Kredyty bankowe ranking CZERWIEC 2021

Porównanie kredytów z różnych banków, sprawdź gdzie zapłacisz najmniej. Ranking kredytów bankowych CZERWIEC 2021, w którym znajdziesz:

 • kredyty gotówkowe;
 • kredyty hipoteczne / kredyty mieszkaniowe;
 • kredyty konsolidacyjne;
 • kredyty dla firm;

Ranking kredytów bankowych

 

Ranking kredytów bankowych

Kredyty bankowe w skróconym zestawieniu, w tym kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne / mieszkaniowe, kredyty konsolidacyjne i kredyty dla firm:

Kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny logo

RRSO 2.36%

Okres

od 60 do 360 mies.

Kwota

do 3 000 000 PLN

do 80% wartości nieruchomości

Kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny logo

RRSO 2.54%

Okres

do 24 lat

Kwota

z wniosku

Do 15% kredytu na inny cel!

Kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny logo

RRSO 2.80%

Okres

od 1 do 35 lat

Kwota

z wniosku

Kredyt mieszkaniowy
Kredyt mieszkaniowy logo

RRSO 3.17%

Okres

od 1 do 35 lat

Kwota

z wniosku

Kredyt mieszkaniowy
Kredyt mieszkaniowy logo

RRSO 3.35%

Okres

do 24 lat

Kwota

z wniosku

Kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny logo

RRSO 3.43%

Okres

do 35 lat

Kwota

z wniosku

Kredyt konsolidacyjny
Kredyt konsolidacyjny logo

RRSO 6.22%

Okres

Ust. indyw.

Kwota

od 1000 do 160 000 PLN

Kredyt gotówkowy
Kredyt gotówkowy logo

RRSO 7.40%

Okres

do 10 lat

Kwota

do 200 000 PLN

Kredyt samochodowy
Kredyt samochodowy logo

RRSO 10.40%

Okres

od 6 do 96 mies.

Kwota

z wniosku

Szybki kredyt gotówkowy
Szybki kredyt gotówkowy logo

RRSO 11.18%

Okres

od 3 do 120 mies.

Kwota

do 300 000 PLN

Kredyt konsolidacyjny
Kredyt konsolidacyjny logo

RRSO 11.54%

Okres

od 3 do 120 mies.

Kwota

od 30 000 do 200 000 PLN

Kredyt gotówkowy
Kredyt gotówkowy logo

RRSO 12.42%

Okres

od 6 do 120 mies.

Kwota

od 1000 do 200 000 PLN

na dowolny cel

Uwaga! Aktualne RRSO zawsze na stronie banku i/lub stronie promocji!

Uwaga! "z wniosku" oznacza brak informacji o kwocie kredytu lub pożyczki na stronie banku albo kwota ta jest ustalana indywidualnie.

 

Kredyt bankowy (zazwyczaj) jest zobowiązaniem długoterminowym, dlatego przed zawarciem umowy warto porównać wiele ofert.

Czy wnioskując o kredyt gotówkowy muszę być klientem banku?

Zdecydowanie nie, możesz wnioskować o kredyt gotówkowy w dowolnym banku, który ma w ofercie kredyty gotówkowe dowolnego przeznaczenia, również nie będąc klientem tego banku. Jeśli jednak chcesz, aby formalności zostały ograniczone do minimum, a Twój wniosek został szybko zweryfikowany, to warto rozpocząć od złożenia wniosku o kredyt gotówkowy w banku, w którym posiadasz konto osobiste.

Wnioskując o kredyt gotówkowy należy zawsze liczyć się z tym, że bank sprawdzi historię kredytową w BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Zazwyczaj tak jest, jednak w niektórych przypadkach bank może zaniechać sprawdzenia BIK-u, np. jeśli kwota kredytu gotówkowego nie jest wysoka, a współpraca z bankiem układa się wzorcowo.

Jeśli jednak wnioskujesz o kredyt gotówkowy w obcym banku (tj. innym niż masz konto osobiste), to co do za zasady należy liczyć się z tym, że weryfikacja w BIK zostanie przeprowadzona.

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Przeglądasz oferty kredytów, zobacz jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy? Przede wszystkim porównaj ofert kredytów gotówkowych z różnych banków, tak aby pośród wybranych znaleźć najtańszy.

