Konta dla Młodych / konta młodzieżowe ranking

Konto dla MŁODYCH / konto młodzieżowe to konto osobiste najczęściej dla osób w wieku do 26 lat, preferencyjne warunki prowadzenia konta, preferencyjne warunki dla wypłat z bankomatów itp. Przed uruchomieniem sprawdź szczegółowy opis konta. Dla większości prezentowanych kont osobistych z rankingu wniosek o konto dla MŁODYCH złożysz online bez wychodzenia z domu.

Konta dla młodych ranking

 

Konta dla Młodych

 

Okresowo wybrane konta dla młodych można założyć w promocji, które można znaleźć w rankingu. Na uwagę zasługują konto MOBI od ING i PKO Konto dla Młodych.

Czym jest konto osobiste?

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) oraz bardziej popularne nazwy konto osobiste / konto bankowe / rachunek osobisty, to produkt otwierany i prowadzony przez bank, a przeznaczony z myślą o osobach fizycznych (zobacz też konto dla firm), otwierany jest i prowadzony przez bank na podstawie umowy o prowadzenie rachunku, jest to konto na które wpływa najczęściej wynagrodzenie, z którego dokonujemy płatności, wykonujemy przelewy, czy wypłaty z bankomatów.

Konto osobiste może otworzyć każda osoba, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych i ma ukończone co co najmniej 13 lat po wcześniejszej zgodzie przedstawiciela ustawowego (rodzica lub opiekuna).

Wyszukując najlepszego konta bankowego warto porównanać oferty z wielu banków i wybrać nalepszą. Warto zwrócić uwagę, że nie zawsze bezwarunkowo darmowe konto musi być najlepsze. Dlaczego? Posiadając konto bankowe, również płatne, ale korzystając z niego regularnie zazwyczaj z automatu spełniamy warunki zwalniające z opłaty za konto czy kartę debetową wydawaną do konta osobistego.

Jak otworzyć konto osobiste przez Internet? Konto bankowe online!

Czy można otworzyć konto osobiste online przez Internet bez wychodzenia z domu? Oczywiście! Znakomita większość banków, a na pewno wszystkie z największych oferują możliwość otwarcia konta bankowego online przez internet, bez ruszania się z domu. Co więcej, dopełniając formalności online konto bankowe może być w pełni aktywne już nawet w 15 minut.

Przed złożeniem wniosku warto zastanowić się nad sposobem weryfikacji tożsamości. Dostępne metody to:

 • potwierdzenie tożsamości w oddziale czy placówce banku, gdzie również można podpisać umowę do konta
 • potwierdzenie tożsamości przez kuriera, który również przywiezie umowę do konta
 • potwierdzenie tożsamości poprzez przelew z konta z innego banku
 • wideoweryfikacja to kolejny sposób
 • ostatnią metodą potwierdzenia danych jest weryfikacja na selfie

Procedury w bankach mogą się nieco różnić, ale zazwyczaj należy spełnić następujące etapy:

1. Złożyć wniosek online na stronie – potrzebny będzie komputer lub telefon z dostępem do internetu oraz podstawowe dane (z dowodu).

2. Rozmowaz konsultantem bankowym – po złożeniu wniosku należy oczekiwać na kontakt ze strony pracownika banku, który potwierdzi Twoją dyspozycję oraz Twoje dane oraz sposób podpisania umowy.

3. Podpisanie umowy – za pomocą kuriera albo w placówce banku. W niektórych przypadkach możliwe jest również podpisanie umowy kodem SMS.

4. Aktywacja konta i karty – po podpisaniu umowy Twoje konto staje się aktywne. Kartę otrzymasz w ciągu kilku dni na podany adres korespondencyjny. W niektórych bankach kartę debetową do rachunku przywozi kurier (wraz z umową).

Konto osobiste / oszczędnościowe + aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna pozwala w prosty sposób zarządzać kontem osobistym lub kontem oszczędnościowym i zgromadzonymi na nich środkami:

 • śledzić stan konta – weryfikować wydatki i wpływy
 • wykonywać przelewy
 • lokować środki na koncie oszczędnościowym albo wykonywać przelewy konto oszczędnościowe – konto osobiste (lub na odwrót)
 • założyć lokatę albo kontrolować już posiadane lokaty bankowe
 • złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową czy kredyt gotówkowy (online, bez wychodzenia z domu), dla kredytów hipotecznych konieczna będzie wizyta w banku

Aplikacje mobilne znajdziesz w największych polskich bankach:

 • Alior Bank
 • BNP Paribas
 • Credit Agricole
 • ING Bank Śląski
 • mBank
 • Millennium
 • Santander Bank Polska

Aplikację mobilną znajdziesz na:

 • App Store – dla telefonów z system IOS
 • Google Play – dla telefonów z systemem Android

Jak zamknąć konto bankowe?

Konto bankowe możesz zamknąć w każdej chwili, a do zamknięcia konta wystarczy złożyć wniosek o jego zamknięcie.

W większości banków konto osobiste można zamknąć na kilka sposobów, przy czym nie wszystkie z niżej wymienionych dostępne są we wszystkich bankach:

 • osobiście w oddziale lub placówce banku
 • telefonicznie za pośrednictwem infolinii
 • listownie wysyłając list polecony na adres korespondencyjny banku
 • w bankowości internetowej składając stosowne oświadczenie w systemie bankowości elektronicznej

Szczegółowe inf. o możliwości zamknięcia konta bankowego znajdziesz w swojej umowie rachunku.

Okres wypowiedzenia – z zamknięciem rachunku związany jest okres wypowiedzenia, czyli czas jaki musi upłynąć od wpłynięcia wniosku do banku, do momentu zamknięcia konta. Zazwyczaj standardowy okres wypowiedzania wynosi 30 dni. Okres ten może zostać skrócony, a konto zamknięte również w trybie natychmiastowych, np. w sytuacji gdy bank zamierza zmienić warunki prowadzenia konta osobistego, a Ty warunków tych nie akceptujesz.

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

Oprocentowanie do 5,15% dla lokaty InBank (✔️lokata BEZ KONTA)

Oprocentowanie do 5,15% dla lokaty InBank (✔️lokata BEZ KONTA)

5,25% Lokata FACTO (bez konta) ⭐ Facto Opinie i oprocentowanie

5,25% Lokata FACTO (bez konta) ⭐ Facto Opinie i oprocentowanie

Konto oszczędnościowe Pekao 7% do 100 tys. zł

Konto oszczędnościowe Pekao 7% do 100 tys. zł

Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*