Bank Pekao przejmuje Idea Bank

Idea Bank przejęty przez Bank Pekao SA – dziś Bankowy Fundusz Gwarancyjny poinformował o przymusowej restrukturyzacji Idea Banku – bank ten zostanie przejęty przez Bank Pekao S.A., a stanie się to 3 stycznia 2021. Oszczędzający nic nie stracą – wszystkie depozyty zostaną przeniesione do Banku Pekao, do Pekao trafią również wszystkie zobowiązania kredytowe z Idea Bank. 😎Jeśli jesteś klientem Idea Bank => staniesz się klientem Pekao => to ostatnia szansa na skorzystanie z promocji Konto Przekorzystne Pekao 100 zł za konto i 50 zł w Bezcenne Chwile.

Idea Bank przejęty przez Bank Pekao. Koniec Idea Bank

🚩To być może również ostatnia szansa na uruchomienie ⚡lokaty Idea Bank z wysokim oprocentowaniem, w chwili publikacji niniejszego wpisu ⚡lokata HAPPY (2,9%) oraz ⚡lokata HAPPY PRO (2,5%) wciąż są dostępne. Jak długo będą? Tego niestety nie wiemy.

[aktualizacja] wnioski o lokaty HAPPY przestały być dostępne.

 

Przymusowa restrukturyzacja Idea Bank

BFG poinformował na swoich stronach o przymusowej restrukturyzacji Idea Bank SA, który zostanie przejęty przez Bank Pekao S.A., publikacja 31 grudnia 2020:

Idea Bank Lokata HAPPYBankowy Fundusz Gwarancyjny, ze względu na złą sytuację kapitałową Idea Bank S.A., wszczął jego przymusową restrukturyzację. Bank zostanie 3 stycznia 2021 r. przejęty przez Bank Pekao S.A. Wszystkie depozyty klientów zostaną w całości przeniesione do banku przejmującego, podobnie jak kredyty, nie zostanie również zawieszona obsługa klientów. W związku z przymusową restrukturyzacją klienci nie muszą podejmować żadnych działań w celu przeniesienia rachunków bankowych.

Co ważne, nie mamy tutaj do czynienia z upadłością Idea Bank, kiedy to środki gwarantowane są do wysokości 100 000 EUR, ale z przejęciem przez inny bank, w tym przypadku Bank Pekao SA, przez co zarówno depozyty, jak i kredyty klientów Idea Bank zostaną w całości przeniesione do Banku Pekao:

BFG udzieli z dniem przejęcia bankowi przejmującemu gwarancji pokrycia strat wynikających z ryzyka związanego z przejmowanymi prawami majątkowymi lub przejmowanymi zobowiązaniami.

🚩Pod bannerem lokata HAPPY (wciąż dostępna).

 

Jestem klientem Idea Bank – co teraz?

Nic. Na stronie Idea Bank można znaleźć informacje dla klientów informujące o tym, iż w procesie przymusowej restrukturyzacji 3 stycznia 2021 r. Idea Bank S.A. zostanie przejęty przez Bank Pekao S.A., a

wszystkie depozyty, podobnie jak kredyty, zostaną w całości przeniesione do banku przejmującego (banku Pekao SA)

Kolejna ważna informacja:

klienci Idea Bank S.A. nie muszą w związku z przymusową restrukturyzacją podejmować żadnych działań

Idea Bank Lokata HAPPY PRODziałalność Idea Bank nie zostaje zawieszona, wszystkie produkty pozostają aktywne.

Co istotne nie zmienią się numery rachunków bankowych klientów, a dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej nadal będzie aktywny (hasła i loginy pozostają bez zmian), wyjątek stanowi jedynie przerwa techniczna w dniu 31.12.2020 od godziny 20:00 do godziny 04:00 dnia 01.01.2021 r., o czym Idea Bank informował swoich klientów w ostatnich dniach.

Wciąż będą działać karty (płatności i wypłaty z bankomatów) zgodnie z dotychczasowymi zasadami.

