Bank Millennium oszczędnościowe Konto Profit – kiedy wycofać środki (poradnik)?

Konto oszczędnościowe Millennium Profit to jedno z najlepszych kont oszczędnościowych na rynku. I choć można znaleźć oferty kont oszczędnościowych z wyższym oprocentowaniem, to ofertę Profit Millennium wyróżnia to, że jest promocją powtarzaną cyklicznie. Co to może dla nas oznaczać❓ Otóż możemy tak żonglować środkami na rachunku, aby korzystać z promocyjnego oprocentowania i nieustającej* promocji Millennium❗

Najnowsza oferta Oszczędnościowe konto Profit Millennium

Zobacz jak to zrobić i dlaczego polecamy konto Profit? – zapraszamy do naszego poradnika.

millennium-profit-og4

* do momentu zmiany zasad promocji :)

 

Uwaga 1!

Proforma zastrzegamy, że opisywane warunki dotyczą poprzednich edycji promocji. Nie wiemy, czy w przyszłości Millennium będzie uruchamiał kolejne odsłony oraz czy nie zmieni zasad. Warto jednak spróbować :)

Uwaga 2!

W niniejszym poradniku powołujemy się na tę promocję konta Profit (edycja nr 15), na której opieramy nasze przykłady. Zawsze sprawdź aktualną edycję promocji Konta Profit.

Uruchom Konto Profit

 

Oprocentowanie standardowe

Konto oszczędnościowe Profit oferuje standardowo oprocentowanie na poziomie:

Do 50 000 zł włącznie 0,60%
Nadwyżka ponad 50 000 zł do 100 000 zł włącznie 0,70%
Nadwyżka ponad 100 000 zł do 250 000 zł włącznie 0,90%
Nadwyżka ponad 250 000 zł do 500 000 zł włącznie 1,00%
Nadwyżka ponad 500 000 zł 1,10%

– szału nie ma❗ I rzeczywiście nie ma, ale, ale …

Z drugiej strony Millennium organizuje cykliczne promocje z podwyższonym oprocentowaniem – w chwili publikacji tego wpisu jest to 2,7% do 100.000 zł. Łatwo obliczyć, że dla kwoty do 50.000 zł różnica między oprocentowaniem promocyjnym, a oprocentowaniem standardowym wynosi aż 2,1%❗ Jest więc o co walczyć❗

Jak je zgarnąć? Zasada jest prosta i można ją streścić w jednym zdaniu:

 • 👉aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania na koncie Profit należy na to konto przelać nowe środki👈

Tylko tyle i aż tyle!

 

Dzień badania salda

Uruchamiając kolejną edycję promocji Bank Millennium w regulaminie danej oferty informuje nas o dniu badania sald. Jest to (cytujemy fragment z 15 edycji promocji):

Bank Millennium Konto Millennium Profit[…] suma sald rachunków technicznych, rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunków oszczędnościowych, rachunków oszczędnościowych lokat terminowych i lokat strukturyzowanych w PLN (z wyłączeniem lokat pomostowych otwieranych w związku z zakupem obligacji strukturyzowanych), z uwzględnieniem ujemnych sald na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, wynikających z wykorzystania limitu na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, których posiadacz/współposiadacze są ci sami, co Konta Oszczędnościowego Profit […]

Brzmi to może nieco skomplikowanie, w praktyce oznacza sumę Twoich wszystkich oszczędności w Millennium. A jeśli posiadasz konto wspólne – sumę Twoich oszczędności i oszczędności współposiadacza.

A kiedy Millennium bada wysokość sald? Aż do ostatniej edycji promocji bank badał saldo na ostatni dzień promocji. Jeśli więc (bazując na edycji nr 15) przykładowy okres promocji to zakres dat:

 • od dnia 21 lipca 2019 r.
 • do 7 września 2019 r.

to z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy obstawić, że w ramach kolejnej (16 edycji) Bank Millennium również będzie badał saldo na dzień ostatni dzień 15 edycji promocji, czyli 7 września 2019.

Uogólniając ten przypadek:

 • w ramach bieżącej edycji promocji Millennium bada saldo na ostatni dzień poprzedniej edycji promocji.

Tak było dotychczas. A czy będzie w przyszłości? Niestety nie wiemy. Ale warto próbować :)

 

Kiedy przystąpić do promocji?

Wiesz już co to jest dzień badania salda i kiedy warto wycofać środki z Millennium. Możesz jednak zastanawiać się kiedy przystąpić do promocji? Odpowiedź jest prosta: kiedy to uznasz za stosowne (kiedy masz wolne środki, kiedy dowiesz się o ofercie Millennium albo chcesz zacząć oszczędzać), oczywiście w okresie obowiązywania oferty. Przy czym warto uważać na „przypadkowe przelewy”. O co chodzi? I tutaj ponownie powołamy się na regulamin ostatniej promocji Millennium:

Okres przystąpienia do Promocji – okres od dnia … r. do … r., w którym Klient poprzez pierwsze uznanie środków wpłaconych na Konto Oszczędnościowe Profit za Nowe Środki („Pierwsze uznanie Nowych Środków”) stanie się Uczestnikiem Promocji. Pierwsze uznanie Nowych środków spowoduje rozpoczęcie Okresu obowiązywania oprocentowania promocyjnego, określonego w § 2 pkt 10), w którym będzie obowiązywało Oprocentowanie promocyjne […] (gdzie w miejsce … wstawiamy aktualny okres promocji).

