Najlepsze lokaty WRZESIEŃ 2019 ranking lokat, ranking kont oszczędnościowych

Najlepsze lokaty bankowe i najlepsze konta oszczędnościowe ranking WRZESIEŃ 2019, wybrane lokaty bez konieczności zakładania konta czy korzystania z innych produktów bankowych, ze szczegółowym opisem i bez marketingowego spamu.

Nasze zestawienie dedykujemy przede wszystkim tym, którzy szukają lokat z BFG, którzy cenią sobie pewność wypłaty kapitału powierzonego bankowi wraz z należnymi odsetkami, a jednocześnie nie chcą przeglądać stron wielu banków.

Ranking lokat

Zapraszamy też do Lokata Konto PL, gdzie znajdziesz prezentowane przez nas oferty i wiele innych:

I przypominamy też, że wpis najlepsze lokaty jest modyfikowany przynajmniej raz w miesiącu (z reguły częściej).

 

Najważniejsze zmiany

Santander Konto Jakie Chcę (premia)Zazwyczaj w tym akapicie pisaliśmy o najważniejszych zmianach w zestawieniu, tym razem będzie jednak inaczej i już tutaj wymieniamy konta i lokaty, na które warto zwrócić szczególną uwagę:

Szczegółowe informacje o wybranych ofertach na wskazanych stronach www, skrócone także w dalszej części niniejszego wpisu

 

Lokaty z BFG 2019

Wszystkie prezentowane depozyty, to lokaty z BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny) pod nadzorem KNF (Komisja Nadzoru Finansowego), a oprocentowane podane jest w skali rocznej – jeżeli jest inaczej, wyraźnie o tym informujemy.

Jeśli wg Ciebie jeszcze jakaś lokata powinna znaleźć się w zestawieniu albo w międzyczasie oferta się zmieniła, to prosimy o wpisanie tego w komentarzu. Przypominamy też, że lokaty i konta oszczędnościowe dla wybranych banków znajdziesz też w menu.

🎁 Czy banki przygotowują w tym miesiącu jeszcze jakąś niespodziankę❓ Polub nasz profil na FB i otrzymuj informacje o najlepszych lokatach i kontach oszczędnościowych!

 

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe

Sprawdź najlepsze kont oszczędnościowych i lokat, a jeśli nie wiesz:

 • czy zdecydować się na uruchomienie lokaty bankowej albo
 • może lepsze będzie konto oszczędnościowe

👉 odsyłamy do wpisu lokata czy konto oszczędnościowe.

Najlepsze lokaty bankowe, których szczegółowy opis znajdziesz na LokataKonto.pl, skrócony opis poniżej – zapraszamy do lektury.

 

Na wysoki PROCENT inBank

Lokata na WYSOKI PROCENT Inbank to oferta depozytowa na 6, 12, 24, 36, 48 lub nawet 60 miesięcy, przy czym najwyższe oprocentowanie otrzymasz, jeżeli zdecydujesz się ulokować środki w banku na maksymalny okres. Na lokatach Inbank możesz ulokować łącznie do 400.000 zł, depozyt gwarantowany przez estoński fundusz gwarancyjny, a lokatę uruchomisz bez zakładania konta w Inbank (lokata bez konta).

Lokata na WYSOKI PROCENT InBank to:

 • minimalna kwota lokaty standardowej to 5.000 zł;
 • maksymalna kwota lokaty standardowej to 50.000 zł;

ale
Inbank Lokata na WYSOKI PROCENT

 • maksymalne saldo na wszystkich lokatach jednego klienta to do 400.000 zł;
 • kwoty maksymalne mogą zostać przekroczona w przypadku automatycznego odnowienia lokaty wraz z odsetkami.

Oprocentowanie:

 • oprocentowanie 1,3% na 3 miesiące
 • oprocentowanie 2,1% na 6 miesięcy
 • oprocentowanie 2,30% na 12 miesięcy
 • oprocentowanie 2,90% na 24 miesiące
 • oprocentowanie 2,95% na 36 miesięcy
 • oprocentowanie 3,00% na 48 miesięcy
 • oprocentowanie 3,05% na 60 miesięcy – z naszego zestawienia

Sprawdź też inne lokaty InBank

Do 3,05% na WYSOKI PROCENT Inbank

Ciekawostką w ofercie Inbank jest odnowienie lokaty, w przypadku automatycznego odnowienia lokaty bank powiększy oprocentowanie po odnowieniu o bonus w wysokości +0,1%, w takim przypadku następuje jej automatyczne odnowienie na kolejny, taki sam okres czasu, na standardowych warunkach obowiązujących w InBanku w dniu odnowienia lokaty dla tego samego okresu i kwoty lokaty wraz z odsetkami naliczonymi przed odnowieniem.

 

4% Lokata Witaj Nest Bank

To wysokie oprocentowanie na dobry początek i możliwość ulokowania do 10.000 zł na 3 a także na 6 miesięcy. Lokata dostępna zarówno dla nowych, jak i dla obecnych klientów banku, przy czym dla obecnych klientów przez 30 dni od dnia otwarcia Nest Konta.

Nest Bank Nest KontoLokata dostępna z kontem Nest Bank, jeśli takowe już posiadasz to:

 1. zaloguj się do bankowości internetowej Nest Bank
 2. W sekcji Wykonaj operację wybierz Załóż lokatę i określ jej parametry
 3. Zatwierdź otwarcie lokaty i ciesz się rosnącymi oszczędnościami

Sprawdź też inne lokaty Nest Bank

Lokata WITAJ Nest Bank, to również możliwość uzyskania 4% na lokacie 6-miesięcznej, jeżeli w ciągu 60 dni od otwarcia lokaty:

 • zapewnisz na koncie osobistym Nest Bank wpływ wynagrodzenia na konto w kwocie co najmniej 2 500 zł w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym

albo

 • zapewnisz wpływy na rachunek firmowy w kwocie nie niższej niż 6.000 zł w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym oraz wykonasz przelew zaliczki podatku do Urzędu Skarbowego bądź płatności pełnej składki do ZUS w przynajmniej jednym miesiącu kalendarzowym

Nest Konto + lokata Witaj 4%

 

Na nowe środki Getin Bank

Getin Bank Lokata na NOWE ŚRODKI

Promocyjna Lokata na NOWE ŚRODKI Getin Bank to lokata z oprocentowaniem 2,0% do 100.000 zł na 3 miesiące.

Oferta Lokata na NOWE ŚRODKI Getin Bank dedykowana jest zarówno dla nowych jak i obecnych klientów banku, dla tych ostatnich Getin Bank bada saldo środków na dzień 28.07.2019.

Obecna promocja obowiązuje do dnia 01.09.2019 r. i podobnie jak dla konta Millennium Profit, tak samo dla lokaty Getin bank promocja jest powtarzalna:

 • możesz tak dysponować środkami, aby w wybranym okresie ulokować je w Getin Bank i skorzystać z promocyjnego, podwyższonego oprocentowania na lokacie
 • kliknij przycisk, aby przejść na stronę oferty.

choć nie wiadomo, czy w ramach kolejnej odsłony oprocentowanie będzie równie wysokie.

