Banki

PIT przez iPKO lub Inteligo

Korzystając z iPKO lub Inteligo możesz złożyć wniosek PIT-WZ, na którego podstawie Urząd Skarbowy przygotuje dla Ciebie wstępne zeznanie PIT-37.

Inteligo PIT-WZ

źródło:inteligo.pl

Jeżeli jesteś klientem PKO BP lub Inteligo, to możesz w prosty sposób rozliczyć swój podatek dochodowy. Wystarczy, że z poziomu iPKO lub Inteligo wypełnisz wniosek PIT-WZ, a Urząd Skarbowy w Twoim imieniu przygotuje PIT-37.

Ty tylko akceptujesz lub odrzucasz przygotowane zeznanie podatkowe. A wszystko to bez wychodzenia z domu, bez konieczności drukowania deklaracji, bez stania w kolejkach na poczcie.

Zobacz co to jest PIT-WZ i jaki sposób go wypełnić przez iPKO lub Inteligo.

 

Co to jest PIT-WZ?

Wniosek PIT-WZ jest to przewidziany w przepisach prawa podatkowego wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez Urząd Skarbowy. Na jego podstawie urząd skarbowy przygotuje dla Ciebie wstępne zeznanie PIT-37. I wszystko bez wychodzenia z domu!

Posiadając konto w PKO BP lub Inteligo (także w ING) i logując się do serwisu transakcyjnego bank wie kim jesteś, więc może potwierdzić Twoje dane niezbędne do złożenia wniosku do US.

A sam PIT-WZ można wypełniać w okresie 15.03 – 18.04.2017

 

Kto może złożyć PIT-WZ

Wniosek PIT- WZ przeznaczony jest dla osób, które zobowiązane są do złożenia rocznego zeznania podatkowego PIT-37. Wniosek może dotyczyć rozliczenia dokonywanego indywidualnie, wspólne ze współmałżonkiem lub jako rodzic samotnie wychowujący dzieci.

We wniosku możesz uwzględnić:

 • kwoty kosztów uzyskania przychodu w wysokości wydatków faktycznie poniesionych, które są udokumentowane imiennymi biletami okresowym,
 • kwoty ulgi rehabilitacyjnej,
 • odliczenia z tytułu ulgi na dzieci,
 • nr KRS organizacji pożytku publicznego (OPP), której chcesz przekazać 1% podatku.

 

Dodatkowe informacje o PIT-WZ

Aby wypełnić wniosek PIT-WZ musisz mieć ukończone 18 lat.

Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe, które przygotuje dla Ciebie Urząd Skarbowy, możesz odrzucić lub zaakceptować w terminie do dnia 02.05.2017 r.

Uwaga! Jeżeli nie wykonasz akceptacji lub odrzucenia wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego, to zostanie ono automatycznie uznane za poprawne w dniu 02.05.2017 r. – pamiętaj o tym.

Wniosek PIT-WZ możesz wypełnić tylko raz, a po złożeniu nie można go już korygować. Jeżeli popełnisz błąd, to jedynym sposobem jest odrzucenie dokumentu wypełnionego wstępnie przez urząd skarbowy. Pamiętaj, że wówczas masz obowiązek samodzielnego złożenia zeznania podatkowego.

Złożony Wniosek PIT-WZ możesz pobrać tylko raz, od razu po jego wysłaniu, w ramach tej samej sesji logowania – składając wniosek nie wychodź z serwisu transakcyjnego banku przed pobraniem potwierdzenia złożenia wniosku.

Wniosek PIT-WZ jest dostępny online w serwisie transakcyjnym banku w sekcji Oferty i wnioski. Nie ma możliwości złożenia wniosku w oddziale, agencji lub za pośrednictwem konsultanta infolinii.

Bank nie będzie przechowywał informacji o Twoim zeznaniu podatkowym. Wniosek jest usuwany z serwerów banku bezpowrotnie po jego wysłaniu do systemu informatycznego Ministerstwa Finansów.


Zanim przejdziesz dalej, prosimy: zatrzymaj się na chwilę i polub nasz profil na fb, dziękujemy :)

 

Więcej informacji o PIT-WZ znajdziesz na stronie http://inteligo.pl/e-urzad/wniosek-pit-wz-w-serwisie-inteligo/ a także na stronie https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/e-urzad/wniosek-pitwz-w-serwisie-internetowym-ipko/, na podstawie których przygotowano ten wpis.