Jak to rozumieć?

 • jeżeli w dniu badania sald stan Twoich środków w Millennium wynosił 0 zł, to każdy przelew na konto Profit uruchamia promocję;
 • jeśli w dniu badania stan sald Twoich środków w Millennium był większy od zera, to promocyjne oprocentowanie uruchamiane jest dla nadwyżki ponad to saldo (gdy system Millennium wykryje nowe środki);

Jeśli na przykład na dzień badania salda stan Twoich środków w Millennium to 1000 zł, więc:

 • przelewając na konto Profit kwotę do 1000 zł nie uruchamiasz promocji
 • przelewając kwotę > 1000 zł – przystępujesz do promocji

Uruchom Konto Profit

 

Dwie promocje na raz?

W poprzednich akapitach napisaliśmy, że okres promocji to (przykładowy) zakres dat:

 • od dnia 21 lipca 2019 r.
 • do 7 września 2019 r.

i że możemy przystąpić do niej wtedy, gdy uznamy to za stosowne: 21 lipca, 5 sierpnia, 2 września czy nawet w ostatnim dniu, czyli 7 września (na przykład). Bank Millennium gwarantuje promocyjne oprocentowanie przez kolejnych X dni (w ramach promocji, na którą powołujemy się w niniejszym poradniku jest to 100 dni, choć zazwyczaj okres ten to 92 dni). Jeżeli więc przystąpiłeś(-aś) do promocji 21 lipca, to promocyjne oprocentowanie na Twoim koncie Profit obowiązuje do 7 września i tu sprawa jest prosta.

Co jednak jeśli do promocji przystąpisz w późniejszym terminie np. 2 września (lub innym dniu)? W takim wypadku promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez X dni (jeżeli w edycji nr 15 przystąpisz do promocji 2 września, to podwyższone oprocentowanie obowiązuje do 11 grudnia 2019).

OK, przystępujesz do promocji 2 września, promocyjne oprocentowanie jest gwarantowane do 11 grudnia. Co jeśli w międzyczasie, tj. w ramach obowiązywania Twojej promocji, Bank Millennium odpali kolejną edycję?

Zgodnie z regulaminem:

 • nie możesz wziąć udziału w dwóch promocjach na raz,

ale

 • po zakończeniu jednej promocji możesz przystąpić do kolejnej.

Jaki płynie z tego wniosek?

Chcesz lokować cyklicznie środki na promocyjnym koncie Profit? Jeśli tak, to biorąc udział w promocji konta Profit warto zapewnić nowe środki w ramach każdej edycji promocji, czyli wycofać przed dniem badania salda. Zawsze!

Przejdź do kolejnego punktu, żeby zobaczyć jak to zrobić.

 

Kiedy wycofać środki?

Wiesz już ile wynosi oprocentowanie poza promocją, co to jest dzień badania salda i że (dotychczas) był to ostatni dzień bieżącej promocji. Prawdopodobnie nie odkryjemy też przed Tobą Ameryki pisząc, że najlepiej aby na dzień badania salda było ono jak najniższe. Wiesz także, że nie można wziąć udziału w dwóch promocjach na raz oraz że możesz skorzystać z oferty w dowolnym dniu obowiązywania promocji.

No dobrze, ale jak się w tym wszystkim odnaleźć? Wystarczy więc ustawić sobie przypomnienie i wycofać środki przed graniczną datą, albo … polubić nasz profil FB – będziemy o tym przypominać :)

Uwaga! 15 edycja promocji Millennium, na którą powołujemy się w niniejszym poradniku, wygasa 7 września 2019 i jest to sobota. Podobnie bywało także dla innych odsłon, które nierzadko kończyły się w weekend. Przypomnienie należy więc ustawić na piątek albo jeszcze wcześniej (dla kwot > 50.000 zł). Więcej o ograniczeniu na kwotę przelewu w kolejnym paragrafie.