Najtańszy kredyt gotówkowy, co sprawdzić:

 • sprawdź oferty z wielu banków i nie skupiaj się tylko na jednym, porównując oferty kredytów gotówkowych możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych,
 • porównując oferty kredytów gotówkowych dowolnego przeznaczenia zwróć uwagę na RRSO, które jest wyznacznikiem kosztu kredytu – im niższe RRSO, tym taniej i tym tańszy będzie kredyt,
 • i wybierz najtańszy kredyt gotówkowy!

Dla większości prezentowanych kredytów gotówkowych z rankingu wniosek o kredyt gotówkowy złożysz online bez wychodzenia z domu, wybrane z nich równie bez zaświadczeń o dochodach. Poznaj też i porównaj opinie użytkowników oraz wyraź własne zdanie – pamiętaj, że Twój głos może być cenny dla innych.

Kredyt gotówkowy – jak szybko dostanę pieniądze?

Składając wniosek o kredyt gotówkowy online możesz liczyć na wypłatę pieniędzy nawet w tym samym dniu, w którym złożysz wniosek o kredyt oraz:

 • spełnisz wymagania stawiane przez bank oraz
 • Twój wniosek kredytowy zostanie rozpatrzony pozytywnie oraz
 • podpiszesz umowę o kredyt gotówkowy

W wielu bankach istnieje możliwość podpisania umowy online, to znaczy podpisania umowy w sposób elektroniczny (kodem SMS). W takim przypadku możesz liczyć na szybką wypłatę środków w kilka minut po podpisaniu umowy, nawet w tym samym dniu, w którym złożono wniosek o kredyt.

Wnioskując o kredyt gotówkowy online, a takie znajdziesz na naszej stronie, pieniądze otrzymasz po pozytywnej decyzji kredytowej i po zawarciu umowy:

 • jeśli wnioskujesz o pożyczkę gotówkową w banku, w którym masz konto – pieniądze trafią na Twoje konto w ciągu kilku minut
 • jeżeli posiadasz konto w innym banku – zgodnie z sesjami elixir, tj. maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego

Problemy z uzyskaniem kredytu bankowego? Sprawdź ranking chwilówek, wybrane pożyczki do odebrania na poczcie lub w banku pocztowym.

Co zabrać do banku udając się po kredyt lub pożyczkę?

Udało Ci się przejrzeć oferty w internecie, znaleźć kredyt gotówkowy albo kredyt hipoteczny, który Cię interesuje. Część formalności dopłenisz online. Jednak w niektórych przypadkach, może być konieczna wizyta w banku – informacje takie uzyskasz od pracownika banku, przypominamy, że ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych daje możliwość złożenia wniosku online albo wypełnienia formularza kontaktowego.

Udając się do banku zabierz:

 • dokument tożsamości – koniecznie dowód osobisty, jeżeli posiadasz prawo jazdy czy paszport, to także je ze sobą zabierz

Dokument tożsamości to absolutne minimum, bez dokumentu w ogóle nie masz po co wybierać się do banku (albo jedynie w celach informacyjnych).

Inne dokumenty – to ustalisz podczas rozmowy, mogą (ale nie muszą) być potrzebne:

 • zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości dochodów – jeżeli do wniosku kredytowego wymagany jest taki dokument, albo bank zażądał go, to należy go zabrać. Niestety często banki wymagają aby zostało to wypełnione na ich szablonie, to przyjście z takim zaświadczeniem do banku pozwoli poznać Twoją zdolność kredytową, ale mogą też wystarczyć wyciągi bankowe – przejdź do kolejnego punktu
 • wyciągi bankowe: jeżeli starasz się o kredyt gotówkowy, to zazwyczaj zamiast zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach wystarczą wyciągi bankowe za określony okres (najczęściej od 3 do 6 miesięcy). Wyciąg może być niepotrzebny, jeżeli starasz się o kredyt w banku, na konto którego wpływa Twoje wynagrodzenie. Zobacz też: jak zrobić wyciąg z konta bankowego?
 • PIT za poprzedni rok (ze stemplem z US), jeśli jesteś zatrudniony na umowę zlecenie lub umowę o dzieło
 • zaświadczenia związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, jeżeli taką prowadzisz i informacje o dochodach (najlepiej PIT ze stemplem z US)

Wymieniliśmy dokumenty, które mogą, ale nie muszą być potrzebne. Absolutne minimum to dokument tożsamości ze zdjęciem. Inne, na przykład wyciągi bankowe, możesz wygenerować również na miejscu, przy pracowniku banku.

Od czego zależy zdolność kredytowa?