 

PIT-WZ z Inteligo

Złożenie wniosku:

 • przejdź do zakładki e-Urząd, dostępnej w górnym menu ekranu w Inteligo, i wybierz „Wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy PIT- WZ”, „Złóż wniosek”
 • Inteligo PIT-WZ

  źródło:inteligo.pl

  przed wysłaniem sprawdź poprawność danych we wniosku, m.in. adres e-mail, i wprowadź wszystkie potrzebne informacje (przypominamy, że wniosek możesz złożyć tylko raz, po wysłaniu nie możesz skorygować)

 • potwierdź złożenie wniosku jednorazowym kodem z narzędzia autoryzacji.

 

Akceptacja wniosku:

 • w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych na adres e-mail otrzymasz wiadomość z linkiem i kodem do pobrania wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PIT-37. Jeśli nie znajdziesz wniosku w poczcie sprawdź Kosz oraz folder Spam.
 • jeżeli dane w zeznaniu się zgadzają, możesz je zaakceptować lub odrzucić poprzez podpisanie zeznania na jeden z 3 sposobów:
  • Profilem Zaufanym,
  • kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub
  • kwotą przychodu za rok 2015

  W ten sam sposób możesz również odrzucić wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe.

 • Uwaga! Przypominamy, że w przypadku braku odrzucenia zeznania podatkowego sporządzanego przez Urząd Skarbowy, zostanie ono automatycznie uznane za poprawne w dniu 02.05.2017.
 • załóż konto Inteligo z PIT-WZ:

Inteligo Konto Osobiste

 

PIT-WZ z iPKO

Złożenie wniosku:

 • zaloguj się do iPKO
 • przejdź do zakładki e-Urząd, dostępnej w górnym menu
  PKO BP PIT-WZ

  źródło:pkobp.pl

  ekranu w iPKO i wybierz „Wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy PIT- WZ”, następnie „Złóż wniosek”.

 • sprawdź poprawność danych we wniosku, m.in. adres e-mail, i wprowadź wszystkie potrzebne informacje – przypominamy, że wniosek możesz złożyć tylko raz, nie ma możliwości korekty danych w już złożonym wniosku
 • potwierdź złożenie wniosku jednorazowym kodem z narzędzia autoryzacji.

 

Akceptacja wniosku:

 • w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych na adres e-mail otrzymasz wiadomość z linkiem i kodem do pobrania wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PIT-37 – sprawdź również kosz i folder spam, do którego często trafiają maile z linkami
 • jeżeli dane w zeznaniu się zgadzają, możesz je zaakceptować lub odrzucić poprzez podpisanie zeznania na jeden z 3 sposobów:
  • Profilem Zaufanym,
  • kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub
  • kwotą przychodu za rok 2015.

  Możesz również odrzucić wstępnie wypełnione zeznanie z wykorzystaniem opisanych sposobów.

 • Uwaga! W przypadku braku odrzucenia zeznania podatkowego sporządzanego przez Urząd Skarbowy, zostanie ono automatycznie uznane za poprawne w dniu 02.05.2017 – przypominamy o tym
 • Otwórz PKO BP konto za zero:

PKO BP konto ZA ZERO

 

Inteligo PIT-WZ na yt

Zobacz też na youtube w jaki sposób złożyć PIT-WZ:

zobacz też:

 

PIT-WZ w iPKO lub Inteligo – podsumowanie

Można mieć nadzieję, że w następnych latach do akcji dołączą kolejne banki. Jeżeli masz źródło dochodu i dodatkowo chcesz:

 • odliczyć kwoty kosztów uzyskania przychodu z biletów okresowych,
 • kwoty ulgi rehabilitacyjnej,
 • odliczenia z tytułu ulgi na dzieci,
 • oraz przekazać 1% podatku

czyli to, co każdego roku wykonuje wiele milionów Polaków, to dlaczego czynności tej nie zautomatyzować, a naszej roli nie ograniczyć tylko do złożenia wniosku i akceptacji zeznania wygenerowanego przez US?

Nie każdy jest księgowym, nie każdy chce korzystać z programów do rozliczeń, w końcu nie każdy chce sobie zawracać tym głowę (wypełnienie zeznania, wydruk, poczta) ale każdy, kogo dotyczy ten obowiązek, musi złożyć zeznanie podatkowe do US. A jeśli można to zrobić szybciej, taniej i bez wychodzenia z domu, to dlaczego nie skorzystać?

Propozycja banków jest wg nas bardzo dobrym pomysłem, oszczędza nam czas i pieniądze. Mamy nadzieję, że usługa stanie się powszechna i dołączą do niej kolejne banki:

 

 

Poleć lub udostępnij znajomym PIT przez iPKO lub Inteligo
i polub bankomaniacy.pl na fb

 

Wybrane najlepsze:

Idea Bank Lokata HAPPY

 

Idea Bank Lokata HAPPY PRO

 

BGŻOptima lokata BEZKARNA

 


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*