Konto Oszczędnościowe Start – 5,5% do 200 tys. zł w Raiffeisen Digital Bank

5,5% do 200 tys. zł – załóż Konto Oszczędnościowe Start w Raiffeisen Digital i uzyskaj atrakcyjne oprocentowanie dla wpłaconych środków oraz możliwość wypłacenia ich w dowolnym momencie bez utraty odsetek i bez limitu darmowych wypłat na konto osobiste. Raiffeisen Digital Bank gwarantuje oprocentowanie do 29.06.2024 r., podane oprocentowanie 5,5% 🚩dotyczy wszystkich środków (nowych i starych) bez okresu karencji czy dnia badania salda.

Raiffeisen Digital Bank Konto Oszczędnościowe Start 5,5%

 

Rachunek Oszczędnościowy Start – dla kogo?

Z promocyjnego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Start mogą skorzystać osoby, które posiadają lub założą konto osobiste w Raiffeisen Digital Banku (banner).

Główne cechy konta osobistego:
Raiffeisen Digital Bank Konto Oszczędnościowe START

 • 0 zł za obsługę – konto osobiste prowadzone jest bezwarunkowo bezpłatnie (żadnych dodatkowych warunków do spełnienia),
 • 0 zł za wszystkie bankomaty – wypłata bez opłat z dowolnych bankomatów, ale tylko tych, które wyposażone są w funkcję zbliżeniową,
 • 0 zł za przelewy Elixir zlecane w bankowości internetowej banku,

Konto umożliwia płatności za pomocą Google Pay lub Apple Pay z kartą wirtualną Visa Gold, która jest wydawana do konta.

Aby założyć konto osobiste w Raiffeisen Digital Banku (jeżeli jeszcze takiego nie posiadasz) pobierz aplikację mobilną banku, za pośrednictwem której dokonasz weryfikacji tożsamości i zawrzesz umowę o konto wraz z jego otwarciem. Możesz zacząć korzystać z konta zaraz po aktywacji.

 

Rachunek Oszczędnościowy Start

Sprawdź co oferuje Konto Oszczędnościowe Start od Raiffeisen Digital Bank:

 • atrakcyjne oprocentowanie 5,5% w skali roku
 • kwota: do 200 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego
 • bez limitu przelewów: 0 zł za przelewy z konta oszczędnościowego na konto osobiste w Raiffeisen Digital Banku, bez limitu na liczbę przelewów (w innych bankach zazwyczaj tylko 1 przelew w miesiącu jest darmowy)
 • brak limitu na minimalne i maksymalne saldo na koncie oszczędnościowym (promocją objęte są środki do 200 000 zł)

Promocyjne oprocentowanie ma być dostępne do 29.06.2024 r., więcej w regulaminie na

 • raiffeisendigital.com/content/dam/rbi/apollo/pl/documents-and-regulations/savings-account/Regulamin_promocji_rachunku_oszczednosciowego_start_31032024.pdf.coredownload.inline.pdf

oraz stronie promocji, na którą odsyłamy:

5,5% Konto Oszczędnościowe START

Umowa o Rachunek Oszczędnościowy Start w Raiffeisen Digital Bank zawierana jest na czas określony, tj. do 30.04.2025 r., przy czym Raiffeisen Digital Bank zastrzega, że może przedłużyć umowę o kolejne 2 lata. Oczywiście nie musisz czekać do wyżej wymienionego okresu i konto oszczędnościowe można zamknąć również wcześniej, bez żadnych dodatkowych konsekwencji.

 

Zwolnienie z podatku w Austrii

Raiffeisen Digital Bank jest austriackim bankiem, więc wszelkie dochody z odsetek, które otrzymujesz z Konta Oszczędnościowego Start, oprócz lokalnych zobowiązań podatkowych, podlegają austriackiemu podatkowi w wysokości 25% z możliwością zwolnienia jako rezydent podatkowy w Polsce.

Jak uzyskać zwolnienie z austriackiego podatku:
Raiffeisen Digital Bank Konto Oszczędnościowe START

 • wydrukuj i wypełnij formularz, który znajdziesz na stronie oferty
 • uzyskaj podpis od polskiego organu podatkowego (od US, w którym rozliczasz podatki)
 • wyślij podpisany formularz podatkowy (w formie papierowej, oryginalnej) na adres: Raiffeisen Digital Bank AG Dział Operacji Am Stadtpark 9, 1030 Wiedeń, Austria

Szczegółowe informacje na raiffeisendigital.com/pl/pl/konta/konto-oszczednosciowe/faq-podatek.html#accordion

Depozyt gwarantowany: środki zgromadzone w Raiffeisen Digital Banku gwarantowane są przez odpowiednik polskiego BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny) do kwoty 100 000 EUR – więcej w kolejnym akapicie.

5,5% Konto Oszczędnościowe START

Dodatkowe informacje również na stronie promocji. Konto oszczędnościowe Start można znaleźć również w rankingu kont oszczędnościowych.

 

Ochrona środków na rachunku

Raiffeisen Digital Bank AG podlega przepisom austriackiej ustawy o systemach gwarantowania depozytów i rekompensat dla inwestorów (Einlagensicherungs- und Anlegerentschädigungsgesetz) i jest członkiem Österreichische Raiffeisen Sicherungseinrichtung eGen. Tym samym depozyty klientów Raiffeisen Digital Bank są objęte gwarancją maksymalnie do kwoty EUR 100 000 na Klienta.

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

ING Bank Śląski - do 500 zł premii za konto DIRECT / MOBI i 5,5% dla oszczędności

ING Bank Śląski – do 500 zł premii za konto DIRECT / MOBI i 5,5% dla oszczędności

5% PKO Konto Oszczędnościowe PLUS w PKO BP

5% PKO Konto Oszczędnościowe PLUS w PKO BP

Konto oszczędnościowe Pekao 7% do 100 tys. zł

Konto oszczędnościowe Pekao 7% do 100 tys. zł


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*