Sprawdź też inne lokaty Getin Bank, w tym lokatę mobilną Getin (4% do 20.000 zł)

Nie znasz salda?

 • Jeżeli jesteś nowym klientem banku sprawa jest prosta – wszystkie środki będą nowymi.
 • Jeżeli nie jesteś nowym klientem Getin Bank i nie znasz salda, sprawdzisz je dzwoniąc na infolinię banku albo na etapie składania wniosku o lokatę

2,0% Getin Bank na NOWE ŚRODKI

Getin Bank to nie tylko promocyjna lokata na nowe środki też:

Odsyłamy też do podlinkowanego wpisu, w którym przedstawiamy szczegółowo konto i lokatę.

 

Na nowe środki Santander

Promocyjna lokata online na nowe środki od Santander Consumer Bank, jest to depozyt 15-miesięczny z możliwością ulokowania do 400.000 zł na 2,1% w skali rocznej, a minimalna kwota lokaty już od 1000 zł – dostępne są również inne okresy deponowania środków.

Santander Consumer Z promocji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Santander Consumer Banku, dla obecnych klientów Santander Consumer Bank bada saldo wg stanu na 01.08.2019 r. i dotyczy zdeponowanych środków na rachunkach lokat terminowych w SCB.

W celu zawarcia umowy lokaty należy spełnić następujące warunki:

 1. uzupełnić wszystkie wymagane pola na wniosku o lokatę Santander Consumer Bank;
 2. pobrać oraz zapoznać się z dokumentami udostępnionymi przez Santander Consumer Bank, która zostaną uzupełnionymi danymi zawartymi z wniosku o lokatę (w tym z treścią umowy). Fakt zapoznania się z dokumentacją i jej akceptację należy potwierdzić poprzez zaznaczenie checkboxa przy każdym wymaganym dokumencie;
 3. dołączyć skan ważnego dokumentu tożsamości (jeżeli będzie od Państwa wymagany);
 4. wykonać przelew kwoty lokaty.

Szczegółowe informacje na stronie wskazanej powyżej oraz oczywiśćie na stronie promocji.

Uruchom lokatę Santander

 

mBank lokata na powitanie

mBank 3,5% dla nowych klientówRachunek z lokatą 3,5% to propozycja mBank. Lokaty na powitanie eKonto z lokatą mBank, to propozycja dla nowych klientów mBank, przy czym jeżeli byłeś już klientem mBank (nawet po rozwiązaniu umowy z mBank), to niestety nie możesz już skorzystać z promocyjne oferty mBank.

Na Mocnej Lokacie na powitanie ulokujesz do 10.000 zł na 3 miesiące, minimalna kwota lokaty już od 500 zł, możesz oczywiście uruchomić tylko jedną taką lokatę, razem z którą otwierane jest eKonto w mBank.

Poza lokatą, z kontem mBank możesz dodatkowo korzystać z promocji BLIK czy mBank-owego systemu promocji mOkazje, ale nie tylko.

Sprawdź też inne lokaty mBank

mBank 3,5% na powitanie

Zobacz też:

 

Lokaty Idea Bank

Idea Bank to przede wszystkim dwie flagowe lokaty, o których więcej poniżej.

Idea Bank Lokata HAPPY

Lokata HAPPY

Lokata HIT, która początkowo zastąpiła lokatę Happy, została usunięta z oferty, a lokata HAPPY ponownie wróciła. Warunki są podobne, choć nie do końca takie same:

 • 4,0% do 20.000 zł na 3 miesiące – jeżeli dysponujesz wyższą kwotą sprawdź lokatę HAPPY PRO

Najciekawszym w ofercie Idea Bank jest to, że:

 • nie musisz wiązać się bankiem – lokata HAPPY to lokata BEZ KONTA i innych produktów Idea Bank.

oraz

 • możliwość zerwania lokaty w dowolnym momencie bez utraty odsetek

Mimo, że lokata HAPPY to lokata bez konta, to posiadając konto w Idea Bank możesz skorzystać z innych, korzystnych lokat w Idea Bank. Lokata HAPPY SKRÓT:

 • oprocentowanie 4,00%
 • kwota od: 500 zł
 • kwota do: 20 000 zł
 • limit lokat: 1
 • bezkarna – możliwość zerwania bez utraty odsetek

4,0% lokata HAPPY Idea Bank

Odsyłamy też na stronę Lokata HAPPY Idea Bank na której także:

 • szczegółowy opis lokaty
 • warunki uruchomienia
 • warunki odnowienia lokaty
 • kalkulator zysku z lokaty HAPPY PRO
 • i inne, lub zapraszamy na stronę oferty (przycisk)

 

Lokata HAPPY PRO

Lokata HAPPY PRO Idea Bank to oferta skierowana do osób dysponujących oszczędnościami w kwocie powyżej 20.000 zł, czyli więcej niż na lokacie HAPPY. Podobnie jak dla innych lokaty typu HAPPY w Idea Bank, tak i HAPPY PRO dedykowana jest dla nowych klientów banku.

Idea Bank Lokata HAPPY PROMożesz założyć tylko jedną taką lokatę, a do jej uruchomienia nie musisz zakładać konta (lokata bez konta) ani korzystania z innych produktów bankowych, na lokacie Happy PRO ulokujesz nawet do 400.000 zł.

Oprocentowanie lokaty HAPPY PRO Idea Bank nie jest zależne od okresu, na jaki deponujesz środki w banku, ani od kwoty lokaty i wynosi:

 • 3,10% w skali roku dla lokaty 3-miesięcznej

dla kwoty:

 • od 20.000,01 do 400.000 zł

Oprocentowanie lokaty jest stałe przez cały okres umowy, a Idea Bank nie pobiera opłat za zwrot środków z lokaty, również na konto w innym banku. Co niezwykle istotne, masz możliwość zerwania lokaty bez utraty odsetek!

Odsyłamy też na stronę Lokata HAPPY PRO Idea Bank na której także:

 • szczegółowy opis lokaty
 • warunki uruchomienia
 • warunki odnowienia lokaty
 • kalkulator zysku z lokaty HAPPY PRO
 • i inne, lub zapraszamy na stronę oferty (przycisk)

Idea Bank Lokata HAPPY PRO

Sprawdź też inne lokaty Idea Bank.

 

 

Najlepsze konta oszczędnościowe, których szczegółowy opis znajdziesz na LokataKonto.pl, skrócony opis poniżej – zapraszamy do lektury.

Millennium Profit + PREMIA 200 zł

Wracamy na polskie podwórko, czyli do kont PLN, konto oszczędnościowe Profit wielokrotnie przedstawialiśmy już na blogu i robiliśmy to nie bez kozery. Dlaczego?

Bank Millennium Konto Millennium ProfitMillennium Profit to konto oszczędnościowe, na którym ulokujesz nawet do 100.000 zł na 92 dni korzystając z bardzo dobrego oprocentowania 2,7% i z którego możesz wycofać środki w dowolnym momencie bez utraty odsetek. A co po 92 dniach?