Od 4 stycznia oddziały Idea Banku będą dostępne dla klientów pod szyldem Banku Pekao S.A., przy czym. oddziały banku będą otwarte od godziny 13:00 (przed udaniem się do placówki należy sprawdzić godzin otwarcia), transakcje i operacje realizowane są na bieżąco. Czasowo niedostępna może być jedynie usługa Express Elixir.

🚩Pod bannerem lokata HAPPY PRO (wciąż dostępna).

 

Co dalej?

Czas pokaże co dalej. Będąc klientem Idea Banku na pewno przez jakiś czas będziesz korzystać z dotychczasowego systemu bankowego i aplikacji mobilnej. W przyszłości należy jednak liczyć się z tym, że zostaniesz przeniesiony/-a do systemu Banku Pekao S.A, a formalnie staniesz się nim 3 stycznia. Wspomnieliśmy też już, że oddziały Idea Banku zmienią szyld na Pekao.

😎 Konto Przekorzystne Pekao 100 zł za konto i 50 zł w Bezcenne Chwile – to ostatnia szansa na premię od Pekao dla klientów Idea Bank

🚩Należy uważać na oszustów, gdyż na pewno znajdą się tacy, którzy zamieszanie związane z przejęciem Idea Bank będą chcieli wykorzystać do niecnych celów: do wyłudzenia środków lub danych osobowych klientów Idea Banku! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości zadzwoń na infolinię Idea Bank lub Pekao!

Pekao Konto PRZEKORZYSTNENie należy też panikować czy wykonywać gwałtownych ruchów, Bank Pekao, który przejmuje Idea Bank, to jeden z największych polskich banków, dodatkowo:

Na pokrycie strat Idea Bank S.A., określonych w Oszacowaniu wartości aktywów i pasywów Banku, dokonanym przez niezależny podmiot PwC Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., powodujących spadek jego kapitałów własnych do poziomu minus 482,8 mln złotych zostają umorzone akcje Banku  oraz wyemitowane przez Bank obligacje, wskazane w Decyzji BFG.

Na pewno należy liczyć się z obniżką oprocentowania  – niestety Bank Pekao, który przejmuje Idea Bank, nie słynie z wysoko oprocentowanych lokat, ale ⚡wysoko oprocentowane depozyty Idea Banku wciąż można znaleźć w naszym serwisie (na chwilę publikacji niniejszego wpisu wciąż są dostępne):

👉warto więc skorzystać z (być może) ostatniej okazji na uruchomienie lokat Idea Banku z wysokim oprocentowaniem.

Jak długo lokaty te będą dostępne? Czas pokaże … i przypominamy o ofercie Konta Przekorzystnego Pekao 😎

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

Pożyczka gotówkowa Pekao - do 250 tys. zł bez prowizji

Pożyczka gotówkowa Pekao – do 250 tys. zł bez prowizji

Inbank lokata w Euro 2,75% (✔️lokata BEZ KONTA)

Inbank lokata w Euro 2,75% (✔️lokata BEZ KONTA)

5,35% lokata Na Start InBank

5,35% lokata Na Start InBank


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*  

5 komentarze

  1. Fabian wyraził(-a) opinię o Bank Pekao przejmuje Idea Bank

    W podjętych przez KNF działaniach nie powinniśmy zapominać o politycznych uwarunkowaniach związanych z relacjami pomiędzy L. Czarneckim a obecną władzą.

  2. Seba wyraził(-a) opinię o Bank Pekao przejmuje Idea Bank

    A to niespodzianka na koniec roku! O tym, że mają problemy mówiło się już od dłuższego czasu. Nawet Getin miał przejmować Idea Bank czy na odwrót? Ale kto by przypuszczał, że tak szybko się to potoczy. Raczej oczekiwałem jakiegoś pakietu pomocy czy coś w tym stylu, ale nie przejęcia. Przedsylwestrowy surprise!
    A tak na marginesie to sam jestem ciekaw kiedy zjadą do 0,01%