Lokaty duże kwoty, ranking lokat dla dużych kwot – w naszym zastawieniu przyjęliśmy, że prezentujemy lokaty dla dużych kwot, czyli lokat na których 🚩możesz zdeponować nie mniej niż 100000 PLN.
To kryterium dla dużych kwot, ale sprawdź też lokaty bankowe, na który zdeponujesz mniej niż 100 tys. zł oraz konta oszczędnościowe – bez dolnego limitu kwotowego, sprawdź nasz ranking 2024.
Lokaty dla dużych kwot
Lokaty dla dużych kwot (od 100.000 zł i wyżej), lokaty promocyjne, wybrane mogą być również bez konta bankowego:
5,25% / 3 mies.
5000 – 12 000 000 PLN
5% / 12 mies.
5000 – 12 000 000 PLN
4,75% / 1 mies.
5000 – 12 000 000 PLN
4,25% / 18 mies.
5000 – 12 000 000 PLN
4% / 24 mies.
5000 – 12 000 000 PLN
5% / 3 mies.
1 000 – 400 000 PLN
5% / 6 mies.
1 000 – 400 000 PLN
5% / 4 mies.
1 000 – 400 000 PLN
6,5% / 3 mies.
100 – 200 000 PLN
6,5% / 6 mies.
100 – 200 000 PLN
5% / 6 mies.
1000 – 180 000 PLN
4,8% / 3 mies.
1000 – 180 000 PLN
4,6% / 12 mies.
1000 – 180 000 PLN
W naszym zestawieniu znajdziesz te lokaty, dla których możesz ulokować najwięcej środków, przy okazji (dla wybranych z nich) korzystając również z promocyjnego, podwyższonego oprocentowania. Szczegółowy opis na stronie promocji oraz na LokataKonto.pl.
Dlaczego dwie lub trzy mniejsze lokaty zamiast jednej na dużą kwotę?
Jedna lokata na dużą kwotę czy klika mniejszych lokat? O ile bank nie stawia dodatkowych ograniczeń, to zamiast zakładać jedną lokatę na dużą kwotę, lepiej założyć kilka lokat na mniejsze kwoty. Dlaczego?
- lokaty bankowe dla mniejszych kwot są często nieco lepiej oprocentowane niż lokaty dla wysokich kapitałów, a istotniejsza jest kolejna kwestia,
- jeśli będziesz musieć zerwać lokatę, to posiadając kilka lokat uruchomionych na mniejsze kwoty być może wystarczy, że zerwiesz jedną, pozostałe będą dalej pracować bez utraty odsetek, a tylko dla jednej lokaty tracisz wypracowane odsetki
Uruchamiając lokatę:
- musisz z góry określić kwotę lokaty;
- nie możesz dopłacić środków do już uruchomionej lokaty;
Zerwanie lokaty najczęściej wiąże się ze zwrotem zainwestowanego kapitału, ale bez naliczonych odsetek. Oczywiście są wyjątki od tej reguły i w tym akapicie o nich wspominamy, sprawdź lokaty bezkarne, które możesz zamknąć przed terminem zapadalności bez utraty wypracowanych odsetek.
Specyficznym rodzajem lokaty bez utraty odsetek jest również konto oszczędnościowe! Tak, tak, z konta oszczędnościowego możesz wypłacać środki w dowolnym momencie bez utraty odsetek, możesz również dopłacać środki.
Jakie wybrać najlepszą lokatę bankową?
Najlepsza lokata to zazwyczaj lokaty z podwyższonym oprocentowaniem, choć nie musi to być regułą. Często pod płaszczykiem podwyższonego oprocentowania mogą kryć się dodatkowe ograniczenia:
- konieczność uruchomienia konta
- oferta dla nowych klientów lub nowe środki
- niska maksymalna kwota lokaty
Poszukując najlepszych lokat bankowych najlepiej sięgnąć do oferty mniejszych banków oraz szukać okazji. Duże i największe banki, takie jak na przykład PKO BP, Pekao SA, ING czy Santander obsługują instytucje państwowe, rządowe czy samorządowe, a co za tym idzie mają dostęp do tańszego pieniądza i nie muszą walczyć o nasze depozyty. Co innego mniejsze banki, które muszą pozyskiwać kapitał na kredyty od osób prywatnych, pośród których należy szukać najlepszych lokat bankowych, sprawdź więc:
Uwaga, oferta banków zmienia się, a co za tym idzie zmienia się również i nasze zestawienie najlepszych lokat, które okresowo aktualizujemy.
ranking lokat bankowych – pełne zestawienie lokat, o którym wielokrotnie wspominaliśmy na blogu i do którego zapraszamy w wolnej chwili
Jeżeli parametry wybranej lokaty zmienią się, albo oferta przestanie być dostępna, poinformuj nas o tym w komentarzu, aby z informacji mogli skorzystać również inni Czytelnicy bloga.
Jakie są lokaty bankowe?
lokata standardowa – znakomita większość lokat prezentowanych na blogu i lokatakonto.pl to lokaty standardowe;
lokata progresywna, której przykładem jest lokata Getin Bank, to typ lokaty, w ramach której oprocentowanie wzrasta w kolejnych miesiącach. To również lokata częściowo bezkarna, tj. zrywając lokatę w pierwszym miesiącu, w którym de’facto oprocentowanie jest najniższe, tracisz odsetki, ale w kolejnych już nie – więcej na stronie (e) lokata progresywna Getin Bank. Lokata progresywna uruchamiana jest na z góry określony okres czasu, ze z góry określoną wysokością oprocentowania w każdym z okresów. Kapitalizacja odsetek, o ile umowa nie stanowi inaczej, zachodzi najczęściej na koniec okresu umownego.
lokata rentierska to oferta dla osób, które chcą otrzymywać odsetki w regularnych odstępach czasowych, np. co trzy miesiące, zamiast na koniec okresu umowy, jak to ma miejsce dla tradycyjnych lokat bankowych. Praktycznie każdy bank oferuje możliwość zdeponowana środków na tradycyjnej lokacie bankowej, inaczej jest jednak dla opisywanej lokaty – lokata rentierska nie jest zbyt popularnym produktem bankowym i nie znajdziesz jej w ofertach wszystkich banków. Dlaczego tak się dzieje:
- lokata rentierska jest produktem długoterminowym – okres lokowania środków jest nie krótszy niż 12 miesięcy, najczęściej jednak 2 czy 3 lata
- lokata rentierska adresowana jest do osób zamożnych – zazwyczaj próg wejścia jest nie niższy niż 100.000 zł
lokata strukturyzowana to połączenie tradycyjnej lokaty bankowej z innymi instrumentami finansowymi (najczęściej funduszami inwestycyjnymi). Dodatkowe informacje w podlinkowanym wpisie.