 • jeśli w porę wycofasz środki z Banku Millennium (przed zakończeniem promocji – często przypominamy o tym na blogu i FB), to w ramach kolejnej oferty ponownie będziesz mógł/mogła cieszyć się promocyjnym oprocentowaniem :)

Promocja Millennium Profit jest jak na razie bardzo przewidywalna, co niewątpliwie (wg nas) należy uznać za zaletę – można tak zaplanować przychody i wydatki, aby skorzystać z oferty Millennium i wyciągnąć maksymalne, promocyjne oprocentowanie.

Bieżąca oferta Profit obowiązuje od 31 marca do 25 maja 2019 roku, czyli nie później niż do tego dnia możesz otworzyć konto w Banku Millennium tak, aby przez kolejne 92 dni cieszyć się podwyższonym, promocyjnym oprocentowaniem i dotyczy nowych środków – bank bada saldo na dzień 30 marca 2019.

Konto Profit 2,7% do 100.000 zł

 

Karty z moneyback❗

Na marginesie informujemy, że Millennium, to też dwie bardzo dobre karty kredytowe z 5% zwrotem u wybranych partnerów banku:
Bank Millennium Konto 360° + 200 zł premii

 • Millennium Alfa ze zwrotem w GO Sport, Sephora, Cinema City, Empik i innych;
 • Millennium Impresja, z którą 5% moneyback zgarniesz między innymi w Sephora, Apart, Carefour, Smyk i innych.

Szczegółowy opis kart kredytowych Millennium na tej stronie i uprzednio podlinkowanych.

Zobacz też inne oferty depozytowe Millennium:

Uwaga premia❗

Jeśli jesteś nowym klientem Millennium, to poza możliwością uruchomienia konta oszczędnościowego, do zgarnięcia 200 zł premii – więcej w podlinkowanym wpisie oraz na stronie promocji (banner).

 

Konto Oszczędnościowe Getin Bank

Kolejną interesującą ofertą jest Konto Oszczędnościowe Getin Bank, możliwość korzystnego ulokowania oszczędności, ⚡ oferta na nowe środki zarówno dla nowych, jak i dla obecnych klientów Getin Bank – to jedno z najwyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych na rynku!

Getin Bank Konto oszczędnościoweW ramach obecnej edycji konta oszczędnościowego na NOWE ŚRODKI, nawet do 400.000 zł z oprocentowaniem aż 2,8% w skali roku – 👉 warto chwytać okazję, w kolejnej edycji oprocentowanie może zostać obniżone!

Od daty przystąpienia do promocji przez kolejne 122 dni (4 miesiące) oprocentowanie konta oszczędnościowego Getin to 2,80%, a kwota jaką możesz ulokować to nawet do 400.000 zł. Środki powyżej tej kwoty będą już oprocentowanie na zasadach ogólnych (poza promocją).

Przypominamy, że 👉 jest to konto oszczędnościowe, więc:

 • brak kwoty minimalnej;
 • możesz dopłacać środki w dowolnym momencie i dowolnej wysokości
 • możesz wypłacić część lub całość środków w dowolnym momencie
 • wypłata środków nie powoduje utraty odsetek ale pamiętaj, że darmowy jest jeden przelew w miesiącu

Krótkie podsumowanie:

 • oprocentowanie: 2,80% (przez 122 dni)
 • kwota od: 0,01 zł
 • kwota do: 200 000 zł

Konto oszczędnościowe Getin Bank

 

Konto T-Mobile Bankowe + do 150 zł zwrotu

Konto Oszczędnościowe T-Mobile Usługi Bankowe to oprocentowanie wyższe niż na koncie osobistym oraz swoboda dysponowania środkami.

T-Mobile Usługi Bankowe Konto OszczędnościowePrzenieś swoje oszczędności i ciesz się wysokim oprocentowaniem!

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 3% w skali roku na koncie PLN przez pierwsze 3 miesiące dla nowych klientów
 • 1,5% w skali roku na koncie PLN do końca czerwca 2019 roku dla klientów przelewających wynagrodzenie

Oprocentowanie promocyjne 1,5% i 3% dotyczy salda rachunku do 50.000 zł. Po zakończeniu promocji oraz dla salda rachunku od 50.000 zł oprocentowanie wynosi 1,05%.

Konto Oszczędnościowe 3% z kontem osobistym

Po zakończeniu oprocentowania promocyjnego 3%, masz prawo do skorzystania z oprocentowania promocyjnego 1,5% (o ile spełniasz warunki skorzystania z promocji – dodatkowe inf. na stronie www T-Mobile Usługi Bankowe), a w promocji może wziąć udział klient, który w terminie od 1 kwietnia 2017 r. do dnia 31 grudnia 2018 r. nie posiadał umowy o rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy w T-Mobile Usługi Bankowe.

A jeśli interesuje Cię moneyback odsyłamy na stronę konta T-Mobile Bankowe, na której opis konta FREEMIUM i konta PREMIUM, zapraszamy.

 

Uwaga, oferta banków zmienia się, a co za tym idzie zmienia się również i nasze zestawienie najlepszych lokat, które okresowo aktualizujemy.

ranking lokat bankowych – pełne zestawienie lokat, o którym wielokrotnie wspominaliśmy na blogu i do którego zapraszamy w wolnej chwili

Jeżeli parametry wybranej lokaty zmienią się, albo oferta przestanie być dostępna, poinformuj nas o tym w komentarzu, aby z informacji mogli skorzystać również inni Czytelnicy bloga.

 

Więcej o lokatach i kontach

Przedstawiliśmy nasze typy lokat i kont oszczędnościowych. Poniżej kilka słów na temat tego czym jest lokata i konto oszczędnościowe oraz jakie są główne różnice, poniższe punkty są częścią wpisu lokata czy konto oszczędnościowe, do którego również odsyłamy.

 

Czym jest lokata?

Lokata bankowa to rodzaj umowy z bankiem, my deklarujemy, że wpłacimy środki w określonej kwocie i nie wypłacimy ich przed upływem podanego, z góry określonego terminu, natomiast bank zobowiązuje się, że po zakończeniu umowy wypłaci nam pieniądze na wskazane konto wraz z należnymi odsetkami.

Lokata uruchamiana jest na różne okresy, począwszy od lokat krótkoterminowych (od jednodniowych, do 2 – 3 miesięcznych), przez lokaty kwartalne, a skończywszy na lokatach długoterminowych (12-miesięcznych i powyżej). Pierwsze z nich, to często promocyjne lokaty dla stosunkowo niedużych kwot, dla nowych klientów, nierzadko są to lokaty z podwyższonym oprocentowaniem. Długoterminowe to często lokaty dla dużych kwot, ale nie zawsze jest to regułą.

Uruchamiając lokatę z góry wiesz:

 • jakie środki deponujesz,
 • na jaki okres oraz
 • ile zyskasz po zapadnięciu lokaty.

Dlaczego? Bo choć zdarzają się lokaty o zmiennym oprocentowaniu, to jednak znacząca większość lokat ma oprocentowanie stałe.

