Poradniki

Jak sprawdzić punkty karne, ile mam punktów za mandaty – Profil Zaufany

Jak sprawdzić punkty karne przez Internet? Ile mam punktów za mandaty? Dlaczego o tym piszemy, skoro to serwis promujący promocje bankowe? Okazuje się, że możesz założyć Profil zaufany w jednym z banków oferujących tego typu usługę i sprawdź swoje punkty karne bez wychodzenia z domu korzystając z serwisu obywatel.gov.pl. Tak, to naprawdę działa!

Profil zaufany

Jeśli jesteś klientem PKO BP, Inteligo, Millennium albo ING Bank Śląski, to sprawdzenie punktów za mandaty zajmuje Ci nie więcej niż 5 minut. Jeśli nie – rozważ założenie rachunku w jednym z ww banków, gdyż Profil Zaufany może Ci się przydać do załatwienia wielu spraw urzędowych bez wychodzenia z domu, w tym do wspomnianego sprawdzenia liczby punktów za mandaty :)

Jeśli posiadasz konto (lub inny produkt) w jednym z wymienionych banków, to już na etapie wniosku bank zweryfikował Twoją tożsamość i może „poświadczyć” urzędowi, że TY to TY.

 

Profil Zaufany Bank Millennium

 • zaloguj się do systemu transakcyjnego banku
 • z menu wybierz Moje finanse -> Profil Zaufany

Podstawowe dane, czyli Imię i nazwisko, PESEL oraz E-mail wypełnią się automatycznie, na podstawie danych zarejestrowanych w systemie bankowych. E-mail i telefon komórkowy możesz zmienić (wstawić inne), musisz również zaakceptować oświadczenia (pojedynczo albo wszystkie „hurtowo”):

Profil Zaufany utworzenie

Bank Millennium Konto Millennium ProfitW kolejnym kroku zobaczysz podsumowanie, a po potwierdzeniu danych kodem jednorazowym SMS Twój Profil Zaufany zostanie utworzony. Załóż konto w Banku Millennium, aby utworzyć profil zaufany (a przy okazji zgarnij premię):

 

Jak sprawdzić punkty

Wejdź na stronę obywatel.gov.pl i wybierz:

 • punkty karne
 • przez internet
 • sprawdź swoje punkty karne

Twoim oczom ukaże się okno jak poniżej:

(Jeśli chcesz skorzystać z usługi, zaloguj się na swój profil zaufany. Kiedy to zrobisz, wrócisz automatycznie do serwisu OBYWATEL.GOV.PL.)

Profil Zaufany Zaloguj

 

Po kliknięciu „Zaloguj” zostaniesz przeniesiony/-a na stronę, z pomocą której zalogujesz się do systemu obywatel.gov.pl korzystając z Profilu Zaufanego utworzonego w poprzednim kroku (czyli opcja Zaloguj przez bankowość elektroniczną):

Profil Zaufany zaloguj z banku

Jeśli posiadasz już Profil Zaufany, to możesz oczywiście zalogować się używając loginu i hasła, ale my skorzystamy z Profilu Zaufanego utworzonego w systemie transakcyjnym banku. Przypominamy, że możesz utworzyć je w ramach:
ING Bank Śląski Konto Direct z premią

Jeśli masz już konto w jednym z wybranych banków (albo w tzw. międzyczasie je złożysz), to na stronie kliknij odpowiednią ikonkę (screen powyżej lub poniżej):

Profil Zaufany zaloguj z banku

Zostaniesz przeniesiony do strony logowania wybranego banku, np. Millennium:

Profil zaufany zaloguj Millennium

Po wpisaniu poprawnego loginu i hasła (ew. dodatkowych danych) zostaniesz przeniesiony/-a do strony informacyjnej: Wnioskuję o dostęp do usługi online na platformie obywatel.gov.pl. Data autoryzacji: tutaj_data_i_godzina

Wnioskuję o dostęp do usługi online na platformie obywatel.gov.pl. Data autoryzacji:

Klikając „Podpisz profilem zaufanym” zostaniesz przeniesiony/-a do kolejnej strony z potwierdzeniem (uff, dużo tych potwierdzeń, ale to naprawdę klika się szybko :) ):

(Autoryzacja podpisania dokumentu profilem zaufanym. Do podpisania dokumentu profilem zaufanym wymagana jest autoryzacja. Autoryzuj podpisanie dokumentu, uwierzytelniając się w zewnętrznym dostawcy tożsamości.)

