Kredyty konsolidacyjne, ranking kredytów konsolidacyjnych

Kredyty konsolidacyjne, ranking kredytów konsolidacyjnych – zamień kilka rat na jedną niższą ratę w ramach kredytu konsolidacyjnego, które znajdziesz w naszym zestawieniu. Kredyty konsolidacyjne z naszego rankingu prezentujemy od najniższego RRSO.

Ranking kredyty konsolidacyjne

 

Kredyty konsolidacyjne

 

Ranking kredytów konsolidacyjnych z naszego zestawienia to również możliwość porównania ofert:

  • sprawdź kredyty konsolidacyjne z różnych banków,
  • porównaj oferty kredytów konsolidacyjnych
  • i wybierz najtańszy z nich.

Dla większości prezentowanych kredytów konsolidacyjnych z rankingu wniosek złożysz online bez wychodzenia z domu, wybrane z nich równie bez zaświadczeń o dochodach.

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt bankowy zaciągamy zazwyczaj na kilka lat. Niestety, życie jest nieprzewidywalne i sytuacja finansowa może zmienić się diametralnie nawet w ciągu kilku dni:

  • utrata pracy albo (niekorzystna) zmiana stanowiska
  • kłopoty ze zdrowiem / wypadek

lub inne sytuacje, które sprawiają, że nie jesteśmy w stanie spłacać rat kredytu zgodnie z harmonogramem i w ustalonej uprzednio wysokości.

Kredyt konsolidacyjny może być rozwiązaniem, które pozwoli obniżyć raty na niższe i bardziej korzystne dla Twojego domowego budżetu. Dodatkowo kredyt konsolidacyjny może sprawić, że nie wpadniesz z negatywnym wpisem do BIK, co pozwoli w przyszłości uniknąć problemów z uzyskaniem kredytu gotówkowego czy też kredytu hipotecznego.

Konsolidacja zadłużenia

Kredyt konsolidacyjny może dotyczyć konsolidacji różnych rodzajów kredytów bankowych począwszy od kredytów gotówkowych, poprzez kredyty samochodowe, a skończywszy na kredytach hipotecznych lub kartach kredytowych.

Kredyt konsolidacyjny pozwoli Ci zmniejszyć ratę kredytu, która stanie się bardziej dostępna do Twoich (zmienionych) możliwości finansowych. Warto to zrobić przed wpadnięciem w poważniejsze problemy finansowe – banki przy udzielaniu kredytów (również kredytów konsolidacyjnych) sprawdzą Twoją historię w Biurze Informacji Kredytowej – jeśli historia będzie zła mogą odmówić konsolidacji zadłużenia.

Pamiętaj też, że nie każda sytuacja powinna być triggerem do starania się o kredyt konsolidacyjny – niespodziewana awaria samochodu albo konieczność zakup lodówki czy pralki (bo poprzednia się popsuła), mogą co prawda pochłonąć część lub wszystkie Twoje oszczędności, ale są to jedynie przejściowe problemy. Jeśli od kilku lat jesteś klientem danego banku, dotychczas regularnie spłacałeś raty kredytu, jest to pierwsze „potknięcie” i chwilowe problemy, to przed złożeniem wniosku o kredyt konsolidacyjny rozważ zwrócenie się z pomocą do Twojego banku. Być może w takim wypadku zamiast kredytu konsolidacyjnego może wystarczy skorzystać z „wakacji kredytowych” albo poprosić o czasowe zawieszenie spłaty kapitału (będziesz spłacać jedynie odsetki), co pozwoli przetrwać trudny okres. W bankach też pracują ludzie, którzy rozumieją trudne sytuacje finansowe klientów.

Bez względu jednak na to, czy zwrócisz się z pomocą do obecnego banku, czy też złożysz wniosek o kredyt konsolidacyjny to nie czekaj, gdyż czas działa tutaj na Twoją niekorzyść – jeżeli dotychczas masz dobrą historię kredytową, to nie warto jej psuć.

Kredyty konsolidacyjne – na co zwracać uwagę?

Klamka zapadła, chcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim nie ograniczaj się do jednego banku, ale porównaj co najmniej kilka ofert. Pomocny może być nasz ranking kredytów konsolidacyjnych – warto zwrócić uwagę na RRSO, czyli całkowity koszt kredytu.

Kolejnym kluczowym elementem może być okres kredytowa i maksymalny okres spłaty. I znów kłania się ranking kredytów konsolidacyjnych, z którego wybierzesz kredyt o oczekiwanym przez Ciebie okresie spłaty – dzięki wydłużeniu okresu kredytowania możesz liczyć na niższe raty, które będą łatwiejsze do spłaty i nie będą znacząco burzyć Twojego domowego budżetu.

Konsolidując dotychczasowe kredyty bank poza spłatą kredytów w innych bankach, może także udzielić Ci dodatkowych środków na dowolny cel. Czy warto skorzystać z takiej możliwości – pozostawiamy to Twojej indywidualnej ocenie.

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

🥇Oprocentowanie 7% Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank (bez konta)

🥇Oprocentowanie 7% Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank (bez konta)

⚡Lokata na NOWE ŚRODKI Santander Consumer Bank (bez konta) - 5% do 400 tys. zł - oprocentowanie i opinie

⚡Lokata na NOWE ŚRODKI Santander Consumer Bank (bez konta) – 5% do 400 tys. zł – oprocentowanie i opinie

5,25% Lokata FACTO (bez konta) ⭐ Facto Opinie i oprocentowanie

5,25% Lokata FACTO (bez konta) ⭐ Facto Opinie i oprocentowanie

Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*