności zbliżeniowych.
Apple Pay
Jak już wspomnieliśmy powyżej, Apple Pay to płatności zbliżeniowe telefonem z modułem NFC – zamiast szukać portfela i karty, można zapłacić telefonem, który prawie zawsze mamy pod ręką, uprzednio oczywiście dodając kartę debetową lub kredytową do aplikacji Wallet.
Oczywiście do Twoje portfela Wallet możesz dodać więcej niż jedną kartę, mogą to być karty różnych banków i różnych organizacji płatniczych.
Apple Pay – banki
Na naszym blogu na pierwszy ogień poszedł mBank, z którym do zgarnięcia 20 zł z Apple Pay, o którym pisaliśmy już. Usługę Apple Pay (na dzień jej udostępnienia 19.06.2018) znajdziesz również w:
- Alior Bank
- BGŻ BNP Paribas
- BZ WBK
- Getin Bank
- mBank – odsyłamy do wpisu podlinkowanego powyżej
- Nest Bank
- Pekao SA (z żubrem)
- Raiffeisen – Polbank
- T-Mobile Usługi Bankowe
A już wkrótce również w:
- Credit Agricole
- PKO BP
Apple Pay – instalować / czekać?
Apple Pay dostępna jest w bankach, które wymieniliśmy powyżej. Czy warto ją już zainstalować? To oczywiście zależy od Ciebie:
- jeśli lubisz nowinki techniczne i z niecierpliwością czekałeś/(-aś) na płatności zbliżeniowe iPhone, to wszystko przed Tobą, zainstaluj i korzystaj – powodzenia
ale również dobrze:
- możesz poczekać na promocję Apple Pay, którą (być może) uruchomi bank + Apple Pay
Uwaga!
- dodatkowe informacje o Apple Pay na stronach ww banków,
- Apple Pay to nowa usługa, więc ten wpis na pewno będzie modyfikowany.
Osoby zainteresowane tematem płatności mobilnych odsyłamy też do wpisu:
Zapraszamy do naszych zestawień
Odwiedź też nasze zestawienia, które można znaleźć również na Lokata Konto PL:
karty kredytowe z voucherem, smartfonem albo zwrotem części wydatków. Jedna z lepszych promocji kartowych, to oferta Citi i aż 500 zł w bonach do Biedronki. W ramach innych można zgarnąć voucher do Decathlon, telefon, zwrot wydatków za paliwo albo w wybranych sklepach, więcej na karty kredytowe
- najlepsze konta osobiste – czyli zestawienie kont bankowych, wybrane z nich bezwarunkowo darmowe z darmową wypłatą z bankomatów i kartą do konta, a także z moneyback za operacje wykonane kartą.
- oferty pożyczek – firmy pożyczkowe oferują coraz wyższe kwoty na coraz dłuższe okresy. Jeśli masz potrzebę skorzystania z pożyczki, a jednocześnie jesteś osobą zdyscyplinowaną i wiesz, że zwrócisz pożyczkę w wymaganym terminie i w pełnej wysokości, to przyjrzyj się ofertom pierwsza za darmo – promocja dla nowych klientów firmy pożyczkowej. Jeśli spełniasz warunki, to w sprzyjających okolicznościach pożyczka pozabankowa może być tańsza niż kredyt bankowy – niemożliwe? Możliwe
Dodatkowe informacje znajdziesz na podlinkowanej stronie www, zajrzyj też do wpisu ranking chwilówek.
najlepsze lokaty bankowe – wybrane (promocyjne) lokaty bankowe, nie tylko typowe „wabiki” na klientów, ale również lokaty, na których zdeponujesz większe środki. Dla wybranych promocyjne wysokie oprocentowanie, w innych przypadkach możliwość ulokowania dużych kwot albo bezkarne zerwanie lokaty – np. BGŻ Optima, której banner znajdziesz obok. Specyficznym rodzajem są też lokaty bez konta, do uruchomienia których nie musisz wiązać się z bankiem zakładając konto czy wnioskując o inne produkty
- Zapraszamy na Lokata Konto PL