Ranking konta osobiste

Ranking kont bankowych, konta osobiste ranking – wybrane i najlepsze konta bankowe MARZEC 2024 – ranking najlepszych kont osobistych. Konta osobiste – znajdziesz tu zestawienie i porównanie wielu kont bankowych, kont z którymi zgarniesz premię, unikniesz opłaty za kartę czy konto, założysz lokatę z wysokim oprocentowaniem czy wypłacisz gotówkę z bankomatu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Sprawdź ranking kont osobistych i wybierz najlepsze.

Ranking konta osobiste

 

Wybrane konta w promocji

PKO Konto za Zero – wysokie oprocentowanie dla nowych środków na koncie oszczędnościowym.

Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas – sprawdź aktualną promocję z bonusem albo premią.

Konto Citigold – wysokie oprocentowanie na lokacie w Citi Handlowy.

Konto Jakże Osobiste Alior Bank – konto z pakietem korzyści do wyboru.

Konto Millennium 360° – sprawdź aktualną promocję Banku Millennium i wysokie oprocentowanie na koncie Profit.

Nest Konto – bez opłat za konto, kartę i bankomaty.

i inne – sprawdź aktualne promocje.

Czym jest konto osobiste?

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) oraz bardziej popularne nazwy konto osobiste / konto bankowe / rachunek osobisty, to produkt otwierany i prowadzony przez bank, a przeznaczony z myślą o osobach fizycznych (zobacz też konto dla firm), otwierany jest i prowadzony przez bank na podstawie umowy o prowadzenie rachunku, jest to konto na które wpływa najczęściej wynagrodzenie, z którego dokonujemy płatności, wykonujemy przelewy, czy wypłaty z bankomatów.

Konto osobiste może otworzyć każda osoba, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych i ma ukończone co co najmniej 13 lat po wcześniejszej zgodzie przedstawiciela ustawowego (rodzica lub opiekuna).

Wyszukując najlepszego konta bankowego warto porównać oferty z wielu banków i wybrać najlepszą. Warto zwrócić uwagę, że nie zawsze bezwarunkowo darmowe konto musi być najlepsze. Dlaczego? Posiadając konto bankowe, również płatne, ale korzystając z niego regularnie zazwyczaj z automatu spełniamy warunki zwalniające z opłaty za konto czy kartę debetową wydawaną do konta osobistego.

Konto osobiste – jak założyć?

Jak otworzyć konto osobiste? Banki wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i stale upraszczają procedury wnioskowania o otwarcie rachunku bankowego.

Konto osobiste dla osób fizycznych można otworzyć kilka sposobów:

 • w oddziale banku – aby otworzyć konto osobiste należy udać się do placówki lub oddziału wybranego banku, konto zostanie otwarte w ciągu kilkunastu minut;
 • poprzez infolinię – to alternatywny sposób na otwarcie konta osobistego, wszystkie etapy procesu realizowane są przez konsultanta bankowego podczas rozmowy telefonicznej, a klientowi pozostaje jedynie podpisanie umowy, co można zrealizować za pośrednictwem kuriera albo w placówce banku;
 • online przez stronę www – wniosek o konto osobiste wypełnia się przez internet, a umowę można podpisać w oddziale lub przy pomocy kuriera. W wybranych bankach możliwa jest również wideoweryfikacja podczas rozmowy wideo z konsultantem banku albo za pomocą przelewu weryfikacyjnego z konta w innym banku;
 • poprzez aplikację mobilną – sposób postępowania jest podobny, jak przy wnioskowaniu o konto osobiste przez stronę www i również w tym przypadku można skorzystać z wideoweryfikacji;

Konto bankowe online!

Czy można otworzyć konto osobiste online przez Internet bez wychodzenia z domu? Oczywiście! Znakomita większość banków, a na pewno wszystkie z największych oferują możliwość otwarcia konta bankowego online przez internet, bez ruszania się z domu. Co więcej, dopełniając formalności online konto bankowe może być w pełni aktywne już nawet w 15 minut.