Wysokość oprocentowania może mieć kluczowe znaczenie w sytuacji, gdy oprocentowanie depozytów spada. Jeśli uruchomisz długoterminową lokatę z wysokim oprocentowaniem, to bez względu na to, co stanie się w tzw. międzyczasie, oprocentowanie to (o ile rzecz jasna umowa lokaty nie stanowi inaczej) obowiązuje przez cały okres umowy lokaty.

Uruchamiając lokatę:

 • musisz określić kwotę lokaty;
 • nie możesz dopłacić środków do już uruchomionej lokaty;
 • zrywając lokatę przed terminem zapadnięcia, narażasz się na utratę wypracowanych odsetek, choć są wyjątki;

Zerwanie lokaty najczęściej wiąże się ze zwrotem zainwestowanego kapitału, ale bez naliczonych odsetek. Oczywiście są wyjątki od tej reguły i w tym akapicie o nich wspominamy, sprawdź:

Utrata odsetek, choć przykra, to nie zawsze postrzegana jest jako wada, a w pewnych sytuacjach może być nawet zaletą – jest (lub może być) barierą przed pochopnym zerwaniem depozytu. Warto też rozważyć uruchomienie kilku lokat na mniejsze kwoty, zamiast jednej na wyższą (o ile jest taka możliwość). W sytuacji kryzysowej zrywamy wybraną lokatę i tracimy tylko odsetki dla tego depozytu (odsyłamy do sekcji komentarzy).

 

Kiedy konto oszczędnościowe?

Rachunek oszczędnościowy jest lepszy dla osób, które nie dysponują dużym kapitałem, ale chcą oszczędzać, nawet metodą małych kroczków lecz regularnie, gdyż w przeciwieństwie do lokaty, rachunek oszczędnościowy możesz zasilać w dowolnym momencie i dowolnymi kwotami pieniędzy.

Getin Bank Konto oszczędnościoweA co jeśli będziesz potrzebować zgromadzonych środków? Nic, po prostu je wypłacasz :) – rachunek oszczędnościowy ma tę zaletę, że możesz przelać zgromadzone środki nie tracąc już wypracowanych odsetek. Na przykład lokujesz na rachunku oszczędnościowym 5000 zł, ale w pewnym momencie potrzebujesz 2000 zł – po prostu je wypłacasz, a pozostałe 3000 zł pracuje dalej. Oczywiście za okres, gdy na KO deponowałeś(-aś) 5000 zł bank również naliczy i wypłaci Ci odsetki.

Warto również pamiętać o tym, że zazwyczaj tylko pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, za kolejny należy już zapłacić, choć i w tym przypadku są wyjątki od tej reguły:

 • konto Smart BGŻ Optima bez limitu wypłat w miesiącu na jeden, zdefiniowany rachunek

Przeglądając oferty kont oszczędnościowych możesz znaleźć również takie z promocyjnym oprocentowaniem w kolejnych okresach, polecamy konto Profit Millennium -> w obecnej promocji 2,7% do 100.000 zł, a o konieczności wycofania środków przypominamy na blogu i naszym profilu FB :)

 

Rodzaje lokat

lokata standardowa – znakomita większość lokat prezentowanych na blogu i lokatakonto.pl to lokaty standardowe;

lokata progresywna, której przykładem jest lokata Getin Bank, to typ lokaty, w ramach której oprocentowanie wzrasta w kolejnych miesiącach. To również lokata częściowo bezkarna, tj. zrywając lokatę w pierwszym miesiącu, w którym de’facto oprocentowanie jest najniższe, tracisz odsetki, ale w kolejnych już nie – więcej na stronie (e) lokata progresywna Getin Bank. Lokata progresywna uruchamiana jest na z góry określony okres czasu, ze z góry określoną wysokością oprocentowania w każdym z okresów. Kapitalizacja odsetek, o ile umowa nie stanowi inaczej, zachodzi najczęściej na koniec okresu umownego.

lokata rentierska to oferta dla osób, które chcą otrzymywać odsetki w regularnych odstępach czasowych, np. co trzy miesiące, zamiast na koniec okresu umowy, jak to ma miejsce dla tradycyjnych lokat bankowych. Praktycznie każdy bank oferuje możliwość zdeponowana środków na tradycyjnej lokacie bankowej, inaczej jest jednak dla opisywanej lokaty – lokata rentierska nie jest zbyt popularnym produktem bankowym i nie znajdziesz jej w ofertach wszystkich banków. Dlaczego tak się dzieje:

 • lokata rentierska jest produktem długoterminowym – okres lokowania środków jest nie krótszy niż 12 miesięcy, najczęściej jednak 2 czy 3 lata
 • lokata rentierska adresowana jest do osób zamożnych – zazwyczaj próg wejścia jest nie niższy niż 100.000 zł

lokata strukturyzowana to połączenie tradycyjnej lokaty bankowej z innymi instrumentami finansowymi (najczęściej funduszami inwestycyjnymi). Dodatkowe informacje w podlinkowanym wpisie.

 

Typy lokat

Powyżej przedstawiliśmy wybrane, często również promocyjne lokaty i konta oszczędnościowe. A co jeśli nie szukasz danej lokaty z konkretnego banku, ale lokaty wybranego typu? Zapoznaj się z informacjami zawartymi poniżej, odnośniki przeniosą Cię do szczegółowego opisu.

👉 Getin Bank Lokata na NOWE ŚRODKILokata bezkarna to specyficzny typ lokaty bankowej, jest to lokata, którą możesz zerwać w dowolnym momencie umowy bez utraty odsetek. Flagowym produktem tego typu były lokaty BGŻ Optima w tym lokata bezkarna i lokata bezkompromisowa (obecnie niedostępne). Jeżeli nie masz pewności czy i kiedy będziesz potrzebować środków ulokowanych na lokacie, to skorzystaj właśnie z tej opcji.

👉 Lokaty bez konta jeśli chcesz korzystnie ulokować środki, a jednocześnie nie chcesz wiązać się z bankiem dodatkowymi produktami, w tym zakładać konta.  Uruchomienie konta może wiązać się z pewnymi niedogodnościami, w szczególności jeśli konto nie jest bezwarunkowo darmowe i które po zapadnięciu lokaty należy zamknąć. Konto może być jednak przydatne w ramach innych promocji, przykładem najlepsze lokaty tego typu jest omawiana już lokata Standard Toyota Bank.

👉 Lokaty duże kwoty – dla osób z grubszym portfelem, w tym zastawieniu przyjęliśmy, że prezentujemy lokaty dla dużych kwot, czyli lokat na których możesz zdeponować nie mniej niż 100.000 PLN.

👉 Lokaty najwyższe oprocentowanie na tej stronie znajdziesz lokaty i konta oszczędnościowe z wyższym niż przeciętne oprocentowanie, jest to kompilacja wielu typów lokat, począwszy od krótkoterminowych, po dłuższe okresy, a skończywszy na możliwości ulokowania niemałych środków.

👉 Lokaty na nowe środki – to wg nas najciekawsza kategoria. Dlaczego? Otóż przesuwając oszczędności pomiędzy kilkoma bankami możesz w wybranych znaleźć depozyty z podwyższonym oprocentowaniem dla „nowych środków” i w ten sposób generować zyski wyższe niż przeciętne. Na uwagę zasługuje choćby ostatnia propozycja Getin Bank i Idea Bank, o których wspomnieliśmy powyżej.