Autoryzacja podpisania dokumentu profilem zaufanym

Klikając Autoryzuj i podpis dokument jeszcze raz zostaniesz przeniesiony/-a na stronę logowania banku (screen powyżej), na której po potwierdzeniu dyspozycji ukaże się ekran podobny do poniższego (wybrane dane zostały usunięte):

Profil zaufany kod sms

To już ostatni krok, po wpisaniu kodu SMS zostaniesz przeniesiony do ekranu podsumowującego (z informacją iż Twoja dyspozycja została uwierzytelniona) i możesz w końcu wrócić na stronę urzędu:

Profil zaufany dyspozycja uwierzytelniona

Jeśli Twój ekran wygląda jak poniżej, to oznacza, że udało Ci się zalogować do obywatel.gov.pl i sprawdzić swoje punkty karne. Oczywiście nie stawiam siebie za wzór (4 punkty), należy jeździć przepisowo :)

Profil Zaufany Punkty Karne

Według informacji ze strony są to Twoje punkty karne za wykroczenia i przestępstwa, które są naruszeniem przepisów ruchu drogowego:

 • To punkty z naruszeń, za które nie przyjęto mandatu. NIE SĄ jeszcze naliczone na konto, czekają na orzeczenie sądu.
 • To data ostatniej aktualizacji danych w usłudze. Dane są aktualizowane codziennie około godziny 6.00 i pokazują stan konta z poprzedniego dnia
 • Możesz również poznać szczegóły Naruszenie z dnia … – tych z oczywistych powodów nie prezentujemy :)

 

Gdzie założysz Profil Zaufany:

Przypominamy, że profil zaufany możesz utworzyć w ramach:
ING Bank Śląski Konto Direct z premią

Profil ten przyda Ci się nie tylko do sprawdzenia punktów karnych, ale także na przykład do rozliczeń z Urzędem Skarbowym czy weryfikacji składek w ZUS.

Zajrzyj też na Lokata Konto PL.

 

Polub naszą stronę i otrzymuj powiadomienia o promocjach bankowych!

 

 

👉 Najlepsze promocje (wybrane):

Jak sprawdzić BIK za darmo❓ Jak pobrać raport BIK za darmo❓ Rejestracja BIK: alerty i pakiety

Jak sprawdzić BIK za darmo❓ Jak pobrać raport BIK za darmo❓ Rejestracja BIK: alerty i pakiety

🥇Najlepsze lokaty MAJ 2020 ranking lokat, ranking kont oszczędnościowych

🥇Najlepsze lokaty MAJ 2020 ranking lokat, ranking kont oszczędnościowych

HIT❗ Konto Jakże Osobiste Alior Bank z premią do 350 zł i ⚡3% na koncie oszczędnościowym Alior oraz 1% zwrotu za płatności

HIT❗ Konto Jakże Osobiste Alior Bank z premią do 350 zł i ⚡3% na koncie oszczędnościowym Alior oraz 1% zwrotu za płatności

🥇Konto Profit Millennium 1% do 100 000 zł w promocji i 200 zł dla nowych klientów

🥇Konto Profit Millennium 1% do 100 000 zł w promocji i 200 zł dla nowych klientów


Podziel się opinią / komentarzem

Podaj wynik działania: trzy odjąć jeden. Odpowiedź wpisz słownie*  

5 komentarze

 1. kierowca wyraził(-a) opinię:

  Działa to rewelacyjnie, polecam :) I zero punktów :)

 2. admin wyraził(-a) opinię:

  Uwaga, policja ostrzega przed oszustami.
  Punkty karne sprawdzisz tylko na obywatel.gov.pl

 3. Stefan wyraził(-a) opinię:

  Zero :)

 4. Ula wyraził(-a) opinię:

  U mnie zero :)

 5. Jasiek wyraził(-a) opinię:

  Też sprawdzałem i działa. I co ja mam powiedzieć o sobie: 16 punktów.
  500 i 300 zł poszło się gonić :(