Przed złożeniem wniosku warto zastanowić się nad sposobem weryfikacji tożsamości. Dostępne metody to:

 • potwierdzenie tożsamości w oddziale czy placówce banku, gdzie również można podpisać umowę do konta
 • potwierdzenie tożsamości przez kuriera, który również przywiezie umowę do konta
 • potwierdzenie tożsamości poprzez przelew z konta z innego banku
 • wideoweryfikacja to kolejny sposób
 • ostatnią metodą potwierdzenia danych jest weryfikacja na selfie

Procedury w bankach mogą się nieco różnić, ale zazwyczaj należy spełnić następujące etapy:

1. Złożyć wniosek online na stronie – potrzebny będzie komputer lub telefon z dostępem do internetu oraz podstawowe dane (z dowodu).

2. Rozmowa z konsultantem bankowym – po złożeniu wniosku należy oczekiwać na kontakt ze strony pracownika banku, który potwierdzi Twoją dyspozycję oraz Twoje dane oraz sposób podpisania umowy.

3. Podpisanie umowy – za pomocą kuriera albo w placówce banku. W niektórych przypadkach możliwe jest również podpisanie umowy kodem SMS.

4. Aktywacja konta i karty – po podpisaniu umowy Twoje konto staje się aktywne. Kartę otrzymasz w ciągu kilku dni na podany adres korespondencyjny. W niektórych bankach kartę debetową do rachunku przywozi kurier (wraz z umową).

Czy tylko konto w promocji?

Czy warto otworzyć konto w promocji? Na pewno tak, szczególnie jeśli wiąże się to z dodatkowymi profitami, na przykład ekstra bonusem za uruchomienie konta i po spełnieniu warunków promocji.

Warto jednak pamiętać, że promocje to nie wszystko i nawet jeżeli uruchamiasz konto w ramach takiej oferty (albo może już takie posiadasz), to kluczową kwestią mogą być opłaty za utrzymanie konta lub karty po zakończeniu preferencyjnych warunków, choćby w sytuacji gdy nie wykażesz się odpowiednią, wymaganą przez bank aktywnością. Może to mieć większe znaczenie, niż jednorazowe profity – darmowe utrzymanie rachunku i karty, to jeden z kluczowych element naszego zestawienia ale nie jedyny.

Podchodzimy również do tematu z drugiej strony. Otóż w naszym zestawieniu znajdziesz również rachunki bankowe, które nie są bezwarunkowo bezpłatne, co więcej – kwoty uprawniające do zwolnienia z opłaty za konto czy kartę są stosunkowo wysokie. Dlaczego je prezentujemy? W wielu przypadkach kwoty opłat mogą być dla Ciebie „przezroczyste”, na przykład jeżeli regularnie płacisz kartą debetową albo aplikacją mobilną danego banku, to często nawet nieświadomie spełniasz warunki zwalniające Cię z opłaty za kartę czy konto.

Dodatkowo wyszliśmy z założenia, że:

 • dla jednych kluczową kwestią może być brak opłat za konto czy kartę,
 • dla innych może to być możliwość bankowania przez telefon
 • z kolei jeszcze inni nie posiadają smartfona, ale za to skłonni są zapłacić parę zł za dostępność do szerokiej sieci oddziałów i kontakt z żywym człowiekiem,
 • ktoś jeszcze ceni sobie renomę banku czy też polskie korzenie
 • nie bez znaczenia może być również stabilność bankowego systemu transakcyjnego, czy dostęp do środków przez 24 h na dobę

Oczywiście należy mieć świadomość, że oferta banków zmienia się. Warto śledzić sytuację na rynku kont bankowych, polecamy stronę najlepsze konta osobiste – ranking kont osobistych.

Kiedy konto oszczędnościowe?

Rachunek oszczędnościowy jest lepszy dla osób, które nie dysponują dużym kapitałem, ale chcą oszczędzać, nawet metodą małych kroczków lecz regularnie, gdyż w przeciwieństwie do lokaty, rachunek oszczędnościowy możesz zasilać w dowolnym momencie i dowolnymi kwotami pieniędzy.