 

Jak wybrać najlepszą lokatę?

Najlepsza lokata to zazwyczaj lokaty z podwyższonym oprocentowaniem, choć nie musi to być regułą. Często pod płaszczykiem podwyższonego oprocentowania mogą kryć się dodatkowe ograniczenia:

 • konieczność uruchomienia konta
 • oferta dla nowych klientów lub nowe środki
 • niska maksymalna kwota lokaty

Poszukując najlepszych lokat bankowych najlepiej sięgnąć do oferty mniejszych banków oraz szukać okazji. Duże i największe banki, takie jak na przykład PKO BP, Pekao SA, ING czy Santander obsługują instytucje państwowe, rządowe czy samorządowe, a co za tym idzie mają dostęp do tańszego pieniądza i nie muszą walczyć o nasze depozyty. Co innego mniejsze banki, które muszą pozyskiwać kapitał na kredyty od osób prywatnych, pośród których należy szukać najlepszych lokat bankowych, sprawdź więc:

I inne, odsyłamy do lokat bankowych na LokataKonto.pl

 

lokatakonto3

 

Najlepsze lokaty i konta

Sprawdź inne, dostępne na LokataKonto.pl lokaty i konta oszczędnościowe:

3,5% dla nowych klientów
3,5% dla nowych klientów logo
Lokata

3,50% / 3 mies.

limit lokat 1; tylko dla nowych klientów;

Kwota

500 – 10 000 PLN

Lokata na WYSOKI PROCENT
Lokata na WYSOKI PROCENT logo
Lokata

3,05% / 60 mies.

bez konta;
limit lokat 8;

Kwota

5 000 – 50 000 PLN

Konto Citi Gold
Konto Citi Gold logo
Konto oszczędn.

3,00% / 6 mies.

3,0% do 100.000 zł;

Kwota

0,00 – 100 000 PLN

Elastyczne konto oszczędnościowe
Elastyczne konto oszczędnościowe logo
Konto oszczędn.

2,80% / 122 dni

na NOWE ŚRODKI;

Kwota

0,01 – 200 000 PLN

Konto oszczędnościowe
Konto oszczędnościowe logo
Konto oszczędn.

2,80% / 122 dni

na NOWE ŚRODKI;

Kwota

0,01 – 200 000 PLN

Konto Millennium Profit
Konto Millennium Profit logo
Konto oszczędn.

2,70% / 92 dni

promocja jest powtarzana!!;

Kwota

0,01 – 100 000 PLN

Lokata Online Nowe Środki
Lokata Online Nowe Środki logo
Lokata

2,10% / 15 mies.

Kwota

1 000 – 400 000 PLN

Rachunek Oszczędnościowy
Rachunek Oszczędnościowy logo
Konto oszczędn.

1,80% / dowolny

oprocentowanie zależne od kwoty depozytu – w zestawieniu kwota z najwyższym %;

Kwota

200 000 – PLN

 

Polub naszą stronę i otrzymuj powiadomienia o promocjach bankowych!

 

Ocena 5 / 5

 

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

eKonto mBank z premią do 150 zł i 2,6% na koncie oszczędnościowym

eKonto mBank z premią do 150 zł i 2,6% na koncie oszczędnościowym

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank

Muzyka z Tidal przez 2 lata za darmo z bezpłatną Citi Simplicity

Muzyka z Tidal przez 2 lata za darmo z bezpłatną Citi Simplicity

Voucher 400 zł do Allegro za przetestowanie darmowej Simplicity

Voucher 400 zł do Allegro za przetestowanie darmowej Simplicity


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*  

98 komentarze

 1. Kamil wyraził(-a) opinię:

  Optimy trochę mi szkoda. Byłem już ich klientem nawet z premią za odpalenie lokaty i po wakacjach pewnie znowu bym został albo czekał na jakąś promocję. Szkoda. A może jeszcze wrócą jako BNPOptima albo pisane rozłącznie jako BNP Optima?

  • Iwona wyraził(-a) opinię:

   Jako były pracownik tego banku nie liczyłabym na szybki powrót Optimy, o ile w ogóle nastąpi!

 2. x wyraził(-a) opinię:

  Znalezione w bankierze „W styczniu inflacja konsumpcyjna w Polsce spadła do 0,9 proc. – wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. To najniższy wynik od ponad dwóch lat.”

 3. admin wyraził(-a) opinię:

  Zaktualizowano wpis „Najlepsze lokaty”

 4. lolo wyraził(-a) opinię:

  Czy w Millennium banku blik zwalnia z opłat za konto?

 5. czarna pantera wyraził(-a) opinię:

  Co do Idea Banku i Getin Banku to uważam, że trzeba korzystać z okazji póki taka jest. IMHO za miesiąc czy dwa, jak „kurz opadnie” i sytuacja wróci do normy, to zejdą znacząco w dół z oprocentowaniem. Jak teraz muszą to płacą więcej a jak nie będą musieli, to dadzą mniej. Chyba że komuś z góry będzie zależało i ktoś postanowi dolewać oliwy do ognia, to może podwyżka utrzyma się dłużej, ale lepiej korzystać z tego co jest, a nie liczyć na to co będzie. Takie jest moje zdanie.

  • max wyraził(-a) opinię:

   Farciarze, którzy troszkę poczekali to wygrali!! Ja się skusiłem jak w Getinie było 3,5%, a teraz jest 3,9% i jeszcze można zerwać lokatę nie tracąc odsetek!! Też uważam, że warto skorzystać z tej promocji.

  • Kamil wyraził(-a) opinię:

   Na pewno zjadą z % za jakiś czas ale zastanawia mnie czy pozostawią możliwość zerwania bez utraty odsetek?

 6. admin wyraził(-a) opinię:

  Najlepsze lokaty (aktualizacja), zapraszamy.

 7. bbb wyraził(-a) opinię:

  bezkompromisowa przestała działać?

 8. Duduś wyraził(-a) opinię:

  Zastanawiam się nad lokatą bezkompromisową i kontem profit. Bo jeżeli lokata i konto oszczędnościowe mają takie samo oprocentowanie, to chyba lepsze jest konto oszczędnościowe? Proszę o informację.

 9. Lila wyraził(-a) opinię:

  Ostatnio jest głośno o GetBack, które sprzedawano w Idea bnku. Czy pieniądze są bezpieczne?

 10. SK wyraził(-a) opinię:

  Czy wiadomo o jakiejś promo dla nienowych klientów od Idea w najbliższych dniach? Nie wiem czy wchodzić w nowe środki czy poczekać?

 11. astra wyraził(-a) opinię:

  A mi się to nie podoba bo podajecie info że lokata bezkarna jest bez zakładania konta – ale otwierają rachunek tzw powiązany na który po okresie lokaty trafia kasa a potem wezmą od ciebie pieniądze za przelew na toje konto pierwotne i tyle ….działanie nie jest transparentne. A poza tym ilość dokumentów z którymi sie trzeba zapoznać poraża przerostem formy nad treścią – to jest umowa o 3miesięczną lokatę a nie o program badań kosmicznych.