 

Haczyk! – ograniczenie 50.000 zł

Bank Millennium Konto Millennium Profit🏁 W Banku Millennium istnieje ograniczenie co do maksymalnej wysokości przelewu zewnętrznego, które obecnie wynosi 50.000 zł. Limit ten dotyczy dnia, w którym zleca się przelew. 🏁

W ramach 15 edycji promocji maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem to 100.000 zł, wystarczą więc dwa dni na wycofanie środków i tej sytuacji:

 • dla kwot <= 50.000 zł wystarczy wykonać przelew w ostatnim dniu roboczym przed zakończeniem promocji lub wcześniej,
 • dla kwot > 50.000 zł można jednego dnia wycofać/fizycznie przelać taką kwotę, lecz trzeba odpowiednio wcześniej w kolejnych dniach, ustawić zlecenia po 50 tys. zł z powtarzającą się datą wykonania. Wówczas całość pójdzie w jednym dniu, w porcjach po 50 tys. zł lub zbliżonych, np. dla 100.000 zł odpowiednio: 50.000 (czwartek), 50.000 zł (piątek) z datą wykonania przelewu w ostatnim dniu roboczym przed zakończeniem promocji lub wcześniejszą.

Warto o tym pamiętać i zapewnić przelewy odpowiednio wcześnie.

 

Czy masz coś do stracenia?

Jeśli jesteś w tej części artykułu, to być może zadajesz sobie pytanie, czy masz coś do stracenia postępując w sposób opisany powyżej❓ Odrobinkę :)

Wycofując oszczędności z konta Profit na weekend (w trakcie promocji):

 • ❌ przez około 3 dni Twoje środki nie mogą pracować;

ale

 • ✔️nie tracisz prawa do dalszego deponowania środków w ramach bieżącej promocji, jeśli przystąpiłeś/-aś do niej np. w ostatnich dniach obowiązywania oferty – odsyłamy do akapitu „Dwie promocje na raz” – po prostu przelewasz ponownie środki na konto Profit i zarabiasz;
 • ✔️ i najważniejsze: nabywasz prawo do udziału w kolejnej edycji promocji, oczywiście przy założeniu, że kolejna edycja będzie miała miejsce i Millennium nie zmieni zasad;

Dla mniejszych kwot możesz też skorzystać z przelewów na telefon BLIK (dla wyższych z przelewów natychmiastowych) i wytransferować środki z Millennium w ostatnim dniu promocji (zazwyczaj jest to sobota), tak aby zminimalizować „straty”. To również opcja dla zapominalskich :)

 

Podsumowanie

Wpis jest dosyć długi, ale radzimy zapamiętać 3 kluczowe zasady:

 • 1) wycofaj środki przed dniem badania salda – dotychczas zawsze był to ostatni dzień bieżącej promocji – uwaga, nierzadko ostatni dzień promocji wypada w weekend, oszczędności należy więc wycofać „na tygodniu”;
 • 2) pamiętaj o ograniczeniu na maksymalną kwotę przelewu (50.000 zł);
 • 3) polub nasz profil FB – o konieczności wycofania oszczędności z konta Profit przypominamy w dedykowanym wpisie na blogu oraz na FB;

Uruchom Konto Profit

I zachęcamy do udziału w promocji Millennium oraz do dyskusji :)

 

Inne oferty Millennium

Inne oferty Millennium, które można znaleźć na blogu oraz na lokatakonto.pl

Konto 360° + 200 zł premii
Konto 360° + 200 zł premii logo
Konto osobiste

ROR

konto z BLIK; do 2020-06-22;

Ekstra bonus

do 200 zł 💰

Konto Profit
Konto Profit logo
Konto oszczędn.

1,0% / 62 dni

promocja jest powtarzana!!;

Kwota

0,01 – 100 000 PLN

Kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny logo

RRSO 4.54%

Okres

do 35 lat

Kwota

z wniosku

Konto 360°
Konto 360° logo
Konto osobiste

ROR

konto z BLIK;

Konto dla

klienci ind.

Pożyczka gotówkowa
Pożyczka gotówkowa logo

RRSO 7.68%

Okres

do 60 mies.

Kwota

do 15 000 PLN

100 zł raty za każde pożyczone 5 000 zł

Pożyczka konsolidacyjna
Pożyczka konsolidacyjna logo

RRSO 14.68%

Okres

do 120 mies.

Kwota

z wniosku

Uwaga! Aktualne RRSO zawsze na stronie banku i/lub stronie promocji!

Uwaga! "z wniosku" oznacza brak informacji o kwocie kredytu lub pożyczki na stronie banku albo kwota ta jest ustalana indywidualnie.

 

Polub naszą stronę i otrzymuj powiadomienia o promocjach bankowych!

 

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

🤳Pożyczka na Selfie Alior Bank

🤳Pożyczka na Selfie Alior Bank

🥇Ranking chwilówek MAJ 2020, chwilówki ranking

🥇Ranking chwilówek MAJ 2020, chwilówki ranking

🥇Najlepsze lokaty MAJ 2020 ranking lokat, ranking kont oszczędnościowych

🥇Najlepsze lokaty MAJ 2020 ranking lokat, ranking kont oszczędnościowych

💲Konto dla Ciebie Credit Agricole i do 200 zł premii, 3% dla oszczędzających, +50 zł w programie poleceń

💲Konto dla Ciebie Credit Agricole i do 200 zł premii, 3% dla oszczędzających, +50 zł w programie poleceń


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*