Ranking konta oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe ranking 2024 – najlepsze konta oszczędnościowe w rankingu kont oszczędnościowych – znajdziesz tu zestawienie i porównanie wielu bankowych kont oszczędnościowych, kont z wysokim oprocentowaniem. Dla wybranych kont również promocje konta osobistego z ekstra profitem

Konta oszczędnościowe ranking

W zestawieniu kont oszczędnościowych okresowo pojawiają się również konta oszczędnościowe dla firm – jeżeli właśnie takich lokat szukasz to tutaj je znajdziesz.

 

Ranking kont oszczędnościowych

 

Zwykle te najwyżej oprocentowane dedykowane są dla nowych klientów banku, mają ograniczenia kwotowe lub czasowe, choć nie zawsze jest to regułą. Wybraliśmy kilka konto, w tym oferty promocyjne, które mogą Cię zainteresować. I uwaga, oferty banków zmieniają się, promocje kończą się lub na ich miejsce pojawiają się inne, warto więc okresowo sprawdzać ranking kont oszczędnościowych.

Konta oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe z rankingu, poniżej kilka informacji na ich temat, pamiętaj, że są to jedynie informacje przykładowe, które mogą się zmieniać:

Bank Millennium konto oszczędnościowe Profit: do 6,25% w skali roku do 100 000 zł na 90 dni, 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta, 0 zł za pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu kalendarzowym.

Raiffeisen Digital Bank Konto Oszczędnościowe Start: 8% w skali roku do 30 grudnia 2023 roku, do kwoty 200 000 zł.

VeloBank Elastyczne Konto Oszczędnościowe: 7% do 50 000 zł dla nowego klienta VeloBank, bez opłat za otwarcie i prowadzenie konta.

Kiedy konto oszczędnościowe?

Rachunek oszczędnościowy jest lepszy dla osób, które nie dysponują dużym kapitałem, ale chcą oszczędzać, nawet metodą małych kroczków lecz regularnie, gdyż w przeciwieństwie do lokaty, do której nie można dopłacać środków, rachunek oszczędnościowy możesz zasilać w dowolnym momencie dowolną kwotą (przelew na dowolną kwotę).

A co jeśli będziesz potrzebować zgromadzonych środków? Nic, po prostu je wypłacasz :) – rachunek oszczędnościowy ma tę zaletę, że możesz przelać zgromadzone środki nie tracąc już wypracowanych odsetek. Na przykład lokujesz na rachunku oszczędnościowym 5000 zł, ale w pewnym momencie potrzebujesz 2000 zł – po prostu je wypłacasz, a pozostałe 3000 zł pracuje dalej. Oczywiście za okres, gdy na KO deponowałeś(-aś) 5000 zł bank również naliczy i wypłaci Ci odsetki.

Warto również pamiętać o tym, że zazwyczaj tylko pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, za kolejny należy już zapłacić, choć i w tym przypadku są wyjątki od tej reguły. Przeglądając oferty kont oszczędnościowych możesz znaleźć również takie z promocyjnym oprocentowaniem w kolejnych okresach lub bez limitu darmowych wypłat w miesiącu.

Preferujesz lokaty? Sprawdź lokaty bez konta – nie musisz wiązać się z bankiem kontem lub innymi produktami bankowymi, wybrane lokaty znajdziesz też na końcu tej strony oraz na stronie ranking lokat bankowych.

Jak zamknąć konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe możesz zamknąć w każdej chwili, a do zamknięcia konta wystarczy złożyć wniosek o jego zamknięcie. W większości banków konto oszczędnościowe można zamknąć na kilka sposobów, przy czym nie wszystkie z niżej wymienionych dostępne są we wszystkich bankach:

  • osobiście w oddziale lub placówce banku
  • telefonicznie za pośrednictwem infolinii
  • listownie wysyłając list polecony na adres korespondencyjny banku
  • w bankowości internetowej składając stosowne oświadczenie w systemie bankowości elektronicznej

Okres wypowiedzenia – z zamknięciem rachunku związany jest okres wypowiedzenia, czyli czas jaki musi upłynąć od wpłynięcia wniosku do banku, do momentu zamknięcia konta. Zazwyczaj standardowy okres wypowiedzenia wynosi 30 dni. Okres ten może zostać skrócony, a konto zamknięte również w trybie natychmiastowych, np. w sytuacji gdy bank zamierza zmienić warunki prowadzenia konta osobistego, a Ty warunków tych nie akceptujesz.

Lokaty z rankingu

Kilka informacji o lokatach z rankingu, pamiętaj, że są to jedynie informacje przykładowe, które mogą się zmieniać. Zajrzyj do rankingu lokat bankowych aby sprawdzić najnowsze warunki i promocje lokat bankowych.

Lokata Online Nowe Środki Santander Consumer Bank: 5%, na 4 miesiące w skali roku, 5% na 6 miesięcy w skali roku, od 1 do 36 miesięcy, kwota lokaty od 1 000 zł do 400 000 zł.

Lokata Na Start Inbank: lokata 3 miesięczna z oprocentowaniem 6,25%, lokata dla nowych klientów, można założyć tylko jedną taką lokatę, kwota od 1 000 do 50 000 zł.

Lokata Inbank: wysokie, stałe oprocentowanie, 100% online bez wychodzenia z domu, bez konieczności otwierania konta.

Lokata na Nowe Środki VeloBank: 5,5% na 2 miesiące, 5,8% na 3 miesiące, 5% na 6 miesięcy, kwota lokaty do 150 000 zł.

 

Wybrane lokaty bankowe

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

Kod promocyjny Velobank i bonusy w programie poleceń Doceniam Velo - Polecam Velo

Kod promocyjny Velobank i bonusy w programie poleceń Doceniam Velo – Polecam Velo

Z kodem zima tańszy kredyt w Santander Consumer Banku

Z kodem zima tańszy kredyt w Santander Consumer Banku

Konto Przekorzystne Pekao z premią 200 zł (i 7% dla oszczędzających)

Konto Przekorzystne Pekao z premią 200 zł (i 7% dla oszczędzających)

Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*