  • Jacek wyraził(-a) opinię:

   Mam tam konto i na pewno nie wezmą pieniędzy za to co piszesz. Przecież konta w Optimie są prowadzone za darmo, przelewy z Optimy są bezpłatne i nie ma limitów na liczbę przelewów z konta oszczędnościowego – dlatego między innymi lubię to konto.
   Co do papierkologii to nie wiem jak jest teraz, kiedyś wystarczył przelew z konta powiązanego.

  • admin wyraził(-a) opinię:

   Jest tak, jak napisał Jacek, któremu dziękuję za wyjaśnienie.

 12. Piotr wyraził(-a) opinię:

  Chciałem wysłać wniosek o lokatę bezkarną bgż optima, ale nie pamiętam kiedy przestałem być klientem bgż optima. Czy można się dowiedzieć kiedy zamknąłem konto na infolinii bgż? Nie chciałbym założyć lokaty i żeby się okazało, że brakło mi kilku dni.

  • admin wyraził(-a) opinię:

   Dziś na pewno nie uzyska pan informacji, infolinia BGŻOptima pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00.
   Jestem w podobnej sytuacji, dzwoniłem z takim samym pytaniem ca pół roku temu i uzyskałem szczegółowe informacje. Jeśli w tzw. międzyczasie nic nie zmieniło się w Optimie, to również je pan uzyska. Przed kontaktem proszę przygotować nr PESEL.

 13. ABC PORTFELA wyraził(-a) opinię:

  Ostatnio wiele osób chcąc zaoszczędzić pieniądze niekoniecznie wybierając lokaty, a więc to że oprocentowanie lokat wzrosło jest dobrą wiadomością. Świetnie, że dzięki takim wpisom możemy się tyle dowiedzieć jak ulokować swój kapitał!

 14. Pjetja wyraził(-a) opinię:

  czy zakladajac lokate urodzinowa w bgz optima mozna jednoczesnie skorzystac z bezkompromisowej?

  • admin wyraził(-a) opinię:

   Oczywiście, pod dwoma warunkami:
   – aby skorzystać z lokaty bezkompromisowej (lub bezkarnej) należy być nowym klientem, zakładam, że ten warunek jest spełniony oraz
   – jako pierwszą uruchomić lokatę bezkompromisową (lub bezkarną), a dopiero kolejną może być urodzinowa

 15. Pikuś wyraził(-a) opinię:

  W Idea Banku jest jeszcze dostępna lokata „Tylko teraz” na 3 procent. I lepiej się pośpieszyć bo pewnie niedługo zniknie.

 16. Kasia wyraził(-a) opinię:

  Klikam baner lokaty happy pro i dostaję komunikat o nieistniejącej stronie.

  • admin wyraził(-a) opinię:

   Proszę sprawdzić ponownie. Powodów takiego zachowania może być wiele, począwszy od problemów z łączem czy przeglądarką, a skończywszy na tym, że bank albo dostawca reklam akurat zmieniał coś u siebie.
   Przed momentem sprawdziłem wszystkie lokaty Idea Bank: happy i happy pro i na nowe środki i działają poprawnie.

 17. Maja wyraził(-a) opinię:

  Czy jako klientka BGŻ Paribas mogę skorzystać z promocji lokaty bezkarnej BGŻOptima?

  • admin wyraził(-a) opinię:

   Można skorzystać z promocji.
   Dla BGŻ BNP Paribas i BGŻOptima obowiązują odrębne umowy ramowe, mimo że BGŻOptima i BGŻ BNP Paribas to Grupa BNP Paribas.

 18. Mirek wyraził(-a) opinię:

  Czy likwidując lokatę bezkarną pieniądze trafiają na konto, z którego zostały wysłane?

 19. iwonka wyraził(-a) opinię:

  Myślicie że we wrześniu będą jakieś ciekawe promocje lokat?

 20. Wiktor wyraził(-a) opinię:

  Dzień dobry. Czy jest możliwość opłacenia lokaty BGŻ Optima na inną kwotę niż się zadeklarowało we wniosku? Po prostu wpisałem za małą kwotę.

 21. sdc wyraził(-a) opinię:

  Fajna rada z tym ‚załóż lokatę na babcię, ojca, dziadka, wujka….” Przedtem jednak trzeba zrobić darowiznę i rozliczyć sie w określonych wypadkach z fiskusem co czyni taką operację często bezsensowną. jeśłiktoś ma żonę to problem z głowy, ale wszyscy poza żoną musza mieć zrobiony akt darowizny a tu czyhają liczne pułapki.
  A propos… ktoś wie czy klient Deutsche Bank który ma obecnie konto dbnet może otworzyć sobie konto dbnet premium (to z lokatą na 3%). Nie wiem czy tego obecnego konta nie trzeba wcześniej zamknąć.

  • admin wyraził(-a) opinię:

   Jeśli ktoś ma żonę, to problem z głowy … :)
   Oczywiście z babcią, ojcem, wujkiem to prawda, ale jest jakiś sposób, żeby obejść 12-miesięczny okres karencji.

   Jeśli chodzi o dbPREMIUM Deutsche Bank to:
   – uczestnikiem promocji może być osoba, która nie posiada zawartej umowy z bankiem albo posiada umowę ale otworzy konto dbNET PREMIUM z inną osobą.
   Odsyłam też do wpisu https://bankomaniacy.pl/dbpremium/#comment-1267 który przed chwilą zaktualizowałem i do komentarzy (kluczowy jest podlinkowany)

  • mash wyraził(-a) opinię:

   Wiadomo że z urzędami trzeba uważać ale bankowi jest wszystko jedno kto zakłada lokatę

 22. bzdylek wyraził(-a) opinię:

  Czy Hapyy z voucherem do fly wciąż obowiązuje?

 23. kr wyraził(-a) opinię:

  Złożyłem wniosek o Happy Plus. Po jakim czasie otrzymam voucher do FLY?

 24. Krystek wyraził(-a) opinię:

  Ktoś był na spotkaniu w Lions? Prośba o info, chodzi o welcome.

 25. mx wyraził(-a) opinię:

  Przydałby się informacja, czy z oferty mogą skorzystać starzy czy tylko nowi klienci banku. Albo dodatkowy podział.

 26. admin wyraził(-a) opinię:

  Lokaty bezkarna i bezkompromisowa BGŻOptima ponownie w zestawieniu najlepszych lokat.

 27. Kane wyraził(-a) opinię:

  Świetny artykuł! Ciężko znaleźć aż tak szczegółowe i dobrze napisane podsumowanie ofert proponowanych przez różne banki, a trochę się tego naszukałem. Dziękuje bardzo.