Ubiegając się o kredyt bankowy czy przeglądając oferty możesz spotkać się z pojęciem zdolności kredytowej. Czy jest więc zdolność kredytowa i od czego zależy. Zdolność kredytowa / rating to ocena wiarygodności kredytowej. Na jej podstawie ocenia się komu i za ile pożycza się pieniądze albo komu lepiej nie pożyczać pieniędzy. Jeżeli udasz się do banku, to pracownik na podstawie przeprowadzonego z Tobą wywiadu, danych i zaświadczeń, które uzyska od Ciebie, wyliczy Twoją zdolność kredytową (Twój rating).

Oczywiście algorytm i wpływ poszczególnych czynników na ostatecznych wynik może być różny dla każdego z banków, ale powszechnie wiadomo o czynnikach, które mogą obniżyć lub podnieść zdolność kredytową. Są nimi:

 • wysokość dochodów – im więcej, tym lepiej
 • stałość dochodów – wyżej premiowane będą osoby zatrudnione na umowę o pracę i pracujące kilka lat w jednej firmie, niż osoba na okresie próbnym, nawet jeśli ma wyższe dochody
 • historia kredytowa – czy masz kredyty (albo już spłacone) i jak je spłacasz. Oczywiście najlepiej nie mieć żadnych zaległości. Powszechnie wiadomo, że lepiej mieć spłacony kredyt z dobrą historią niż być czystą tablicą – w pierwszym przypadku bank wie, że jesteś wiarygodnym kredytobiorcą, w drugim nie wie o Tobie nic
 • stan cywilny – wyżej osoby są osoby pozostające w stałym związku z rodziną
 • wiek – najlepiej być osobą w średnim wieku
 • posiadanie oszczędności – najlepiej jeśli je masz i możesz to bankowi udowodnić
 • zabezpieczenia – jeśli kredytem chcesz finansować np. zakup pojazdu i zakupiony pojazd może stanowić zabezpieczenie kredytu, to powinno ułatwić uzyskanie środków

Ze zdolnością kredytową bezpośrednio związany jest tzw. scoring czyli coś co nie określa Twojej zdolności kredytowej (na to mają wpływ Twoje dochody i zobowiązania), ale określanie przez bank ryzyka, że spłacisz zobowiązanie. Im ryzyko jest wyższe, tym kredyt będzie dla Ciebie droższy.

Część wymienionych powyżej czynników wchodzą do tzw. modelu scoringowego na podstawie którego pożyczkodawca (bank) szacuje, czy jesteś (potencjalnie) dobrym klientem, czy pożyczyć Ci pieniądze i za ile.

Jeśli jesteś klientem z ulicy, to bank do oceny Twojej wiarygodności wykorzysta część cech wymienionych już powyżej:

 • Płeć
 • Wiek
 • Wykształcenie
 • Zawód/stanowisko w firmie
 • Sektor gospodarki
 • Forma zatrudnienia/prowadzenia działalności
 • Okres zatrudnienia/prowadzenia działalności
 • Stan cywilny

Jeżeli jesteś już klientem banku X, to bank ten do budowy modelu scoringowego wykorzysta dane, które zgromadził na Twój temat podczas współpracy:

 • Okres posiadania rachunku
 • Liczba aktywnych rachunków
 • Średnie/maksymalne/minimalne salda rachunków
 • Średnie obroty
 • Liczba i kwoty wykonywanych transakcji
 • Rodzaj wykonywanych transakcji
 • Występowanie opóźnień w spłacie i ich wielkość
 • Występowanie i wielkość przekroczeń przyznanego limitu
 • Poziom wykorzystania limitu

Nie bez kozery więc starając się o kredyt w banku, w którym masz rachunek, warto mieć dobrą historię współpracy z bankiem.

 

Polub naszą stronę i otrzymuj powiadomienia o promocjach bankowych!

 

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

Lokaty InBank oprocentowanie 1,5% na 12-miesięcznej lokacie BEZ KONTA

Lokaty InBank oprocentowanie 1,5% na 12-miesięcznej lokacie BEZ KONTA

⚡0,8% do 400 000 zł Lokata na NOWE ŚRODKI Santander Consumer Bank

⚡0,8% do 400 000 zł Lokata na NOWE ŚRODKI Santander Consumer Bank

⚡Zyskaj 200 zł na dowolne zakupy z Visa Comfort Santander Consumer Bank

⚡Zyskaj 200 zł na dowolne zakupy z Visa Comfort Santander Consumer Bank

Konto Oszczędnościowe na nowe środki

Konto Oszczędnościowe na nowe środki


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*