A co jeśli będziesz potrzebować zgromadzonych środków? Nic, po prostu je wypłacasz :) – rachunek oszczędnościowy ma tę zaletę, że możesz przelać zgromadzone środki nie tracąc już wypracowanych odsetek. Na przykład lokujesz na rachunku oszczędnościowym 5000 zł, ale w pewnym momencie potrzebujesz 2000 zł – po prostu je wypłacasz, a pozostałe 3000 zł pracuje dalej. Oczywiście za okres, gdy na KO deponowałeś(-aś) 5000 zł bank również naliczy i wypłaci Ci odsetki.

Warto również pamiętać o tym, że zazwyczaj tylko pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, za kolejny należy już zapłacić, choć i w tym przypadku są wyjątki od tej reguły. Przeglądając oferty kont oszczędnościowych możesz znaleźć również takie z promocyjnym oprocentowaniem w kolejnych okresach.

Preferujesz lokaty? Sprawdź lokaty bez konta – nie musisz wiązać się z bankiem kontem lub innymi produktami bankowymi.

Czy wymagana jest karta płatnicza?

Czy składając wniosek o konto osobiste w banku konieczne jest wnioskowanie o kartę debetową wydawaną do konta? A może nie musisz wyrabiać karty debetowej do konta bankowego?

Nie ma obowiązku składania wniosku o kartę płatniczą, a jej wyrobienie jest tylko i wyłącznie Twoją decyzją. Niemiej jednak w niektórych przypadkach warto złożyć również wniosek o kartę, gdyż otwarcie rachunku wraz z kartą sprawi, że będzie on prowadzony bez opłat. O co chodzi? Otóż w niektórych bankach jednym z kryteriów zwolnienia z opłaty za prowadzenie rachunku jest wykonanie określonej liczby transakcji kartą płatniczą wydaną do konta albo transakcji na określoną kwotę.

Karta debetowa może być również przydatna, jeżeli uruchamiamy konto osobiste w promocji – zazwyczaj tylko w takim przypadku jesteśmy w stanie spełnić warunki promocji, dodatkowo (dla wybranych kont) uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku bankowego.

Jak zamknąć konto bankowe?

Konto bankowe możesz zamknąć w każdej chwili, a do zamknięcia konta wystarczy złożyć wniosek o jego zamknięcie.

W większości banków konto osobiste można zamknąć na kilka sposobów, przy czym nie wszystkie z niżej wymienionych dostępne są we wszystkich bankach:

 • osobiście w oddziale lub placówce banku
 • telefonicznie za pośrednictwem infolinii
 • listownie wysyłając list polecony na adres korespondencyjny banku
 • w bankowości internetowej składając stosowne oświadczenie w systemie bankowości elektronicznej

Szczegółowe inf. o możliwości zamknięcia konta bankowego znajdziesz w swojej umowie rachunku.

Okres wypowiedzenia – z zamknięciem rachunku związany jest okres wypowiedzenia, czyli czas jaki musi upłynąć od wpłynięcia wniosku do banku, do momentu zamknięcia konta. Zazwyczaj standardowy okres wypowiedzenia wynosi 30 dni. Okres ten może zostać skrócony, a konto zamknięte również w trybie natychmiastowych, np. w sytuacji gdy bank zamierza zmienić warunki prowadzenia konta osobistego, a Ty warunków tych nie akceptujesz.

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

Konto oszczędnościowe Pekao 7% do 100 tys. zł

Konto oszczędnościowe Pekao 7% do 100 tys. zł

Z KOTem tańszy kredyt w Santander Consumer Banku

Z KOTem tańszy kredyt w Santander Consumer Banku

Oprocentowanie do 5,15% dla lokaty InBank (✔️lokata BEZ KONTA)

Oprocentowanie do 5,15% dla lokaty InBank (✔️lokata BEZ KONTA)

Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*