 28. pirx wyraził(-a) opinię:

  zdaję sobie sprawę że gdzieś oszczędności trzeba trzymać. bądźmy jednak szczerzy, nie ma wielkiej różnicy pomiędzy skarpetką a lokatami.
  kiedyś wyszukiwałem dobrych lokat, jednak jak spadły poniżej 3% po prostu mi to zwisa.
  chętnie bym się przyłączył do jakiejś akcji zmuszającej banki do podwyższania %. mam nadzieję że znajdzie się osoba z pomysłem i charyzmą.
  pirx

  • Neo wyraził(-a) opinię:

   Nie ma szans, patrz osoby trzymające kasę na nieoprocentowanych rorach, których jest pewnie kilka milionów. Po co banki mają się starać i podwyższać % jak mają kasę za darmo? Nawet jeśli znajdzie się kilka tysięcy osób świadomych tego faktu, to co mogą zrobić? Według mnie niewiele. Nawet jeśli przelejesz kasę do innego banku, to na to miejsce jest 10000 innych klientów trzymających wypłatę na ror 0%.

   • eqw wyraził(-a) opinię:

    Jednak do końca tak nie jest, dużo osób inwestuje w nieruchomości i inne rzeczy, banki wcale nie mają nadmiaru gotówki, wręcz przeciwnie mają jej mało, chyba że dużo wirtualnej.

    • Ewa wyraził(-a) opinię:

     „Inwestuje w nieruchomości”, czyli bierze kredyt na kark i wiąże się z bankiem na 20 czy więcej lat? Tak, znam wiele takich osób, sami z mężem niestety do nich należymy.

    • max wyraził(-a) opinię:

     Inwestuje? Nie żartuj z tymi inwestycjami! W trakcie boomu, ale jeszcze przed kryzysem, zamierzaliśmy wziąć kredyt na niewielkie mieszkanko. W banku przekonywali nas, że przecież mieszkania cały czas drożeją i już nie będzie taniej, żeby wziąć i kupić większe, a co za tym idzie wziąć też większy kredyt. Na szczęście mieliśmy swój własny rozum. Ale znam „inwestorów”, którzy dali sobie wmówić, że mieszkania mogą rzeczywiście tylko drożeć i że stać ich na więcej, niż na to co mogą sobie pozwolić.

    • bankowiec wyraził(-a) opinię:

     eqw, banki mają gigantyczną nadpłynność. Uwierz mi, że z punktu widzenia banku lepiej mieć za mało kasy, wtedy można pożyczyć, niż za dużo! Bank to przedsiębiorstwo, wiem, że nie jest tak postrzegany ale tak jest. Zwykle przedsiębiorstwo kojarzy się z fabryką, która coś produkuje czy firmą, która też coś wytwarza czy dostarcza jakieś usługi. Bank to też przedsiębiorstwo, które co prawda niczego nie produkuje, a tylko obraca pieniędzmi (zbiera depozyty i udziela kredytów). I jak bank ma za dużo pieniędzy, to tak jakby na przykład producent samochodów miał zawalony plac, bo wyprodukował dużo aut, których nie udało mu się sprzedać. Wiem, uproszczenie, ale tak samo jest z bankami.

 29. admin wyraził(-a) opinię:

  Drobna zamiana organizacyjna, do wpisu https://bankomaniacy.pl/lokaty-bankowe/ zostały przypięte dostępne lokaty z http://ranking-lokat.bankomaniacy.pl/ natomiast do bieżącego promocyjne (najlepsze) lokaty bankowe. Przepięte zostały również stosowne komentarze.

 30. Andrzej wyraził(-a) opinię:

  Nawet i na Ideabank już nie można liczyć, karnawałowa ciągle dostępna, ale bez szału. Co tu robić jak już korzystałem z większości promocyjnych. Namawiali mnie na strukturę ale grzecznie podziękowałem. Choć patrząc obecnie na oferty lokat, to nie wiem czy nie trzeba było zaryzykować.

 31. Patryk wyraził(-a) opinię:

  Dzień dobry.
  Wysłałem wniosek o lokatę bezkarną, ale suwakiem wybrałem za małą kwotę. Niesetty doszedłem do tego już po wysłaniu wniosku. Czy po wysłaniu jednego wniosku można wysłać drugi na te same dane ale z inną kwotą? Czyli czy jest szansa na odkręcenie tego, żeby można było przelać więcej?

  • admin wyraził(-a) opinię:

   Żeby skorzystać z promocji trzeba być nowym klientem banku albo nie można być klientem przez ostatnich 12 miesięcy. Jeżeli wysłałeś wniosek, ale nie opłaciłeś lokaty, to wg nas nie stałeś się klientem. Najlepiej oczywiście zadzwonić na infolinię i upewnić się.

 32. Lech wyraził(-a) opinię:

  Proszę mi wytłumaczyć jak to jest z lokatą i kontem BGŻ Optima. Lokatę można założyć bez konta, ale jednocześnie trzeba mieć konto oszczędnościowe? To trzeba mieć konto, czy nie trzeba?

  • Kasper wyraził(-a) opinię:

   Z lokatą do Optimy zakładasz konto oszczędnościowe (2,3% w tej chwili), które jest bezpłatne. Natomiast nie posiadasz ROR jako takiego, do którego masz kartę, z którego robisz przelewy, płatności itp. I to według mnie o to chodzi z tym niemaniem konta.

 33. Fazi wyraził(-a) opinię:

  A jeśli już ktoś korzystał z większości z tych lokat? Planowane jest jakieś rozszerzenie na kolejne lokaty?

 34. Misiek wyraził(-a) opinię:

  Czy lokata bezkompromisowa wróci jakoś na dniach do oferty lokat?

  • admin wyraził(-a) opinię:

   Niestety nie wiemy, ale gdy tylko wróci to na pewno ją dodamy. Ale polecamy również lokatę bezkarną w połączeniu z kontem oszczędnościowym.

 35. admin wyraził(-a) opinię:

  Komentarze poświęcone zagadnieniu Strażnik Przyszłości NN przepięte do lokalizacji https://bankomaniacy.pl/500-zl-na-dziecko-straznik-przyszlosci-nationale-nederlanden/

 36. T wyraził(-a) opinię:

  Czy ,mogę otworzyć jednocześnie bezkarną i bezkompromisową (nowy klinet)?

  • qba wyraził(-a) opinię:

   Nie albo jedną albo drugą. Z lokatą można, a nawet chyba trzeba, otworzyć i połączyć konto oszczędnościowe, na które zostaną zwrócone pieniądze po zakończeniu lokaty.

 37. Michał wyraził(-a) opinię:

  Poszła Optima, pozdrawiam :)

 38. Laluś wyraził(-a) opinię:

  Ktoś pamięta do kiedy obowiązuje obecna promocja na koncie oszczędnościowym w BGŻOptima? I kiedy najlepiej wycofać środki, żeby załapać się na kolejną?

  • xXx wyraził(-a) opinię:

   Promo do 24.10.

  • ratrak wyraził(-a) opinię:

   Jeśli zamierzasz skorzystać z obydwu promocji, to lepiej po 24-tym.

   • Marian wyraził(-a) opinię:

    Jak ma już konto, to chyba tylko z jednej? A może ja o czymś nie wiem?

   • NieMaciej wyraził(-a) opinię:

    Coś się chyba panu ratrakowi pozajączkowało, albo chciał odpowiedzieć na innych wpis, niż odpowiedział.
    Żeby skorzystać z kolejnej promocji Optimy i mieć oprocentowanie promocyjne na całość, to trzeba mieć na wybrany dzień (lub wcześniej) saldo zero. Jaki to dzień, to pewnie wie tylko Optima i wróżbita Maciej.
    Obstawiam, że wycofując dzisiaj środki powinno dać radę się załapać na nową promocję, wycofując na koniec tygodnia – tutaj już może być różnie. Wróżbita Maciej prawdę Ci powie 😉

 39. mxx wyraził(-a) opinię:

  Optima od dawna ma dobre opinie! Może służyć do przechowywania pieniędzy zamiast na ror, to na oprocentowanym koncie oszczędnościowym. A lokata bezkarna – chyba obecnie nie ma lepszej oferty dla przeciętnych oszczędzających, którzy mają trochę wolnych środków i nie chcieliby, żeby pieniądze te leżały odłogiem na ror, w dodatku można ją zerwać bez utraty odsetek – środki trafiają na konto, z którego założono lokatę.
  I wszystko da się załatwić przez internet od otwarcia konta, zakładania lokat, a jeśli się nie chce mieć konta, to po prostu można go zamknąć bez żadnych konsekwencji i też da się to zrobić przez internet.
  Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe, to fakt – kiedyś byli bardziej przewidywalni, można było wycofać środki ostatniego dnia promocji, a następnie przelać kolejnego dnia, żeby załapać się na nowe środki. Teraz już tak łatwo nie jest, czasem wystarczy tydzień, czasem trzeba 10 dni przed zakończeniem promocji. Mogą wtedy pomóc dwa konta żona – mąż, albo z kimś zaufanym, albo wycofywanie pieniędzy odpowiednio wcześnie.
  A jedyna wada – ponownie z lokaty bezkarnej można skorzystać dopiero po roku.

 40. Karol wyraził(-a) opinię:

  Na stronie BGŻ Optima jest napisane, że
  Otwarcie Lokaty Bezkarnej wraz z Kontem Indywidualnym BGŻOptima zajmie Ci 5 minut. Nie podpisujesz żadnych papierowych dokumentów wszystko robisz on-line!
  Może mi ktoś powiedzieć jak to jest realizowane? Bo ze względu na rodzaj pracy (handlowiec) dużo jeżdżę i umówienie się na podpisanie umowy z kurierem może być dla mnie awykonalne.

  • admin wyraził(-a) opinię:

   Panie Karolu,
   Wszystko wykonuje się przez internet. Na etapie składania wniosku proszę pamiętać o dołączeniu skanu dowodu osobistego (dwie strony – może być foto wykonane telefonem).
   A przelewając środki do Optimy najlepiej od razu przelać kwotę docelową. W Optimie zweryfikują zgodność danych z DO z danymi z przelewu i uruchomią lokatę. Nawet jeśli zajmie to 2 czy 3 dni – w okresie promocji może tak być, bo mają większą liczbę wniosków, to i tak oprocentowanie obowiązuje od momentu wpłynięcia środków do Optimy.
   Otrzyma Pan też dostęp internetowy.

 41. Maria wyraził(-a) opinię:

  Dzień dobry
  Przeglądając Państwa zestawienie dochodzę do wniosku, że oferty są dużo lepsze, niż oferuje mój bank. Czy z banku spółdzielczego, bo w takim posiadamy z mężem konto, też można założyć lokatę internetową?

  • admin wyraził(-a) opinię:

   Oczywiście, a o której lokacie Państwo myślicie?
   A samą lokatę zakładamy przez internet, a przelew można zlecić w oddziale banku albo przez stronę internetową, choć na pewno łatwiej i szybciej będzie przez www. Czy mają Państwo dostęp do rachunku przez internet? I czy konto, które Państwo posiadają jest kontem indywidualnym czy wspólnym?

   • Maria wyraził(-a) opinię:

    Konto jest na męża, ja jestem osobą upoważnioną, mamy dostęp do konta przez Internet.

    • admin wyraził(-a) opinię:

     W takim wypadku to oczywiście Pani mąż powinien złożyć wniosek o lokatę, zachęcamy do skorzystania tych z naszego bloga :)

     Wypełniając wniosek proszę uważnie wypełnić dane. Dane z wniosku oraz numer rachunku bankowego muszą zgadzać się z danymi z przelewu uruchamiającego lokatę, tj. przelewu z Państwa banku spółdzielczego.

     Wszystkie informacje z procesu zakładania lokaty otrzymają Państwo na maila podanego we wniosku, niektóre potwierdzenia również na nr telefonu komórkowego (sms).

 42. Asia wyraził(-a) opinię:

  Dzień dobry,
  Chciałabym założyć lokatę w BGŻOptimie. Ponieważ nie wiem dokładnie czy i kiedy tych pieniążków będę potrzebowała to właśnie lokata bezkarna będzie w sam raz dla mnie. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co się dokładnie stanie gdy zerwę lokatę wcześniej i kiedy pieniążki wrócą na moje konto? Konto mam w mBanku jeśli ma to znaczenie.

  • Tomek wyraził(-a) opinię:

   1 Wysyłasz pieniądze z Twojego konta w mBanku
   2 Jeśli zrywasz lokatę, to w tym samym dniu lub w dniu następnym (kapitał + odsetki naliczone do dnia zerwania lokaty) trafiają na konto w mBanku
   3 Jeśli nie zerwiesz lokaty, to pieniądze wrócą po 3 miesiącach plus/minus dzień czy dwa jeżeli akurat wypadnie weekend
   4 Nie ma znaczenia w jakim banku masz konto.

 43. Luluś wyraził(-a) opinię:

  Lokata Miracle – z jednej strony dobre warunki i można ulokować niemałe środki, ale z drugiej czy nie boicie się inwestować aż na 2 lata?

  • admin wyraził(-a) opinię:

   Właśnie ze względu na okres lokata zajęła dopiero 8 miejsce w naszym zestawieniu.
   A Twoje obawy są słuszne, przez dwa lata wiele może się zmienić: stopy procentowe, sytuacja polityczna w Polsce i na świecie, rating Polski, mogą zostać rozwiązane problemy posiadaczy kredytów CHF itd. I clou, czy w ciągu tego czasu nie będziesz potrzebować ulokowanych środków?
   Oferta warta jest uwagi i zastanowienia, ale (generalnie) zamiast jednej lokaty na X zł lepiej założyć kilka lokat na mniejsze kwoty – jeżeli będziesz potrzebować środków zrywasz lokatę i tracisz tylko część odsetek.

  • Cypisek wyraził(-a) opinię:

   Umówmy się – lokata, to raczej ochrona kapitału, a nie inwestycja. Doliczając inflację pewnie wychodzi się na zero lub gdzieś w okolicach zera.
   I czy nie po to jest właśnie BFG, żebyś mógł spokojnie ulokować środki i nie musiał się zastanawiać co będzie za 2 lata?

   • admin wyraził(-a) opinię:

    Proforma przypominamy, że w BFG „Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.”, czyli na dziś około 430 tys. zł.